Salah přestoupil do Arsenalu

Mladičký Salah-Eddine podepsal s Arsenalem profesionální smlouvu. Sedmnáctiletý talent přišel z nizozemského Feyenoordu jako volný hráč a připojí se k týmu před novou sezónou.

Holandský záložník je znám pro svou obratnost a kreativitu ve středu pole. Salah, který je především střední záložník, strávil celou svou dosavadní kariéru v Holandsku a prošel si mládežnickými kategoriemi v Rotterdamu a Feyenoordu.

V Londýnském Colney jej s otevřenou náručí uvítali zaměstnanci a hráči naší akademie, aby se zde cítil jako doma. Po příjezdu poskytl i krátký rozhovor.

jaký je to pocit přestoupit do Arsenalu…
Je skvělé přestoupit do tak velkého klubu, jakým je Arsenal. Je to skvělé prostředí pro práci na mém vývoji, doufám, že se skrze akademii stanu hráčem prvního týmu.

o klíčových faktorech, které stály za jeho přestupem…
První kontaktovali mého otce, poté jsem přijel na týden, abych viděl, jak to v klubu vypadá. Potom už vlastně nic pořádně říkat nemuseli, hned jsem věděl, že je to pro mě ten správný klub.

o jeho prvních dojmech z klubu a spoluhráčů…
První dojem jsem měl takový, že mí spoluhráči nejsou jen skvělí fotbalisté, ale také skvělí lidé. Celé prostředí je zde pozitivní a je parádní s nimi pracovat.

jak by popsal svůj herní styl…
Jsem střední záložník a rád hraji ‚box to box‘ pozici. Jsem kreativní směrem dopředu a můžu hrát levou i pravou nohou. Dávám branky a připisuji si asistence. Co se týče obrany tak si myslím, že svou trochou taky přispívám, hlavně během přechodové fáze.

o tom, co čeká od své úvodní sezóny…
Zaprvé se chci stát důležitým hráčem týmu U-23 a pokud to situace dovolí, dostat se i do prvního týmu. Chci vědět, jak to tam vypadá, ale nade vše chci zažít dobrou sezónu s týmem U-23. Možná že když se mi to povede, mohl bych se sem tam dostat na trénink a áčkem. To jsou mé cíle.

/arsenal.com/