Preview ZápasuArsenal : FC Basel

Forma

4-1-0

4-1-0

Soutěž: Champions League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Danny Makkelie

Na Emirates přijede švýcarské PSG a pokusí se získat první vítězství ve skupině.

Arsenal nabírá skvostnou formu. V posledních 5 zápasech jsme viděli 14 branek v soupeřově síti a náš namazaný stroj rozhodně nevypadá, že by se měl zadrhnout. Kanonýři předvedli svůj dosud nejlepší výkon proti Chelsea a mají tak na čem stavět. Nesmíme však svého soupeře podcenit. Jak jsem již zmínil v úvodu, na Emirates přijede švýcarské PSG. Basilej ovládla Švýcarsko naprosto dominantním způsobem a i letošní sezonu zatím zvládá na podtrženou jedničku. V devíti ligových zápasech má krásných devět výher. Věřme, že AW se z loňska poučil a nebude čarovat se sestavou více než je nutné.

K sestavě

V předpokládané sestavě jsem udělal několik změn. Na 100 % uvidíme Davida Ospinu, který překvapivě nenastoupil v ligovém poháru, ale proti PSG si vedl výtečně. V obraně změny nečekám. Maximálně by mohl nastoupit Gibbs na levé straně v rámci rotace. V záloze nahradí Xhaka zraněného Coquelina a teoreticky bychom se mohli dočkat i Elnenyho. Tato dvojice skvěle spolupracovala v poháru a oba by jistě rádi nastoupili proti svému bývalému týmu. Druhý jmenovaný se ale dostane na hřiště spíše z lavičky. V útoku jsem udělal jedinou změnu a to Walcotta za Chamberlaina. Theo proti Chelsea makal jako šroub a nedivil bych se, kdyby mu chtěl dát Boss oddech, aby ho neutavil. Giroud byl posledně vyloučen, takže nastoupit nemůže. V útoku tedy nastoupí nezastavitelný Alexis.

K soupeři

Mezi nejcennější hráče soupeře patří jednoznačně Seydou Doumbia. Pokud jste v posledních letech hráli FIFU online, tak už dobře víte o kom je řeč. Osmadvacet let starý útočník  z Pobřeží Slonoviny je velice rychlý a schopný zakončovatel. V letošní sezoně se trefil šestkrát v deseti zápasech. V kádru nalezneme i dvojnásobnou českou stopu. V bráně je jasnou jedničkou Tomáš Vaclík a stálicí v obraně Marek Suchý. Za Basilej hraje také Toulant Xhaka. Starší bratr našeho dělostřelce. Švýcarský celek většinou nastupuje ve formaci 4-2-3-1.

Marodka 

Arsene Wenger nemůže počítat s pěticí hráčů. K obvyklé trojicí marodů (Welbeck, Mertesacker, Ramsey) přibyl Francis Coquelin a Olivier Giroud si odpykává karetní trest. Basilej má téměř kompletní kádr. Jediným zraněným je útočník Janko.

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor