Preview ZápasuSouthampton : Arsenal

Forma

1-2-2

3-0-2

Soutěž: English Premier League

Stadion: St Mary's Stadium

Rozhodčí: Jonathan Moss

Arsenal se stále nevzdává naděje na umístění v TOP 4, ale musí vyhrát ve všech zbývajících zápasech a doufat, že ostatní selžou. Dalším týmem, který se pokusí vystavit Kanonýrům stopku, je Southampton.

Se Saints se tým Arsena Wengera střetl tuto sezonu již dvakrát a pokaždé z toho bylo vítězství. Nejprve díky kontroverzní penaltě Santiho Cazorly zvítězili na Emirates, čehož jsem byl svědkem na vlastní oči, aby se pak náš B-tým postaral o senzaci v rámci FA Cupu a vyprášil všechny Svaté vysoko 5:0.

Výsledek podlé mého hodně ovlivní to, jak se k tomu domácí postaví. Když se člověk podívá na tabulku, tak lze říct, že nemají moc motivaci hrát. Nachází se v klidném středu tabulky, kde jim už nehrozí sestup a naopak na pohárové příčky už nemůžou dosáhnout. Jejich maximem může být letos 8. místo. Na druhou stranu je může motivovat fakt, že s výjimkou letošní sezony, se jim proti nám daří a obzvláště doma. Určitě si většina z nás pamatuje vysokou porážku 4:0 z ledna 2015. Vůbec poslední vítězství Gunners na St. Mary’s Stadium v rámci ligové soutěže je až z roku 2003.

Forma domácích také není úplně nejrůžovější. Z posledních pěti zápasů si připsali dvě porážky, dvě remízy a jednu výhru. Musím však dodat, že porážky přišly proti Man City, Chelsea a remíza pak proti Liverpoolu. Rozhodně tento zápas nesmí hráči podcenit a přistoupit k němu jako dalšímu „finále“. COYG.

Marodka
Arsenal: Cazorla, Koscielny(?), Xhaka(?),
Saints: van Dijk, Austin, McCarthy, Targett

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor

Články o zápase

Hodnocení hráčů