Rozlosování sezóny 2014/15

Rozlosování nadcházejícího ročníku Premier League bylo zveřejněno dnes v 10,00.

Sezóna začíná v sobotu 16.srpna, končí v neděli 24.května 2015. Letos se v ní již nepotkáme s týmy Cardiffu, Norwiche a Fulhamu, které sestoupily do nižší ligy. Nahradí je Leicester City, Burnley a Queens Park Rangers. Není žádnou novinkou, že se v lize představí celkem dvacet týmů, které budou bojovat o čtyři místa v Lize mistrů a dvě pozice v Evropské lize. A jako každý rok čeká poslední tři týmy sestup do Championship.

Následuje pár čísel pro ukrácení dlouhé chvíle. Jen osm týmů v Premier League je v britských rukou. Nejčastějšími vlastníky po Britech jsou Američané, kteří drží většinu v pěti týmech. Nejbohatším z vlastníků klubů je majitel Citizens, Šejk Mansour, jehož majetek je odhadován na více než dvacet miliard liber. Největším stadiónem je Old Trafford s 75,731 místem, nejmenším je stadion QPR, Loftus Road (18,360). Tři týmy vyměnily před sezónou manažera – ke Spurs zamířil pohřbít svoji kariéru Mauricio Pochettino, u Saints ho nahradil Ronald Koeman, WBA povede do nové sezóny Alan Irvine, který dříve vedl mládež Evertonu.

Arsenal začne sezónu doma s Crystal Palace. Celé rozlosování naleznete ZDE.

Snad jen výběr nejzajímavějších zápasů – 13. září nás čeká domácí souboj s Manchesterem City. První severolondýnské derby odehrajeme 27. září doma. Zápas na Chelsea nás čeká o týden později. Manchester United přivítáme doma 22. listopadu. Závěr roku bude zajímavý – 20. prosince jedeme na Anfield, potom na Boxing Day přivítáme QPR, 28.12. si odskočíme zharát proti WHU a na Nový rok jedeme do Southamptonu. Odvetu s Tottenhamem hrajeme 7 .února, Liverpool hostíme 4. dubna, Chelsea 25. dubna. Předposlední zápas ročníku odehrajeme na Old Trafford a celou sezónu uzavřeme 25. května doma s WBA.