Preview ZápasuWest Ham : Arsenal

Forma

1-2-2

2-3-0

Předcházející zápasy

  • 9.4.2016 West Ham 3:3 Arsenal
  • 9.8.2015 Arsenal 0:2 West Ham

Soutěž: English Premier League

Stadion: The Boleyn Ground

Rozhodčí: Craig Pawson

Arsenal se utká v rámci 14. kola s West Hamem a pokusí se nastartovat další sérii neporazitelnosti.

Ta první trvala až překvapivě dlouho, když si vezmete některé zápasy, kdy jsme měli namále jako například s PSG, Razgradem nebo United. I tak je 19 zápasů bez porážky krásné číslo, kterého bychom si měli vážit, protože se to běžně nepodaří. Na druhou stranu nám možná porážka v nevýznamném poháru otevře oči… i když my fanoušci je máme otevřené už dobrý měsíc, ale není to z úžasu nýbrž z šokujícího sešupu formy po zranění Santiho. To hráči by se měli probrat a uvědomit si, že od nich celý svět čeká mnohem více než předvádí. Existují samozřejmě výjimky. Takový Alexis se nemá vůbec za co stydět a naopak zaslouží pochvalu. Ale že by třeba Özil předváděl stabilní výkony a zásoboval tým asistencemi? Je hezké, že všude slyšíme, jak se mu v Arsenalu líbí, ale momentálně to vypadá, že svůj kouzelný půl rok ze sezony 15/16 už jen tak nezopakuje.

Kádr se zužuje a výkony jdou dolů. Absence Cazorly a Bellerína se silně podepsaly na výkonech mužstva. Jenkinson má hodně velké rezervy, i když občas se i blýskne povedenou akcí. V záloze zatím probíhá nekonečný kolotoč bez známky stability. Místo toho, abychom našli pořádného parťáka vedle Coquelina, se točí i on sám, i když podává jako jeden z mála nadprůměrné výkony. Chápu, že je třeba zkoušet různé varianty, ale aspoň půlka zálohy by měla mít pevný bod.

K soupeři

West Ham se velmi trápí. Předpovědi, že bude atakovat první čtyřku se ukázaly jako liché. Mužstvo je úplně vykolejené a bojuje spíše o udržení. Aktuální špatná forma je způsobená především velmi těžkým losem. K nám i k WHU byl listopadový los krutý a tak se náš místní rival postupně utkal se Stoke, Spurs a dvakrát United. Poslední týden října ještě vyšla na řadu Chelsea a Everton, takže žádný med. Slabší výkony jdou také na vrub četným ztrátám napříč mužstvem. Bilić nemůže počítat s osmi hráči.

Marodka

Arsenal: Elneny(?), Sanogo, Debuchy, Giroud, Bellerin, Cazorla, Akpom, Mertesacker, Welbeck

West Ham: Carroll(?), Byram, Tore, Oxford, Ayew(?), Sakho, Antonio, Cresswell

 

Předpokládaná sestava

Brankář

Obrana

Záloha

Útok

Autor