Problémy v Dubaji? Guendouzi měl mít výměnu názorů s Artetou

Absence Mattea Guendouziho proti Newcastle United by měla mít svůj opodstatněný důvod. Během zimní přestávky a lukrativní destinace v Dubaji se podle The Telegraphu pohádal s Mikelem Artetou.

Teprve v polovině dubna bude mít Matteo Guendouzi jednadvacet let. Kromě svého velkého potenciálu se však také někdy blýskne chováním či gesty, které ostatním můžou být proti srsti.

To se ukázalo také na únorovém kempu v Dubaji, kde se podle nejnovějších zpráv pustil do vášnivé hádky s hlavním koučem Arsenalu Mikelem Artetou a jeho trenérským štábem. Španělskému kouči se nelíbil přístup a řeč těla mladého záložníka, což mělo vést v rozpor, který z tréninkového hřiště vyústil až do rozepře na hotelu.

Guendouzi od jmenování Artety hlavním koučem odehrál šest zápasů, třikrát se objevil v základní sestavě.

Komentáře

 1. Kozlik89 (karma: 2796) #1

  Okamžitě poslat do 21. Ať si chlapec uvědomí že není žádná hvězda… jeho výkony jsou tragicky, je mu teprv 20 a jeho přístup v zápase je taky do nebe volající,neustále vztekani, rozhazování rukama, na to není nikdo zvědavej. Pokud do léta nezmění přístup poslal bych ho na hostování nebo prodal. Momentálně je to náš nejhorší záložník.

 2. ezio (karma: 4494) #1

  uz aj ja som si vsimol tu gestikulaciu, ked zahra niekto zlu loptu ako sa rozculuje….alebo aj nad rozhodcom, chlapec prisiel z druhej Francuzkej ligy ocakaval by som pokoru…No vedla Pierra a Akexa sa citi asi ako niečo viac, tu verim naozaj v Mikela ze ho dokaze napravit ak nie, tak predat urcite pojde za balik….chlapec este by nespadol pekne na hubu

 3. Zdeněk Procházka (karma: 672) #1

  Já bych tomu dal čas. Vždyť je to šikovnej klučina a zlomit nad ním hůl kvůli jedné nepodložené zprávě z Telegrafu? Mateo potřebuje dozrát. Může z něho být výbornej hráč. Ano, taky mně přijde, že hraje občas tužku a působí namachrovaně, ale teď bych se ho rozhodně nezbavoval. Doufám, že to je jen nějaká kachna a nebo, že si to aspoň vyříkali. Někdy to pomůže.

 4. mcloro1 (karma: 181) #1

  18:21 Guendouzi prý měl konflikt s Artetou
  Mattéo Guendouzi měl dostat novou smlouvu, aktuálně ovšem má zcela jiný problém. Francouzský záložník se měl během soustředění v Dubaji dostat do konfliktu s manažerem Arsenalu Mikelem Artetou a vše podle tisku pokračovalo i poté, co se tým přesunul na hotel. Informacím nahrává fakt, že Guendouzi nebyl v nominaci na víkendový souboj s Newcastlem. (sport-express.ru) Pise to uz aj EuroFotbal.cz

 5. killerhammer (karma: 4596) #1

  Jedna z úloh pre Mikela je aj výchova mladých hráčov, ktorých je v našom kádri neúrekom 😉
  To sa presne s Guzim deje.
  Myslím, že jemu najviac neprospela výmena trénera, lebo Emery na ňom staval zálohu a mladému zjavne napršalo do nosa.
  Teraz, keď je tu Mikel, skúša rôzne variácie v zálohe, hráči sa pomaly vracajú do TOP formy a už nikto nemá miesto v základe isté.
  Verím, že Guzi sa spamätá, lebo je to veľký talent a Mikel mu dokáže pomôcť, ak teda bude Guzi chcieť a prispôsobí sa.

   • PodRis1 (karma: 532) #1

    Já s ním souhlasím,ze je lepší si vyrikat z očí do očí, ale vše má sve meze. Už kolikrát jsem si všiml, že Guzi se chová, jak 35 lety veterán, který má za sebou 300 startu v PL 5 titulu a výhru v LM. Je vidět, že si Mikel nenechá kalet na hlavu a umí si udělat pořádek. Jen tka dal, moc ti fandím Mikel.

    • bflmpsvz (karma: 3408) #1

     Mně je taky milejší si to vyříkat z očí do očí, klidně se i pohádat a pak být zase v klidu. Ale to přece příliš v tom původním příspěvku hučáka není, že? Resp. z toho článku hučák vychází, ale využívá ho spíše zase k hejtu na Mesuta, a to jeho klasickým, perlovitým způsobem (viz níže). Nejen, že to je podivuhodná obdoba argumentačního faulu „a v Americe zase bijí, černochy“, protože Mesut s tímto případem vůbec nesouvisí. V Americe v té době aspoň ty černochy fakt bili. Hučák vůbec neví, jak Mesut reálně komunikuje s trenérem. Drží se povrchu/mediálních senzací, když Mesut zahodil rukavičky a měl zhnusený ksicht při střídání (což má upřímně dost fotbalistů, jsou motivovaní prostě být na hřišti a týmu pomoct), a z toho usuzuje, jak se Mesut chová na tréninku a v soukromí (tou opozicí – než – vlastně sugeruje, že Mesut není schopen výměny názorů, natožpak emocionální) – to si ale naprosto vycucal z pr**** (prstu?). Emery měl a má problém s komunikací s hráči obecně (stěžovali si na to i v PSG). Ale AW si vzal Mesuta za chráněnce a často s ním na trenálu rozmlouval, Arteta s ním zatím vypadá taky v harmonii a na tiskovce jej brání ba chválí, takže dojem mám z toho jiný, ale více konkrétního prostě o tom nevím (a nevím, kdo ví). Tím, že tohle je standardní Hučákovovo žvatlání, nemůžu s ním souhlasit, práce s kontextem alá Okamura, naprosto mimo téma.

     Jinak osobně nic proti emocionální výměně názorů nemám, spíše to záleží na tom, co se z toho vyvine, jaké bude resumé a co si z toho Guzi vezme, jak zareaguje. Já bych mu dal trochu pohov, Guzi má stále dvacet na svůj věk je velmi talentovaný, loni na něm Emery stavěl. Nemyslím si, jak tady píší, že jeho výkony jsou „tragické“ a měl ho najednou za nějaký objekt hejtu. Jeho výkony jsou nevyrovnané (jako u všech našich mladíků, vč. Nketiah, Willock, Nelson), ale zároveň měl několik fakt parádních zápasů za nás. Víme, že má trochu problémy s poziční hrou a dodržováním taktiky týmu (což může jít i na vrub věku a špatnému vedení. Přece jen je mladík, pak druhá liga a pak Emery…). Osobně mi taky jeho afekt na hřišti a stěžování na rozhodčí připadá přehnané, frackovité. Na druhou stranu jeho odvaha a sebevědomí na hřišti je z čistě fotbalového hlediska zase přínosem. Ta jeho expresivita souvisí trochu i s výrazným charakterem, teď bude ale záležet, jak se jeho charakter usměrní (v jeho věku je stále poměrně fluidní).

     Nechci říct, že to nutně patří k věku, protože někteří tohle prostě nemají, jsou konformnější, submisivnější. Já osobně jsem to měl spíše stejně jako Guzi (s tím problémem s autoritami a potřebou se bouřit a jít do střetu), takže si nemyslím, že to apriorně něco špatného, naopak v něčem mi to připadá až sympatické. (A podobně i ta konformita má své silné a slabé projevy a záleží na to, jak se usměrní v praktickém životě). Z fotbalového světa si vzpomenu na Ibru, kterého někteří trenéři nesnášeli, ale jiní milovali. Zároveň ale podle vyjádření spoluhráčů má Matteo ty nejvyšší ambice a maká na sobě pořádně. Takže ano, může se z něj vyklubat manťák, který s nikým nevyjde. Ale taky se z něj může vyklubat ambiciózní, expresivní a svébytný fotbalista, který tuhle buřičskou energii nasměruje správným směrem (k čemuž pomůže trocha vyspělosti, sebereflexe a vědomí, že ačkoliv je většina autorit umělých a retardovaných, vytváří se některé přirozeně, kterým stojí za to naslouchat).

 6. guildenstern (karma: 90) #1

  matteo není ani první, ani poslední mladík, kterému to, že něco vcelku umí, stouplo do hlavy. to bychom to s výchovou mladíků daleko nedotáhli, kdyby se každý přehnaný a nevhodný výstup řešil prodejem. jo, jen ať ho mikel pěkně srovná, ono mu to prospěje, ale toto jsou momenty, které když se podaří dobře zvládnout, tak můžou nafoukanýmu mladíkovi pomoct dospět a srovnat se, takže bych z toho nedělal zas takovou tragédii.

 7. FildaGooner (karma: 4586) #1

  Sebevědomí je jedna věc, musí ho mít každý top hráč, ale nesmí to přerůst v aroganci a namyšlenost a přesně takto na mě ten chlapec působí. Doufám, že se nepletu, ale v těch otázkách s Pepem dostal otázku, kdo je nejlepší hráč v týmů a týpek odpoví já, to mi přijde moc. Ale zase abych si nehrál na miliuse, dá se to u něj pochopit, v 18 začal hrát za áčko Arsenalu, vzali si ho pod křídla Auba s Lacou, byl hned středem týmu, všude kolem sebe četl a slyšel chválu, skočil ze dne na den do úplně jiného života a to v 18 letech, naprosto chápu, že toto by zamotalo hlavu naprosté většině lidí, teď jde jen o to. jak k tomu přistoupí, jestli si sedne na prdel, bude makat, bojovat o svou šanci a bude pokornější do teď nebo jestli si bude dál hrát na mistra světa a za 5 roků skončí v průměrném francouzském klubu nebo podobně.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.