Preview ZápasuArsenal : BATE Borisov

Forma

2-0-3

4-1-0

Soutěž: Evropská liga

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco, Raúl Cabanero, Iñigo Prieto López De Cerain (všichni ESP)

Až nečekaně brzo přichází pro Unaie Emeryho Zápas pravdy. Pokud španělský trenér ve čtvrtek neodvrátí potupu proti BATE Borisovu, dostane Arsenal i vlastní osobu pod velký tlak. 

Úvodní duel proti BATE Borisovu se nevydařil. Ve všech směrech. Arsenal si nečekaně připsal porážku, Emery do zápasu ani nenominoval Mesuta Özila, Gunners nevstřelili jedinou (regulérní) branku, Alexandre Lacazette neudržel emoce a nechal se zbytečně vyloučit, Laurent Koscielny se jako kapitán po zápase nešel rozloučit s fanoušky, kteří cestovali na druhý konec Evropy, kde museli trávit čas v nepříjemných podmínkách. Proto by se dalo říci, že situace už nemůže být horší. Může a citelněji.

Stačí nepostoupit přes první kolo vyřazovacích bojů Evropské ligy. Ono, prohrát jednou se slabším výběrem se může, každý den není posvícení, i když se jedná o viditelně slabší tým. Ke vší úctě, vzhledem k platům, tréninkům, prostředí, nepřehrát BATE ve dvou zápasech, by byl průšvih, ostuda, říkejme tomu, jak chceme.

Kromě toho se úspěch v Evropské lize tak trochu čeká. Ačkoliv ve fázi i nadále zůstávají celky jako Sevilla, Inter Milán nebo Chelsea, tak minimálně postup do závěrečných kol se vyžaduje. Samozřejmě, LM je velkým lákadlem. Trenérský štáb se tak před důležitým kláním proti BATE rozhodl hráčům udělit volno, aby vypnuli a přišli na jiné myšlenky. Další selhání je totiž nepřípustné.

Emery bude muset volit mezi tím, co myslí, že je nejlepší, a tím, co si možná přejí fanoušci. Tentokrát si již nebude zahrávat s ohněm a do základní sestavy Özila dá. A k nim přidá také Torreiru, poprvé v základu dostane šanci Suarez. Není na co čekat. A výsledek? Arsenal možná nebude úplně na vrcholu sil, přesto si s chutí zastřílí a vyhraje 4:1. Sestavu přidávám očima Unaie Emeryho, zdejší rozestavení berte trochu s rezervou.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Střídající

Autor