Preview ZápasuArsenal : Man City

Forma

2-1-2

2-2-1

Předcházející zápasy

  • 2.4.2017 Arsenal 2:2 Man City
  • 18.12.2016 Man City 2:1 Arsenal

Soutěž: FA Cup

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Craig Pawson

Arsenal se pokusí navzdory všem předpokladům porazit Man City a postoupit do finále FA Cupu.

V posledních letech se stal FA Cup jednou z našich nejoblíbenějších soutěží a to především díky dvojici vítězství v letech 2014 a 2015. Není divu. Jednalo se o první trofej, kterou hráči zvedli nad hlavu od roku 2005. Loňské putování bohužel neskončilo zlatým hattrickem nýbrž pouhým čtvrtfinále. Letos už jsme se díky velmi jednoduchému losu skládající se hlavně z amatérů dostali až do Wembley. Tam nás ale už čeká více než rovnocenný protivník a hráči budou mít co dělat.

Před dvěma týdny jsme se na vlastní oči přesvědčili, že se City nejsou žerty. Naštěstí má tým sám dost velké mezery a není tak suverénní jako třeba Spurs nebo Chelsea. Mám na mysli především obranu v čele s Otamendim, který je velmi náchylný k hrubkám. Hráči by tedy určitě neměli jít do zápasu s poraženeckou náladou, protože utkání může skončit jakkoliv.

Otázkou však zůstává, jak přesně do zápasu nastoupíme. Arsene Wenger na tiskovce mlžil co to šlo a pořád opakoval, že jeho poslední experiment s 3-4-3 je jen jednou z možností a nikoliv trvalým řešením. Nejspíš se snažil Pepovi do odvety zamotat hlavu s trochou nepředvídatelnosti. Pokud bych si měl vsadit, tak bych se nejspíše k této formaci znovu přiklonil. Obrana sice nebyla bezchybná, ale určitě mi přišla o trochu stabilnější než obvykle. Bohužel to neřeší naše dlouhotrvající problémy ve středu zálohy. Osobně bych tipoval defenzivnější středovou dvojku Xkaha – Elneny (Coquelin). Nalevo mě pak minule příliš nepřesvědčil Monreal, tak bych zkusil Gibbse. Zbytek zůstane pravděpodobně stejný. COYG.

Marodka

Arsenal: Ospina, Mustafi, Cazorla, Lucas, Welbeck(?)
Man City: Jesus, Gundogan, Sagna, Stones

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor