Preview ZápasuWatford : Arsenal

Forma

2-3-0

1-3-1

Soutěž: English Premier League

Stadion: Selhurst Park

Rozhodčí: Michael Oliver

Arsenal zajíždí v předposledním zápase tohoto kalendářního roku na hřiště Crystal Palace.

Blíží se konec roku a s ním čas bilancovat ten s číslovkou 2017, ale na to bude více času až v rámci preview 20. kola. Zatím si můžeme zhodnotit první půlku sezony. Po 19 kolech se Arsenal krčí na 6. místě s 34 body na kontě se čtyřbodovou ztrátou na čtvrtý Liverpool. Kanonýři získávali body především na domácím hřišti. Nebýt nedávné prohry s Manchesterem United a předvánoční remízou s výběrem Jürgena Kloppa, byli by Kanonýři doma stoprocentní. To je poměrně dost dobrá vizitka, i když by se asi nikdo z nás nezlobil, kdybychom měli na kontě o těch pět bodů více. Každopádně to také znamená to, že Arsenal je 2. nejlepším týmem na domácí půdě hned po Manchesteru City. Tím ale chvála celkem končí. Naše naprosto tristní venkovní výkony (2-3-4) nás letos sráží mimo TOP 4. Získat jen třetinu z možných bodů je dost velká bída. O záporném skóre se ani nemusím zmiňovat.

Těžkou soudit, jestli na tom má větší podíl forma klíčových hráčů (Alexis, Koscielny, Xhaka) nebo spíš Bossova taktika. Pokud totiž chce Wenger myslet na umístění zajišťující postup do Ligy mistrů, je třeba něco změnit. Nejspíše se všichni shodneme na tom, že naší největší slabinou je obrana. Je úplně jedno, jestli nastoupíme vzadu se čtyřmi obránci nebo s deseti. Stejně uděláme za zápas x chyb, které naši soupeři potrestají. Je to chyba spíše samotného systému než hráčů jako takových. Tým je málo kompaktní, soustředěný a náchylný k pochybení. Čím dál více mám pocit, že sebevětší přestup by klubu nepomohl. Nejdříve je třeba vyřešit ty problémy úplně nahoře.

Palace v poslední době nehraje vůbec špatně. Již 8 zápasů jeho hráči neokusili hořkost porážky. Za zmínku stojí především vysoké vítězství 0:3 na hřišti Leicesteru City. I tak se ale Eagles nalézají těsně nad sestupovým pásmem a ještě budou mít co dělat, aby se udrželi. Kámenem úrazu je především útok. Palace nastřílel pouze 16 branek, přičemž 12 z nich si podělili Sako, Zaha a McArthur. Jestliže je naše obrana dokáže udržet na uzdě, máme napůl vyhráno. Po Salahovi s Firminem to bude vítaný oddych. COYG!

Marodka
Arsenal: Cazorla, Ramsey, Monreal, Giroud
Crystal Palace: Sakho, Ward(?), Delaney, Wickham

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor