Preview ZápasuArsenal : Chelsea

Forma

3-1-1

3-1-1

Předcházející zápasy

  • 24.1.2016 Arsenal 0:1 Chelsea
  • 19.9.2015 Chelsea 2:0 Arsenal

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Michael Oliver

V rámci 6. ligového kola přijede na Emirates Stadium Chelsea.

A bude to jízda! Reds versus Blues. Wenger versus Conte. Čech versus Courtois! Můžeme se těšit na velice napínavý zápas plný hvězd. Bude se radovat Arsenal, který už 6 zápasů v řadě neprohrál nebo Chelsea, která se loni radovala v obou případech? Bookmakeři favorizují Arsenal v kurzu 2,43. Pro Arsenal hraje výhoda domácího prostředí a delšího odpočinku. V ligovém poháru totiž nastoupili náhradnici a mladíci. Chelsea naopak postavila do základu čtyři hráče, co hráli před tím proti Liverpoolu a 2 další nastoupili z lavičky. K tomu si připočtěte prodloužení a obrana Blues by mohla mít především v druhém poločase těžké nohy. K tomu si připočtěte chybujícího Davida Luize (i Garyho Cahilla) a mohli bychom být klidně svědky velkých děr v defenzivě soupeře. To už ale předbíhám.

K sestavě

Zadní pětka je jasná. V bráně nastoupí Čech a obrana v našem nejsilnějším složení: Monreal, Koscielny, Mustafi a Bellerín. Co se týče zálohy, tak si vsadím na hráče, co hráli minulý týden proti Hullu. I když bych moc rád viděl Coquelina a Xhaku vedle sebe, tak si nemyslím, že by AW posadil jinak skvěle hrajícího Cazorlu. V útoku si troufám zariskovat a nasadit Lucase. V poháru načerpal sebevědomí a odpadla prvotní nervozita. Velice aktivně napadá a spolu s Alexisem na křídle by mohl několik míčů získat. Na pravé straně je jasná volba Walcott. Ač Wenger tvrdil, že s ním počítá spíše na hrot, protože od křídla se očekává větší defenzivní zodpovědnost, tak ho napravo neustále staví a nutno podotknout, že zaslouženě. Theo si dozadu své pokaždé odpracoval a před brankou je zatím velice efektivní. I přes velmi dobrý zápas proti Hullu nepočítám na křídle s Iwobim. Dopředu je vážně výborný, ale ta obrana a pomalé vracení je k pláči. A Chelsea by nás za to určitě potrestala.

K soupeři

K Chelsea přibylo letos několik nových hráčů. Na hrot přišel mladý útočník Batshuayi. Do obrany starý známý David Luiz a poměrně neznámý krajní bek Marcos Alonso. Zálohu přišel vyztužit N’golo Kanté, který překvapivě opustil Leicester hrající Ligu mistrů pro klub ze středu tabulky. 🙂 Blues nastupují ve dvou formacích. Proti slabším soupeřům hrají ve formaci 4-1-4-1 s Kantem hrajícím před obránci a proti silnějším pak 4-2-3-1, kde hrají vedle sebe defenzivní záložníci Kanté a Matić. Proti Arsenalu bych určitě čekal druhou variantu, kdy se budou snažit, co nejvíce zahustit střed. Naše obrana si bude muset dát velkého majzla na Diega Costu, který letos přezul na lepší kopačky a prosadil se během prvních pěti kol hned pětkrát.

Marodka

Největší otázník v tuto chvíli visí nad stavem palce Oliviera Girouda. K tomuto brutálnímu zranění došlo pravděpodobně během jeho krátkého pobytu na hřišti PSG a od té doby jsme ho neviděli. Teda pouze na fotkách v tréninku, což je velmi zvláštní. Že by trest za zbytečné vyloučení? V jakém bude stavu se dozvíme zítra na tiskovce. Zranění Aarona Ramseyho se protáhlo už o 2 týdny a na zápas s nim nelze počítat. Pak tu máme naše tři obvyklé zraněné (Welbeck, Mertesacker, Jenkinson) a Debuchyho, který zmizel z povrchu zemského. Chelsea schází Zouma, van Ginkel a Terry. Třetí jmenovaný má šanci nastoupit. 

 

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor