Preview ZápasuNottingham F. : Arsenal

Forma

2-2-1

3-1-1

Soutěž: League Cup

Stadion: City Ground

Rozhodčí: Paul Tirney

V nadcházejícím týdnu nás čeká pohárová vsuvka. Arsenal se střetne v ligovém poháru s Nottinghamem Forest.

Jak to bývá v ligovém poháru obvyklé, šanci dostávají mladíci a náhradníci. Arsenalu byl navíc vylosován papírově slabší soupeř a tak se můžeme těšit na hráče jako Gibbs, Holding nebo Akpom, na které se téměř zapomnělo. Hráči mají šanci na sebe upozornit  a vybojovat si místo v sestavě. Jestli chytnou šanci za pačesy už záleží na nich.

K sestavě

Předpokládaná sestava se velmi liší od sestavy proti Hull City. Vyměnil jsem prakticky všech 11 hráčů. Jestli tak udělá i AW je ve hvězdách, ale už v posledním zápase byla znát na hráčích únava, takže není lepší příležitosti. Rob Holding si vedle zkušenějšího parťáka vedl dobře a právě tuto úlohu by měl převzít Gabriel. Ten už normálně trénuje a AW naznačil, že ho možná zapojí. Na krajích taky není o čem. Monreal a Bellerín hrají pořád a je nejvyšší čas, aby dostali šanci i jejich zástupci.

V záloze čekám jednoznačně Xhaku a Elnenyho. Tito dva hráči zatím nastupovali spíše sporadicky a potřebují se ukázat. Před nimi pak čekám někoho z mladíků. Nejpravděpodobněji pak Jeffa, který si v přípravě nevedl zle. V útoku pak bude zajímavé sledovat, jestli dostane šanci přehlížený Akpom nebo naše nová posila. Tipuji spíše variantu s Lucasem na křídle, protože Alexis, Iwobi a Walcott teď hráli opravdu často a bylo by zbytečné riskovat jejich zdraví v nevýznamné soutěži. Pokud by nenastoupil Akpom, tak bych v útoku čekal Girouda. Letos ještě nenastoupil v základu a taky se potřebuje před Chelsea rozehrát.

Staří známí

Za Nottingham by mohla nastoupit trojice bývalých kanonýrů. Prvním je Henri Lansbury, kterému se nikdy nepodařilo prosadit do prvního týmu a za Arsenal odehrál pouze 8 utkání. Druhým je Armand Traoré, který si připsal 32 utkání za Áčko, ale po potupné porážce 8:2 na Old Trafford odešel do QPR. V neposlední řadě nesmím zapomenout na Lorda! Nicklas Bendtner si svými výkony nezískal ani fanoušky ani vedení Wolfsburgu, takže ho na konci minulé sezoně propustili. Stále teprve osmadvacetiletý útočník tak zamířil do druhé anglické ligy. Za Nottingham si připsal zatím jen debut jako střídající hráč.

Marodka

Na zápas by měl mít AW už kompletní kádr s výjimkou tří dlouhodobých marodů – Welbeck, Mertesacker a Jenkinson. Nottinghamu schází pouze dvojice Fryatt a Pinillos.

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor