Ramsdale – Arteta nám pustil před zápasem klip z ‚All or Nothing‘ aby nás motivoval.

Aaron Ramsdale předvedl několik důležitých zákroků a udržel čisté konto poprvé po devíti zápasech. Arsenal zvítězil na hřišti Newcastlu a stále tak tlačí na vedoucí ManCity. Po zápase odpovídal na dotazy novinářů v rozhovoru pro Sky Sports.

o náladě v šatně…
Neskutečná hrdost. Trochu úleva, obzvláště po těch řečech, co se tady stalo loni. Předvedli jsme dobrý výkon a hráli hru, která se jim nezamlouvala, dokázali jsme se dostat do hry, jsme plní úlevy a opravdové hrdosti.

o tom, jak moc mluvili o loňské prohře…
Nebyla o tom zmínka až do setkání před odjezdem z hotelu. Manažer nám ukázal klip z loňského dokumentu, ukázal nám naše výrazy, včetně ostatního personálu, jak nás to ranilo, naše reakce. Měli jsme v sobě poté takovou spalující touhu udělat vše tak, aby se to neopakovalo.

zda to dodalo týmu veškerou potřebnou motivaci…
Možná nám to dodalo extra motivaci navíc. Ne veškerou protože stále ještě bojujeme s ManCity a snažíme se o něco speciálního. Dalo nám to tu potřebnou špetku navíc, kterou jsme potřebovali, když jsme museli bránit hodně hluboko.

o atmosféře na stadionu…
Je to radost. Pro každého to tak možná nevypadá, ale já si to opravdu užil. Nemůžete si nakonec přát nic víc, než že tolik fanoušků podporuje jeden tým, naši fanoušci zaplnili sektor hostů a celý zápas nás skvěle podporovali. Jakmile jste v takové bouři, musíte držet pohromadě a snažit se prostě hrát. Myslím, že jsme si naprosto zasloužili vedení. Měli jsme štěstí, když trefili jen tyč, ale potom jsme měli zápas pod kontrolou.

o jeho zákroku proti Joe Willockovi…
Když jedete na jakýkoliv stadion v rámci PL, musíte být připravený. Měl jsem tam trochu štěstí. Myslel jsem, že to půjde na druhou stranu, ale povedlo se mi tam dát nohu.

o jeho zákroku proti hlavičce Schara…
Tenhle jsem si opravdu užil. Během lockdownu jsem tady hrál ještě za Sheffield United a udělal jsem velmi podobný, myslím, že proti Jonjo Shelveymu. Na reakcích pracujeme s trenéry poměrně hodně.

o taktice a použití Jorginha…
Myslím, že získat míč a hrát s ním dále je Jorginhova neskutečně silná stránka. V předchozím zápase s Chelsea to bylo velmi podobné. Mluvili jsme o tom před zápasem, není ostuda hrát dlouhé míče a získat tak území, každý tým to dělá, takže jsme se snažili prvních 10-15 minut rozfoukat bouři a pak hrát přes něj. Dneska byl fantastický a zasloužene hráč utkání.

o vzkazu pro Manchester City…
Poslední tři zápasy pojedeme na maximum. Není to v našich rukou, ale dáme do toho vše. Snad jim to někdy ujede a my toho využijeme. Budeme to sledovat.

/arseblog.com/