Preview ZápasuArsenal : FC Basel

Forma

4-1-0

4-1-0

Soutěž: Champions League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Danny Makkelie

Na Emirates přijede švýcarské PSG a pokusí se získat první vítězství ve skupině.

Arsenal nabírá skvostnou formu. V posledních 5 zápasech jsme viděli 14 branek v soupeřově síti a náš namazaný stroj rozhodně nevypadá, že by se měl zadrhnout. Kanonýři předvedli svůj dosud nejlepší výkon proti Chelsea a mají tak na čem stavět. Nesmíme však svého soupeře podcenit. Jak jsem již zmínil v úvodu, na Emirates přijede švýcarské PSG. Basilej ovládla Švýcarsko naprosto dominantním způsobem a i letošní sezonu zatím zvládá na podtrženou jedničku. V devíti ligových zápasech má krásných devět výher. Věřme, že AW se z loňska poučil a nebude čarovat se sestavou více než je nutné.

K sestavě

V předpokládané sestavě jsem udělal několik změn. Na 100 % uvidíme Davida Ospinu, který překvapivě nenastoupil v ligovém poháru, ale proti PSG si vedl výtečně. V obraně změny nečekám. Maximálně by mohl nastoupit Gibbs na levé straně v rámci rotace. V záloze nahradí Xhaka zraněného Coquelina a teoreticky bychom se mohli dočkat i Elnenyho. Tato dvojice skvěle spolupracovala v poháru a oba by jistě rádi nastoupili proti svému bývalému týmu. Druhý jmenovaný se ale dostane na hřiště spíše z lavičky. V útoku jsem udělal jedinou změnu a to Walcotta za Chamberlaina. Theo proti Chelsea makal jako šroub a nedivil bych se, kdyby mu chtěl dát Boss oddech, aby ho neutavil. Giroud byl posledně vyloučen, takže nastoupit nemůže. V útoku tedy nastoupí nezastavitelný Alexis.

K soupeři

Mezi nejcennější hráče soupeře patří jednoznačně Seydou Doumbia. Pokud jste v posledních letech hráli FIFU online, tak už dobře víte o kom je řeč. Osmadvacet let starý útočník  z Pobřeží Slonoviny je velice rychlý a schopný zakončovatel. V letošní sezoně se trefil šestkrát v deseti zápasech. V kádru nalezneme i dvojnásobnou českou stopu. V bráně je jasnou jedničkou Tomáš Vaclík a stálicí v obraně Marek Suchý. Za Basilej hraje také Toulant Xhaka. Starší bratr našeho dělostřelce. Švýcarský celek většinou nastupuje ve formaci 4-2-3-1.

Marodka 

Arsene Wenger nemůže počítat s pěticí hráčů. K obvyklé trojicí marodů (Welbeck, Mertesacker, Ramsey) přibyl Francis Coquelin a Olivier Giroud si odpykává karetní trest. Basilej má téměř kompletní kádr. Jediným zraněným je útočník Janko.

Předpokládaná sestava

Brankář


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

Obrana


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

Záloha


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

Útok


    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 20

    Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/5/9/59469624-2353-48db-a5d3-0a2571207207/gunners.cz/web/wp-content/themes/gunners/library/class.player.php on line 23

Komentáře

  1. Avatar photo
    speedy (karma: 1691) #1

    Rád bych viděl Lucase, aby sbíral minuty, ale je jasné, že v LM prostor nedostane. Jen bych nerad, šetřil Thea a zároveň utavil Alexise. Minimálně by Alexis měl brzo střídat, pokud to stav zápasu dovolí…

    |
  2. Matej (karma: 50) #1

    S tou zostavou musím súhlasiť len čiastočne, Ospina – isto bude hrať, do obrany okrem Gibbsa pôjde určite jeden z dvojice Holding – Gabriel, v zálohe si myslím že isto bude Xhaka + Elneny, kto k nim neviem…AOC asi isto tiež, ale nechce sa mi veriť že bude hrať Alexis + Alex…ale kto namiesto nich neviem….To je moja predstava, ale kto vie, Arsene môže nemilo prekvapiť, a zmien bude minimum, alebo nás poteší a dôjde ku rozumnej zmene, zabezpečujúcej 3 body!

    |
  3. Avatar photo
    dave (karma: 20985) #1

    Ziadna rotacia nebude. Basel to v lige valcuje a Wenger bude chciet 3 body a to pojde len s plnou zostavou a ak hraci nepodcenia supera. Treba na nich vletiet ako na Chelseu a zadupat ich do zeme.

    |
    • Avatar photo
      Ragnar Lothbrok (karma: -281) #1

      Tak švýcarská liga a PL to je sice hodně velkej rozdíl. Ale je pravda, že náhradníkům by se měl dát v LM prostor hlavně až potom, co budeme mít jistej postup. Takže nejdřív s klidem co nejdřív zajistit postup, a pak teprv můžem přemejšlet o pošetření opor.

      |
  4. Jakub (karma: -405) #1

    Ja bych teda urcite nechal oddych jedne ze stoperske dvojice… A mozna i bellerina, ale nemam tuseni co se stalo s debuchym kazdopadne bych defenzivu videl spis

    Debuchy- Kos/mustafi-Gabriel/holding-Gibbs

    To same stred zalohy, urco bych nechal odpocivat jednoho z dvojice ozil/cazorla takze by hral

    Xhaka-ozil/cazorla-elneny

    Utok za me na hrot jednoznacne perez, napravo Ox a na levo Iwobi a lebo Sanchez, protoze ten asi odpocivat chtit nebude ?

    |
  5. Petr Matulka (karma: 1756) #1

    Borci uvědomte si že máme jedinečnou šanci vyhrát základní skupinu takže žádný náhradníky zkoušet nesmíme. V plné palbě na ně vlítnout, vyhrát poločas 2:0 a pak můžem prostřídat Alexise, Ozila atd at si odpočinou ale nesmíme to první místo ve skupině pustit, to je základ uspěchu v Lize mistrů !!!

    |
  6. Michal (karma: 4) #1

    Moc nechápu proč by se měla nějak měnit sestava oproti té z víkendu. Hraje se až ve středu a další zápas zase až v neděli. Navíc se slabším Burnley. Je začátek sezóny takže není důvod proč by měli být hráči nějak unavení. Nějaké změny se mohou udělat právě až o víkendu. Takže rotace ano, ale určitě ne z důvodu unavy, ale spíše z taktických důvodů. Výměna Pereze nebo Oxe za Wallcota by určitě dávala smysl, jelikož Basilej bude hrát asi hodně zezadu. Taky by se hodil Giroud kdyby to po zemi neklapalo zkusit to ze vzduchu ale to bohužel nepůjde. Tak snad se bude dařit kombinace a dáme rychlí gól.

    |
  7. Japanas (karma: 3891) #1

    No, to je takový klasický zápas. který svádí k podcenění, mrkneš se na název Basilej a říkáš si, tak kolik ? 3,4,5….navíc po víkendu s převálcovanou čukotkou. Řekneš si, že není možné nezískat 3 body i v polátané sestavě a na půl plynu. Dostat toto z hlav hráčů, kteří jsou po čukotce ve fotbalových oblacích, to je jednoznačný úkol pro AW. Tentokrát ani ne taktika atd., ale dostat hráčům do hlavy, že hrají důležitý zápas o první místo ve skupině. Nebude to lehké, Basilej není o nic horší tým, než ty, které jsme v posledních letech v LM podcenili a zápasy s nimi nezvládli. Proto souhlasím, aby i AW demonstroval před hráči význam tohoto utkání tím, že dá co nejsilnější sestavu a bude šetřit opory až za rozhodnutého stavu. Je to ale potřeba vnímat komplexně a nenadávat, že nerotujeme, pokud se v takovém zápase zraní někdo ze základu.
    Měli bychom ten zápas zvládnout, ale po hrubých podceněních z minulých let v LM rozhodně nevnímám tento zápas jako předem vyhraný. Jsme zvědavý, jak se z těch zápasů celý Arsenal poučil…..

    |
  8. Avatar photo
    Tommy909 (karma: 886) #1

    So zostavou súhlasim až na jednu vec, viem že Alexis má formu, ale tiež by som mu dal oddych na PL, tak ako Theovi, takže na hrot Lucas 🙂

    |
    • Avatar photo
      dave (karma: 20985) #1

      Kde by to ako v ba mali davat? Digi nas zapas nedava,takze ostava nam maximalne stream.

      |
      • Avatar photo
        14 (karma: 47) #1

        No ved práve preto sa pýtam, lebo som nevedel…tak to potom jedine v nejakom irish pube :-/

        |
  9. traged (karma: 5476) #1

    Ja bych mozna dal i Xhaka – Elneny a nechal jednou odpocinout Santiho. Uz neni nejmladsi, budeme ho jeste mockrat potrebovat a ti dva hrali v poharu neskutecne dobre.

    |
  10. Gunner_Pav (karma: 10981) #1

    Rotace stoperu je zbytecna, protoze púreci jen toho nenabehaji tolik, jako ostatni a navic Rob i Gabs si zahraji v dalsim kole EFL cupu. Max bych resil odpocinek pro Santiho, protoze Granit a Elneny by meli stred zalohy zlvadnout a pak pripadne vcas prostridat Alexise s Lucasem.
    Pro nas musi byt klicovym cilem vyhrat skupinu LM, protoze to je dulezity krok k prolomeni osmifinaloveho prokleti.

    |
  11. Avatar photo
    chester (karma: 715) #1

    Zpráva dne: Mesut Özil has signed a new long-term contract at Arsenal & will be given the #10 shirt at the club. [@SPORTBILD]

    |
    • Avatar photo
      Avp (karma: 2597) #1

      Tak proto ono Kostovo gesto po vstrelenem golu. Fantasticka zprava a potvrzeni ambici klubu. Ted jeste aby to na dalsich par let podskrabl Alexis a zase bude lepsi nalada mezi fanousky!

      |
      • Jaycob (karma: 712) #1

        Nemohl by jsi mi prosim poslat to Kostovo gesto? Nikde sem to nenasel. Dekuji 🙂

        |
  12. railgun (karma: 985) #1

    Ted musime vyhrat co se dá, sebevedomí bude totiz v listopadu potreba. Za sebou pujdou zapasy tusim proti Tottanhamu, Manu a PSG. Tady se určitě bude určovat úspěšnost a neúspěšnost podzimní části ligy.

    |
  13. Avatar photo
    dave (karma: 20985) #1

    Ospina, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Xhaka, Cazorla, Ozil, Iwobi, Walcott, Alexis

    Plna palba.COYG!

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.

Autor