Preview ZápasuNewcastle : Arsenal

Forma

0-0-0

0-0-0

Soutěž: English Premier League

Stadion: St James' Park

Rozhodčí: Martin Atkinson

Zdravím všechny fanoušky Arsenalu a gunners.cz. Letní přestávka velice rychle utekla a liga je zpátky. Leccos se přes léto změnilo. Arsenal například konečně přivedl sportovního ředitele. Od brazilského národního týmu k nám zavítal bývalý hráč a člen Invincibles, Edu. Měl by se starat o přestupy, ale dohlížet i na ostatní aspekty klubu za postranní čárou. Jsem moc zvědavý, co nám tato akvizice do budoucna přinese. Nicméně jak Raul Sanlehi poznamenal ještě před tím, než se rozjely přestupy ve velkém, že toto přestupové okno ještě nebude v jeho režii a bude chvíli trvat než se aklimatizuje. Vzhledem k tomu, co se potom událo s Pepem, Tierneym a spol. můžeme jen smeknout před Raulem klobouk. Dokázal, že je člověk na pravém místě a toto přestupové okno zvládl opravdu velmi dobře.

Už jen fakt, že v posledních minutách přestupového období přivedl z Chelsea Léváka Boba… pardon, Davida Luize je docela zajímavé řešení, jak oslabit konkurenci, která nemůže nakupovat a zároveň relativně levně nahradit Laurenta Koscielny. Boj o TOP 4 bude zajímavý. Ne, že by měla Chelsea málo stoperů… ale jejich nejzkušenější (nejstarší) je 27-letý Michael Hector, který dosavadní kariéru strávil na hostování po menších klubech.

Samozřejmě je i legrační fakt, že Chelsea teprve nedávno změnila výzdobu svého Chelsea obchodu z Hazarda na Luize a teď bude muset měnit zas. Nedělám si o Luizově charakteru žádné iluze. Nikdy to nebyl můj oblíbenec a přišel mi vždy lepší jako defenzivní záložník než stoper. Paradoxně v květnu s Chelsea podepsal 2-letý kontrakt a po pár měsících přestupuje k rivalům. Doufejme, že bude tedy lepší, než Mustafi, který by mohl ještě v průběhu následujících týdnů odejít do zahraničí.

Nicméně pojďme již k zápasu. Newcastle vyměnil v létě trenéra. Místo Rafy Benitéze teď u Magpies velí Steve Bruce. Ten si do klubu přivedl například Andyho Carrolla, který tam začínal a za skoro 40 £ milionů také útočníka Joelintona z Hoffenheimu. Ten si sice v minulé sezoně připsal jen 7 gólů, ale v přípravě za Straky se trefil hned dvakrát, tak kdo ví.

Co se týče naší sestavy, nečekám to nejsilnější hned v prvním zápase. Mnoho hráčů přestoupilo na poslední chvíli a neměli čas se sžít s týmem. Pepe je u nás týden a to má za sebou ještě Africký pohár národů, takže zdaleka není v plné kondici. To platí i pro Elnenyho. Kieran Tierney k nám přestoupil již zraněný a bude trvat zhruba měsíc, než začne trénovat. Ze zranění se také stále zotavuje Holding, Bellerín a Lacazette. K dispozici nejsou ani Mavropanos a Smith Rowe.

COYG!

Aktualizováno: Ještě mi vypadlo z hlavy, že Kolasinac a Özil budou nedostupní kvůli incidentu s přepadením a klub jim dal ještě čas, aby se s tím v klidu vypořádali. Navíc Torreira je po Copa America ještě na začátku přípravy, takže sestavu mírně upravuji a poslední dva jmenované nahrazuji Ceballosem a Nelsonem.

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok