Preview ZápasuArsenal : Brentford

Forma

--

--

Předcházející zápasy

  • 18.9.2022 Brentford 0:3 Arsenal
  • 19.2.2022 Arsenal 2:1 Brentford

Soutěž: Premier League

Stadion: Emirates Stadium

Rozhodčí:

Sobota, 16:00. Emirates Stadium, severní Londýn.

Po dvou porážkách nás čeká další záludný soupeř. Na stadion Kanonýrů zavítá Brentford a ze západního Londýna to nebudou mít daleko. Čeká nás tudíž malé londýnské derby.

Brentford Thomase Franka je i letos příjemným překvapením Premier League a se 33 body okupují 7. místo a na čtvrté Nové Zámky (a LM) ztrácí 7 bodů.

Arsenal se s Brentfordem v rámci soutěžních utkání setkal celkem 16x (6-4-6). Většina utkání se však datuje do roku 1947 a dříve. Od té doby se soupeři nepotkali až do roku 2018 (ligový pohár, vítězství 3-1). Poté následovaly 3 zápasy v rámci PL a asi si všichni pamatujeme historicky první zápas Brenfordu v této soutěži. Ano, bylo to proti nám a ano, Brentford jej vyhrál 2-0. Poté následovala dvě vítězství Arsenalu (2-1 a 3-0 z letošního srpna).

Oba celky mají poměrně solidní formu. Domácí Arsenal sice prohrál poslední dvě soutěží utkání, ale jinak i po sérii náročných utkání s 50 body drží první pozici v PL. Nyní by se Kanonýři rádi vrátili na vítěznou vlnu a všichni pevně věříme, že se jim to v sobotu podaří. Brentford na druhé straně zase z posledních 8 soutěžních  utkání prohrál jediné (´v FA Cupu proti WHU 1-0, forma 4-3-1). Arsenal však doma letos nepoznal hořkost porážky a v 9 zápasech si připsal 25 bodů z 27 možných (se skóre 25-10). Brentford si z hřišť soupeřů odvezl z 10 zápasů 11 bodů (skóre 12-18).

V posledních 5 zápasech se ale Arsenalu dvakrát nepodařilo skórovat. Změní Mikel naši útočnou formaci? Nebo bude nadále spoléhat na osvedčenou čtveřici?

Nejlepšími střelci soupeře je dobře známý Ivan Toney s 13 zásahy, za ním poté Bryan Mbuemo (5) a Yoane Wissa (4). Ivan Toney je také nejčastěji oceněn žlutou kartou. V této sezóně si jich vysloužil již 8. Nejproduktivnějším hráčem na straně domácích je Bukayo Saka (7+7). Dalšími střelci jsou Odegaard (8) a Trossard s Martinellim (7).

Zajímavým faktem je, že Brentfordu se poměrně daři proti týmům ‚velké šestky‘ protože z 18 možných jich získal 11 (3-2-1 se skóre 11-7).

Na straně Arsenalu do zápasu nezasáhne Gabriel Jesus, Mo Elneny, Emile Smith Rowe a Reiss Nelson. Za hosty to bude Pontus Jansson a Frank Onyeka.

Očekávaná sestava:

Ramsdale – Zinchenko, Gabriel, Saliba, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Trossard, Odegaard, Saka – Nketiah

TIP: 3-1 (Ode, Saka, Trossard – Toney)

Snad kluci ukážou lepší výkon než na Evertonu a připíší si tři důležité body.

COYG!