Preview ZápasuCrystal Palace : Arsenal

Forma

0-0-0

0-0-0

Soutěž: Premier League

Stadion: Selhurst Park

Rozhodčí: Anthony Taylor

Vítejte v nové sezóně té nejlepší ligové soutěže na světě. Už v pátek večer začne nový ročník a Arsenal bude u toho. Ve venkovním utkání se utká s AFC Richmond pod vedením Teda Lasso. Ve skutečnosti s Patrickem Vieirou a jeho Crystal Palace, ale kdo by nebral raději první variantu? Gunners čeká velký test hned na začátku ligy, protože s Eagles má v posledních sezónách špatné výsledky a z londýnského klubu se stal trochu strašák. Klub ještě v létě posílili Cheick Docouré, Sam Johnston a Chris Richards a k žádným výrazným odchodům nedošlo.

Crystal Palace mělo poměrně nabitou přípravu. Odehrálo celkem 9 zápasů s výsledky 5-2-2. Dvě porážky byly proti United (3:1) a Liverpoolu (2:0). Naposledy v sobotu porazili Montpellier 4:2. Kdy až v 2. poločase korigoval skóre dvěma zásahy bývalý odchovanec Arsenalu Mavididi. Palace má podle posledních informací čtyři zraněné a to Butlanda, Johnstona, McArthura a Olise.

Jestli by vás zajímalo, jak se Arsenalu v průběhu let dařilo během prvních zápasů sezóny, udělal jsem níže takový malý přehled. Za dobu co fandím, se klubu dařilo v prvních kolech poměrně všelijak. Procento vítězství? Pouze 43,8 %. Procento zápasů hraných doma 62,5 %. Vítězství s největším rozdílem? 6:1 proti Evertonu. Podrobnosti viz tabulka.

Pokud jde o sestavy, předpokládám stejnou jako proti Seville v posledním přátelském zápase. Nevidím moc důvod stavět kohokoliv jiného, pokud se např. dostatečně nevyléčí Tomiyasu nebo by Arteta nechtěl dát šanci Bellerínovi nebo Cedricovi. Osobně mi přišel White na kraji velmi nevýrazný, ale manažer to pravděpodobně uvidí jinak. Záloha a útok je z přípravy v dobré formě a není důvod sestavu měnit. Můžeme jen doufat, že si Jesus svoji skvělou formu přenese i do ostrých zápasů. COYG!

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor