Southampton: Peretz, Bree, Harwood-Bellis, Wood, Manning, Bragg, Jander, Fellows, Azaz, Scienza, Stewart

 

Náhradníci: Long, Quarshie, Romeu, Charles, Edozie, Robinson, Archer, Oyekunle, Larin

 

Arsenal: Arrizabalaga, White, Mosquera, Gabriel, Lewis-Skelly, Norgaard, Odegaard, Havertz, Dowman, Martinelli, Jesus

 

Náhradníci: Raya, Saliba, Gyokeres, Madueke, Calafiori, Zubimendi, Harriman-Annous, O’Neill, Salmon

Komentáře

  1. gunners47 (karma: 4432) #1

    Hlavne je to ako my sami dokazeme city postavit na nohy.. my sme ako gazela co si sama zahryzne do nohy a skočí do vody aby na seba prilákala žraloky .. uplne vidim ako oni oslavuju a zbieraju motivaciu ze nas opat zlomia co my naopak placeme dakde v satni ze sme to zas prejebali.. alebo si hovorime silacke reci ze to dame a potom zas hrame velky kkt

    • valka_05 (karma: 470) #1

      už keď chceš použiť tento argument si pozri koľko hračov bolo preč počas repre pauzy z kadra Arsenalu a koľko hračov mal pokope cez 2 tyždne trener Southamptonu.Evidentne ten čas využili naplno, uplne boli pripravený, čakali na 1/2/3 šance a vytrestali nas. Veď my sme mali niektorých hračov do štvrtka vycestovanych.Ja to nechcem davať ako vyhovorku len reagujem na tvoj poznatok.Neefektiita v utoku je žalostná.Arteta nemože za to, že Odegaard nevie zakončiť čistu loptu na stred 16ky.Že Martinelli nevie trafit branu.že Jesus vobec nemá herny prejav hodný klubu ktorý ide vyhrať Premier League.Veď sa pozrite na to aká hrala zostava.

  2. ferzony (karma: 68) #1

    Idem radšej písať s malým odstupom času. Môj postreh zo včera: Martinelli by mal po tejto sezóne ísť ďalej, ten chlapec sa za 3 sezóny neposunul nikam. On sa dokonca zhoršuje. Kepa nemá na to aby chytal za klub zo stredu tabuľky, nie to za Arsenal. Odegard je ta istá pesnička dookola (ale určite sa tu bude obhajovať, že je po zranení) MLS je tak akurát hráč do nejakej pralesnej ligy, možno Slovan. Havertz je strašne spomalený, on potrebuje strašne veľa zápasov na to aby sa vrátil do formy. (Verím, že formu najde). White chudák stráca prehľad a odhad na loptu, bol stratený v obrane ako miliardy v našom slovenskom rozpočte (hrali sme proti druholigistovy panebože) Madueke je ako na horskej dráhe, raz dobre raz strašne, ale skôr strašne. Zbytok relatívne dobre, 2,5 bodu z 5 ostaným. Arteta 1 bod z 5. Veľké pozitívum mladý Downman, keď bude pokračovať takto, bude z neho veľký futbalista. Nehejtujem iba hovorím svoje pocity z celej hry. Vôbec nej som nahnevaný, skôr veľmi sklamaný…. City rozbilo Live 4:0 a my nedokážeme ukopat Southampton. Proti portugalcom čakám podobný štýl ako včerajšieho súpera. Ak sa nezobudia bude to hanba pred celým futbalovým svetom.

    • bflmpsvz (karma: 4119) #1

      Jako tím, že nám moc nefunguje útok, tak pak musí frčet perfektně obrana. Kepa v bráně ale celý ten obranný systém docela rozbíjí už odzadu. Raději bych i v poháru dával šanci a zkušenost mladému hráči, než Kepovi, který nás fakt nikdy moc nepodržel (krom jednoho penaltového rozstředu, jinak to byly výkony podprůměrné).

      P.S.: Ale pravda, že včera obrana celkově nefungovala.

      • jakub (karma: 16250) #1

        Včera toho nefungovalo víc. Bylo tam hromada momentů, kdy si ti hráči nerozuměli mezi sebou, Odegaard s Dowmanem tam měli několik takových momentů, Norgaard taky čekal, že se Odegaard rozběhne mezi zálohu a obranu soupeře a poslal tam míč a Odegaard místo toho couval zpět, protože chtěl rozehrávat odzadu, těch ztrát kvůli nedorozuměním tam bylo spousta.
        Co já pořád nedovedu pochopit je Whitův zkrat u první branky, už na začátku utkání tam byl moment, kdy White nechal hráče soupeře samotného zpracovávat míč na prsa, ten to nezvládl, já nechápu, že se z toho nepoučil a podskočil míč, přitom nechal soupeři 2 metry prostoru ve vápně, proč nebyl u soupeře blíž, je mu 28 let a tohle jsou základy bránění.

  3. Jakub Mareš (karma: 2867) #1

    Rozdíl mezi PL a Champem neni tak propastný jak tu mnozí vykreslujete. Ano tým z druhé ligy by pro nás neměl být žádný problém ale neni to jasná výhra.
    Někteří tu dříve volali ze by ve středu proti “slabsim” soupeřům mohl nastoupit Ode+Kai nebo Eze, včerejšek ukázal ze je to cesta do pekel, po každé ztrátě jsme byli ve středu strašně odkryti a smrdělo to několikrát gólem.
    Prohrálo se tu zase objevují obvyklí podezřelí Gabi a Kepa. Tak hoši ani jeden z nich za prohru nemůže, dostali jsme gól po individuální chybě a po naprosto odfláknuté obraně, výsledek jde za celým týmem tak zase nehledejte jednoho dva viníky.

  4. gunners47 (karma: 4432) #1

    Dufajme ze sa cim skor vrati timber na pravy kraj, v plnej sile sa uz fakt musime prebudit.. to ze my napr prejdeme celu skupinovu fazu bez prehry a potom pride tlak na zaver sezony s tam vobec nevieme to ustáť..za mna kepa je prilis sebavedomy taky namysleny typ brankara ktory casto podcenuje prave preto situacie, nikdy sa mi nepacil ako brankar povahou

  5. Marek (karma: 3483) #1

    Keď sa nato pozriem s odstupom času tak mám pocit že MA chcel skôr vyhrať carabao cup ako fa cup tento rok myslím že keby sme nemali tak ľahký los vypadneme už skôr, ani v jednom zápase fa cupu tento rok sme nenastúpili v silnej zostave včera hral zo základnej zostavy iba Gabriel a odegard po zranení zvyšok všetko náhradníci nordgard mls white mosquera jesus havertz martinelli ani jeden z týchto hráčov momentálne nemá na základnú zostavu sú nerozhodný po zranení chýba im sebavedomie herná prax a minúty, keď som včera videl tu zostavu vedel som že bude zle, bola to zostava na náhodu havertz a odegard spolu v zálohe a jediný kto bránil bol nordgard, máme široký káder ako tu veľa ľudí spomína ale ty náhradníci niesu tak kvalitný a hlavne niesu vo forme nemajú minúty a nehrajú dobre navyše si nerozumejú na ihrisku, ta zostava bola zamňa odsúdená na neúspech

  6. davin32 (karma: 3764) #1

    Nejvíc mě štve to co hrajeme. Nedá se na to dívat a už to ani nefunguje. První půl rok byl postavenej na pevné obraně, ok, ale teď už ani to nefunguje… nevim, ale mám trochu strach, že se nám to zase celý rozpadne jak domeček z karet. A měnit systém teď před koncem sezony je asi unreal u Artery. Každopádně něco se změnit musí, jinak nám uteče zas úplně všechno a to už neunesu.

  7. GunnersDK (karma: 1042) #1

    Jen doufám, že budeme mít minimálně na víkend kompletní kádr (krom Merina a asi Piera), protože rozdíl mezi hráči základu a hráči širšího kádru je propastný. Jesus, MLS, Martinelli, Kepa jsou totálně z formy, včera po té hrubce vyhořel i Ben. Věřím, že v plné síle do toho šlápneme a tu ligu ukopeme, víkend může být klíčový. Rozhodně bychom měli najít místo Maxovi, protože ten kluk je neuvěřitelný. Budu doufat v zázračné probuzení Saky. Včera na středu hrozně chyběl Declan, ta díra mezi zálohou a stopery byla obří. Doufám, že všichni jen odpočívali a nejsou zranění, protože jinak jsme v maléru.

  8. AW77 (karma: 2149) #1

    Tak jsem si přečetl tiskovku od MA a co k tomu dodat. Ano měli jsme dominanci v držení míče a taky více střel ale fotbal se hraje na góly a kdo jich dá více vyhraje. Jelikož my hrajeme furt házenou kolem šestnáctky a když je šance tak to zazdime. Výkon některých hráčů je zarážející. Místo toho aby se pozvali o Místo v základu tak předvedou takový průser. Hráče raději nebudu jmenovat asi všichni víme o koho jde. No nic další zápas LM v Portugalsku. Výkon očekávám asi podobný dominantní držení míče a hlavně neprohrat. Jestli takhle chceme hrát i o titul v PL tak nám budou muset pomoc soupeři že o berou City o body. No nic fandím dál a budu doufat že tu PL nějak ukopeme.

  9. Lukendes_10 (karma: 7477) #1

    Verím že ak sa nám povracaju hráči zo základu tak ligu dokopeme. Včera základná XI mala ďaleko od ideálu ale zvíťaziť sme mali tak či tak. Najsmutnejšie bolo že naša najväčšia hrozba je 16 ročný chlapec a hraci ako Jesus a Martinelli sú úplne mimo.
    Aj Trossard sa musí vrátiť aby Martinelli bol platný aspoň na konce zápasov.

  10. Pansimi (karma: 1810) #1

    Já jsem to včera viděl tak od 60 minuty a opravdu jsem si myslel, že to po gólu Gyökerese vyhrajeme.
    Včera se mi zdálo, že prostě chyběla hlavně kvalita ve finální fázi. Madueke, Martinelli a Calafiori měli slušné šance, ale dopadlo to vždy celkem tristně.
    Obrana už bohužel taky není tak pevná jako bývala. Myslím, že hodně hráčů, co hrálo včera už nemusí dostat do konce sezóny moc šancí.
    Směrem dopředu mám směrem do konce sezóny největší očekávání od Gyökerese a Dowmana. Dowman má opravdu neuvěřitelné vedení míče. Soupeř ho bez faulu těžko zastaví. Je ale trochu smutné se upínat k hráči, kterému je čerstvě 16, když se tolik investovalo do kádru.
    Snad něco taky předvedou Havertz, Odegaard a Saka.
    Když se před pár lety City vrátil ke konci sezóny KdB, tak jim byl schopen tu sezónu zlomit k trofejím. Takového hráče bohužel nemáme. Ale máme hodně jiných a někdo snad formu chytne.

  11. wister (karma: 2088) #1

    Havertz, Norgaarda,Jesus a White velmi špatně výkony zbytek podprůměr. Jediný Dowman + Gabriel a Odegaard zahráli průměr. Arteta musí nějak ten team probrat,jinak to bude na konci sezóny blamáž. Teď musí ukázat že dokáže analyzovat problémy a něco s tím Teamem udělat jinak si opravdu koledujeme o trapas

    • jakub (karma: 16250) #1

      Já bych třeba Norgaarda včera klidně hodnotil jako dobrý výkon, měl 3 tackles a všechny úspěšné, vyhrál 4 vzdušné souboje ze 6, 63 úspěšných přihrávek, 83% úspěšnost, 30 přihrávek na soupeřově půlce, pro mě úplně v pohodě výkon, kdybych měl někoho kritizovat tak Skelly, White, Jesus, Kepa, Mosquera tam měl několik divných momentů, Martinelli tam měl 5 střel a na bránu doletěla 1 z nich, myslím si, že ty situace měl řešit lépe.

      • wister (karma: 2088) #1

        U Norgaarda byl problém, že první doteky s míčem neřešil ideálně a byli tam dvě jednoduché ztráty hned z počátku hry, kdy jsme potřebovali dominovat a tak nějak jsme i pod jeho prvními dotyky tohle nedokázali. Navíc mi přišlo, že ten střed nebyl ideálně pozičně řešen. Samozřejmě statistiky nemám ale beru to čistě opticky jak to na mě působilo chlape .

        • jakub (karma: 16250) #1

          Měl tam několik nedorozumění ale jinak defenzivně ty věci řešil podle mě optimálně, bylo tam jedno přečíslení, kdy dobře pozičně zachytil přihrávku na naše velké vápno, několik dobrých zisků míče. Souhlasil bych, že ten střed nefungoval úplně dobře ale jeho individuální výkon byl jeden z těch nejlepších v našem dresu.
          Já si třeba vybavuji moment, kdy se Skelly posouval do středu a zrovna do místa kde se pohyboval v ten moment Odegaard, přitom u lajny byl prostor.

          • Petr (karma: 447) #1

            myslite, ze norgaard nastoupi do zakladu po trech mesicich na lavicce a bude hned top?

            |
  12. Smolda (karma: 1139) #1

    Včerejší výkon ukázal nevyrovnanost našeho širšího kádru a zároveň její „kvalitu“. Ten tým unese když nastoupí 1-2 hráči jako je Jesus, Martinelli nebo Skelly ale jakmile se tým složí z 5-6 takových hráčů tak neporazime ani Soton. Výše zmiňovaní hráči + White či předražený Havertz a i Odegaard Arsenalu odevzdali to nejlepší co v nich bylo ale v létě je čas jít o kus dál.

  13. Feri (karma: 8105) #1

    Byl to samozřejmě velký průser, ještě horší než ta bezmoc v druhem poločase proti city.
    – Teď jde ale o všechno hlavně v PL. Máme neuvěřitelnou šanci vyhrát konečně titul a dostat tlak ze sebe.
    – Bohužel jsme aktuálně v hodně špatném rozpoložení, točí se nám zranění hráčů, upadající forma a velká nervozita.
    – Snad ten titul nějak dovalcime, ikdyz se bojím, že to není tak blízko, jak ukazují kurzy a predikce. Teď se ukáže, jestli Arteta na to má a nebo se to sesype.
    – Další velký faktor je nejenom ta slabá forma hráčů, ale troufnu si bohužel říct, i slabá kvalita. Dost hráčů jednoznačně není na TOP úrovni, několika rapidně spadla výkonost a v létě bude třeba velká obměna hráčů.

      • Lukendes_10 (karma: 7477) #1

        Škoda sa zamýšľať nad takýmito to tu. Chlapci by hneď chceli quadruple, treble, double. Ale to sa nevyhráva každú sezónu. Treble dokázali len 2 mužstva v histórii ale tu už všetci chceli quadruple.
        Ak by som si mal vybrať či získame 6b zo zapasov Bournemouth a City a vypadneme z LM so Sportingom tak neváham ani sekundu.
        Všetci by si mali uvedomiť že PL je priorita a všetko ostatné by bol bonus.
        Liga sa musí vyhrať a ďalšiu sezónu budeme mať opäť silnejšie mužstvo po letných nákupoch. Potom môžme začať snívať o doubloch a trebloch.

        • miezto (karma: 829) #1

          hlavně ten narativ vytvářejí rádoby šťouralové na sockách, protože přoč si nekopnout do fans Arsenalu, kteří se všeho chytnou… Já ze svýho okolí fans nebo vlastně i tady na webu nezachytil nikoho, kdo hlásal, že jsi jdem pro quadruple. V podstatě to bylo jen podsouváno na sockách… Každý už prostě chce jen ligu, to prostě letos už musí být a ten zbytek je jen bonus…

          a jen naopak, Liverpool dostal výpráskáno od City 2x za poslední dobu, v lize je to bída a nikde se to nerozmazává, City dělá rekord v ligovém poháru a taky to nikoho nezajímá… Zase se řešil Arsenal a jeho reprezentanti jak nereprezentují…

          • dave (karma: 20291) #1

            Ono stačí si pozrieť Romanov Facebook a čo tam predvádza a tie diskusie sú trol vedľa trola, takže drtivé množstvo trolov ide z jeho stránky.

            |
          • Trixy (karma: 565) #1

            Souhlas, ta aura na sockách je strašná !!! Občas mam i pocit, že si spousta fanoušků přeje, aby to po****

            |
  14. Petr (karma: 447) #1

    jsme kousek od porad velkého obdivu, ale taky si pomalu tímhle stylem nabíháme na hodne velky pruser, pokud letos nepadne zase vubec nic.

    celý rok obdivu na sockách jak jsme nejlepsi klub na svete…ten hype mě mega sere, zvlast od ceskych médií to vnímám nejvíc, jen kvuli tomu, ze arsenal ma nejvci fanousku na CZ/SK scéně.

    realita je, že jsme jeste nic velkého ale prave ani malého nevyhrali a jestli letos nevykopem tu ligu, tak tohle Artetu na 90% neustojí. Přeju mu at to uz nejak ukopou, protoze v lete by se to mohlo sesypat hracsky uplne jako kdysi, kdyz odchazeli Alexisove, RVpčka, Nasriové a spoustu dalších.
    V létě bychom, ale museli fakt udelat mensi cistku a natahat top hráče pres Bertovi kontakty a nato, ze bychom vyhrali nejlepsi ligu sveta-to by byl nas tahák a samozrejme finance, nicmene uz si nemuzeme dovolit delat chyby v prestupech – a. stejne si nemyslim, ze na tu cistku a spravne nakupy má arteta koule respektive čich.

    Nechal bych v prestupech mnohem více volné ruce Bertovi at se také předvede…

        • jakub (karma: 16250) #1

          Nejsem expert na LaLigu, mám dost omezené znalosti o té soutěži, když přicházel Berta k nám tak jsem se hodně snažil zjistit co nejvíc o něm a jeho práci ale těch informací jsem moc nenašel.
          Včera jsem si tak v duchu říkal, že jsme dali 50 mega za Maduekeho ale je tam Dowman, dost se nabízí otázka, jestli se ty peníze nedaly investovat lépe a ještě nejsem úplně přesvědčen o tom jestli je to opravdu přínos pro klub.
          Z léta jsem nadšený ze Zubimendiho ale to byl dlouhodobý cíl, Mosquera je pecka za ten peníz, Hincapié je taky dobrá posila, Norgaard za ty peníze fajn ale potom tam mám pár otazníků, na který ještě nemám odpověď

          • Jaromír (karma: 261) #1

            Zubimendi je asi pořád naše nejlepší letní posila a zatím je to docela slušný první rok, ikdyž mu dost došel dech. Myslím, že s jeho herním časem se dalo daleko lépe pracovat. Bohužel v top zápasech jsou ale jeho výkony většinou slabé. Snad to zlepší, trochu se ale bojím aby to nebyl jeho výkonostní strop. Já prostě nevidím oproti Thomasovi kvalitativní posun. Thomas byl zvíře a dokázal si zálohu úplně podmanit, zubi je úplně jiný hráč, dává nám úplně jinou kvalitu, ale je ta kvalita vyšší? Určitě s ním ta hra není atraktivnější. Nechci ale aby to vyznělo jako jeho velká kritika, jak píšu na začátku, pro mě nejlepší letošní posila a fandím mu, aby se ještě posunul.

            |
        • bflmpsvz (karma: 4119) #1

          Stejně jako Jakub, já mám z Berty dost smíšené pocity. Na špici nás dostalo to, že jsme vycházeli z data science. Berta zase dělá obchody primárně vlivem a přes kontakty a přijde mi, že jsme právě začali nakupovat dost nekoncepčně, což dlouhodobě prostě není dobrá strategie (a více jsem důvěřoval jinym lidem v týmu jako Ellis, kteří za tu dobu u nás měli velké výsledky a prakticky celý ten tým se po nástupu Berty poroučel do jiných týmů v PL. Kvuli provařenému jménu jsme si nechali ujít nastupující talenty a hidden gems – což je v podstate i to, co dela trochu Berta v prestupech). Dle různých zdrojů (ale kdo ví, jak je to doopravdy), měl Berta přijít jako protiváha Artetovi, na nákup největších hvězd a taky hlavně kvůli prodejům (které údajně umí a které má Arsenal vesměs tristni).

          Na druhou stranu – v Atléticu koncil, protože mu přestávali důvěřovat a postupně tam ztratil pozici a vliv (takže v podstatě atletico reject) a btw i v Atléticu je hodnocený dost nejednoznacně, protože kromě dobrých obchodů tam udělal i hromadu absolutních přešlapů (Joao Felix za 128 mega, a to snad pred 7 lety!!! Se vsemi dalsimi poplatky se blizila castka ke 150 mega. Evakuace starnouciho a v Chelsea nechteneho Diego Costy snad za 70 apod.). Jasně, stane se vždycky, ale právě koncepční a data- science nákupy tohle pomáhají dost minimalizovat.

          • Petr (karma: 447) #1

            evakuace hracu z chelsea to umime perfektne…popravde uz nechci zadneho byvaleho hrace chelsea u nas vubec videt

            |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.