Preview ZápasuTottenham : Arsenal

Forma

5-0-0

3-1-1

Soutěž: English Premier League

Stadion: White Hart Lane

Rozhodčí: Michael Oliver

Arsenal zajíždí na WHL, kde se utká se Spurs v bitvě o severní Londýn.

Při psaní tohoto preview mě napadla taková myšlenka. Vztah Arsenalu a Tottenhamu by se dal přirovnat k rivalitě dvou bratrů. Starší brácha (Arsenal) si mladšího dlouhou dobu dobíral, protože byl vyšší, silnější a vše mu šlo lépe. Benjamin (Tottenham) byl po tu dobu stále ve stínu staršího. Jenže karta se v posledních dvou letech začala obracet. Mladší sourozenec vyrostl, zesílil a staršího v lecčem překonal. Teď tedy nastává doba, kdy se rozhodne, jestli se role natrvalo obrátí nebo se starší sourozenec chytne za nos a začne pořádně makat, aby se dostal zpátky na výslunní. V této sezoně je už jasné, že St. Tottenringham Day letos neoslavíme, ale nemuselo by se to stát pravidlem. To se prostě nesmí stát.

***Varování***
Následující odstavec se věnuje pozitivům našeho soupeře.
Jen pro silné povahy.

Stále čtete? Tak se pojďte se mnou podívat na to, jak dobře na tom je vlastně náš nelítostný rival. Tottenham momentálně drží obdivuhodnou sérii 8 ligových vítězství v řadě. Navíc mají Kohouti nejlepší defenzívu v lize, která inkasovala pouze ve 22 případech. Doma prohráli naposledy 2. 11. s Leverkusenem. V Lize ještě na svém stánku neprohráli (15-2-0). Navíc jejich tým má velmi nízký věkový průměr a hvězdy jako Harry Kane (26g, 6a), Delle Alli (20g, 11a) nebo Eriksen (12g, 20a) mají pořád velký potenciál pro zlepšení. Kde je Real a Barca, když je nejvíc potřebujeme? Jen ať si je vezmou do Španělska! 🙂

Současná situace se má tak. Oba týmy nutně potřebují zvítězit. Arsenal stále živí naději na umístění v TOP 4 a Tottenham si také věří na titul, i když má mnohem těžší los než Chelsea, která to má ve svých rukou. Remíza by byla pro oba týmy jako porážka. COYG!

Marodka
Arsenal: Cazorla, Mustafi, Koscielny(? – 60:40, že nastoupí)
Spurs: Lamela, Winks, Vorm, Dembele, Rose(?)

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor