Preview ZápasuArsenal : Man United

Forma

3-0-2

3-0-2

Soutěž: English Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí: Andre Marriner

Arsenal přivítá na svém stadionu 2. celek v tabulce. Na Emirates přijede Manchester United.

Dlouhá léta byli Rudí ďáblové pro Kanonýry postrachem. Bylo jedno, jestli se hrálo doma nebo venku, vždy když bylo třeba, usmálo se na ně štěstí (nebo potvrdili kvalitu? 🙂 ) a získali výsledek, který potřebovali. Jenomže nic netrvá věčně a United po SAFovi nejsou takoví jako dříve. Ani stovky milionů vynaložených na zlepšení kádru toto skutečnost nezměnily. V minulých sezonách se tak váhy přece jen trochu vyrovnaly a Arsenal si připsal několik vítězství. V posledních šesti zápasech zvítězil Arsenal dokonce třikrát, dvakrát remizoval (na Old Trafford!) a pouze jednou se radovali rudí. Nechci tvrdit, že Arsenal v sobotním utkání své soupeře „přejedou“ i tentokrát, ale rozhodně k tomu mají velmi dobře nakročeno i díky stoupající formě z posledních týdnů. Já osobně bych velice rád viděl podobný zápas jako na podzim 2015, kdy jsme po 19. minutách vedli 3:0 zásluhou Özila a Alexise.

Co se týče nákupu, Mourinho se soustředil především na kvalitu místo na kvantitu. Přivedl pouze tři hráče a zatím to vypadá, že se mu to vyplatilo. Nejvíce samozřejmě září Romelu Lukaku, který si ve 14 ligových zápasech připsal 12 zásahů a 4 asistence. Je však pravdou, že se Lukaku dlouhodobě neprosazuje proti týmům ze špičky tabulky. Belgičan odehrál za svou kariéru v Premier League 60 zápasů proti týmům z TOP 6 a prosadil se v nich pouze 16-krát. Proti Arsenalu dokonce jen dvakrát v 11 zápasech. To už o něčem vypovídá. Aby toho nebylo málo, od té doby co Mourek převzal United, ještě nezvítězil na hřišti soupeře z TOP6. Na tiskovce před zápasem se přitom vyjádřil, že rozhodně nepřijede na Emirates bránit a bude útočit v jedenácti hráčích… Můžeme tedy jen doufat, že naši dostatečně trénovali střely z dálky. 🙂

Co se týče sestavy, stojí před AW docela velký oříšek. Zranění Lacazetta ho staví před nelehké rozhodnutí. Nasadí na hrot pomalého Girouda, který se v posledním zápase dvakrát prosadil nebo vsadí na Welbecka, který se teprve vrací po zranění ale proti bývalému klubu by měl dvojnásobnou motivaci? Ještě existuje možnost nasadit na hrot Alexise, ale tato varianta proti Manchesteru City úplně nevycházela. Osobně bych se přikláněl spíš k Olivierovi, protože Danny bez formy sice běhá, napadá a způsobuje chaos, ale málokdy z toho chaosu padají góly. Tak či onak, tým bude muset předvést stejně sebevědomý výkon jako proti Huddersfieldu v druhém poločase. Xhaka si musí maximálně dávat pozor, komu přihrává a Ramsey a ostatní mu musí být maximálně nápomocní a nenabíhat bezhlavě dopředu. COYG!

Marodka
Arsenal: Cazorla, Lacazette
United: Matic(?), Fellaini, Bailly, Jones, Carrick

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor