Sanllehi o odchodu Ramseyho

Náš sportovní ředitel Raul Sanllehi a výkonný ředitel Vinai Venkatesham objasnili situaci ohledně odchodu Aarona Ramseyho letos v létě.

Zde je celý přepis interview:

LW:

Myslím si, že je důležité fanouškovské základně objasnit, když mluvíme o smlouvách, co se vlastně stalo se smlouvou Aarona Ramseyho? Protože když mluvíme o reinvestování do klubu a získávání prostředků z prodeje hráčů, kterým dovolíme opustit klub, nebo je prodáme, co se tedy stalo s Aaronem Ramseyem a proč mu bylo umožněno jít zdarma?

RS:

To je dobrá otázka. Jsem rád, že jste se zeptala. I když obvykle nerad personalizuji – a dovolte mi tím začít – nejen že máme nejvyšší respekt a úctu k Aaronovi, ale také si myslíme, že je skvělý fotbalista a profesionál. Za okolností, ať už byly jakékoliv, jsme šli do posledního roku smlouvy. To je problém. Když jdete do posledního roku smlouvy hráče, kvůli tomu, jakým způsobem je navržena, existuje spoustu klubů, které mohou hráče získat zdarma. Ten hráč má nyní tržní hodnotu. Silnou tržní hodnotu, v Aaronově případě. Takže každý klub může přemítat… celková investice do hráče je vždy přídavkem dvou faktorů: plat, který mu zaplatíte a přestupní částka, kterou za něj zaplatíte. Teď když si vezmete jeden z těch dvou, a Aaron přijde do posledního roku smlouvy, jeden z nich je skoro nulový, tak na tom druhém můžete opravdu velmi dobře stavět. Nyní musíme být odpovědní za to, jak klub spravujeme. Pro mě jedna z klíčových věcí – a viděl jsem, že se to děje i v jiných klubech – je udržet racionalitu v rovnováze platů týmu. V těchto okolnostech, protože jsme neobnovili Aaronovu smlouvu včas, byli jsme v situaci, kdy měl Aaron neuvěřitelné platové nabídky. Měl opravdový zájem zůstat s námi, byl ochoten vynaložit úsilí, ale na konci celého procesu jsme museli být zodpovědní za sebe a chránit zájmy Arsenalu. Uvědomili jsme si, že bychom tím způsobili nerovnováhu, která by byla pro tým ve střednědobém a dlouhodobém horizontu velmi škodlivá.

LW:

Myslíte si tedy, že Arsenal může potvrdit, že v průběhu procesu došlo k chybě, která vedla k situaci, kdy jeho smlouva byla příliš blízko vypršení, než aby se obnovila?

RS:

Ano. Koneckonců, problém, skutečná podstata problému bylo to, že jsme dosáhli posledního roku smlouvy. Myslím, že to Vinai zmínil na začátku tohoto rozhovoru, jednou z našich priorit je nedostat se do posledního roku smluv. Toto je názorný příklad. Toto je důvod proč to nechceme. Jediný způsob, jak se dostat na konec smlouvy je, když jste připraveni hráče na konci smlouvy uvolnit. Pokud si ale chcete hráče udržet, musíte ji obnovit, než se dostanete do posledního roku smlouvy, protože se pak ocitnete ve velmi slabé pozici. Nemůžeme se dostat do posledního roku smlouvy. Pokud nemůžeme smlouvu včas obnovit, budeme možná muset hráče prodat. Musíme se vyhnout pozici klubu, který ztratí hráče takové kvality, a nejen kvality fotbalové, ale také lidské s klubovou příslušností jako je Aaron. To pro nás není správné.

VV:

A já bych jen zopakoval vše, co Raul říkal. Faktem je, že Aaron nás opouští s našimi nejlepšími přáními. Mimořádně přispěl do klubu v době, když tu byl. Je nedílnou součástí našich úspěchů v FA Cupu a odchází s našimi nejlepšími přáními. Všichni jsme viděli typ člověka, kterým Aaron na hřišti je a dává absolutně 100% až do poslední minuty. Úcta, kterou k Aaronovi máme, za poslední sezónu ještě vzrostla.

 

Z arsenal.com přeložil Honza Klíma

Komentáře

 1. Ady Su (karma: 197) #1

  Za mě palec nahoru pro Sanllehiho. Upřímně a srozumitelně zodpovězeno. Zdroj relevantních informací, ze kterých lze vycházet. Jediný, s čím mám problém, je část, kdy mluví o rovnováze v klubu. Pointě samozřejmě zcela rozumím, ale je v přímém rozporu s tím, jaká „rovnováha“ v klubu opravdu je. Proč můžeme platit Ozilovi 330 000L/W a Aaronovi nemůžeme nabídnout 200 000L/W. V první případě se jedná o hráče, který měl kratší období zenitu a je tak minimálně 2 roky za ním. Bude mu 31. A letos z ofenzivního AM (prioritně) disponuje statistikou Z34 – G6 – A3. Což reflektuje relativně průměrného hráče, někde ze středu tabulky, který se dostal do pohárové Evropy z poháru. Takoví hráči pobírají obvykle plat okolo 50 000 L/W. Oproti tomu Ramsey, hráč, který v zenitu je, je mu 28, je to „odchovanec“ klubu, je nazýván legendou, asi netřeba zmiňovat, že jeho přínos pro tým, byl letos podstatně větší než Mesutův a z mnohem více defenzivního box to box (prioritně), disponuje statistikou Z 40 G6 A8. Zde se, bohužel, Sanllehiho logika dosti bije. Udržení Aarona + 100 000L/W investovat do platu top kvalitního křídla, by bylo mnohem adevkátnější, než Aarona „pustit“ zdarma a Mesuta si ponechat. Za mě přešlap, nezvládnutá situace, ale doufám a snad i věřím, že to je poslední dozvuk bývalého vedení a podobná situace se už opakovat nebude.

  • jakub (karma: 11058) #1

   Já si třeba myslím, že jsme se nechtěli dostat do situace, kdy každý hráč bude čekat na poslední rok smlouvy aby dostal co nejvyšší plat. Prostě kdybys teď Aaronovi dal to co chce, tak za dva roky řešíš to samé s dalšími hráči. Teď to vidíš u United, Martial za 250, Rashford 300, De Gea chce to co Sanchez, Pogbovi zbývají dva roky a taky se mu moc nechce prodlužovat a podíváš se na výkony a ti hráči nic moc nepředvádí a s takovou smlouvou se těch hráčů nezbavíš, protože ten jejich plat, nikdo jinej nepokryje. U toho Aarona je mi to dost líto, na druhou stranu, se klub musí chovat zodpovědně a nepřeplácet hráče jen proto že jdou do posledního roku. Celkově mi přijde, že se platy snažíme trochu redukovat a nově podepsaným hráčům dáváme trochu míň.

  • hyllos (karma: 37) #1

   Je pravda, že Aaronovi jsme mohli nabídnout 200k… Podle tisku ale chtěl 300k proto jde pryč.
   Možná kdyby pravidelně hrál tak jak tuto sezónu tak by ty peníze dostal ale, i přesto že se teď z něj dělá polobůh, tak standardně býval v polovině zápasů minulých sezón na ručník. Možná je to tím, že letos hraje víc na své pozici a tím se dostávám k Mesutovi kterej právě naopak letos téměř nenastupoval na desítce kde má největší impact. I přesto ale dokázal průměrně za zápas vyprodukovat dvakrát tolik key passes co opěvovanej Aaron. Zároveň Mesut nikdy nebyl a nebude gólovej, je jinej typ hráče. A co se asistencí týče, i když dokázal ty šance tvořit i mimo pozici tak mu nepomohl fakt, že velkou část minut dostal právě v době kdy Laca a hlavně Auba byli úplně z formy.

   • Boby (karma: 860) #1

    Predpokladám,že na takéjto úrovni,pracovná zmluva obsahuje, okrem bonusov, aj nejaké vzájomné reštrikcie,kvôli neplneniu iných bodov zmluvy…ak sa klub ochránil dobre,je to OK,ak nie,je to v péčku… hmm,je to zvláštne,že ak chce hráč pod zmluvou opustiť klub,tak je to jednoduchšie,ako keď sa klub chce zbaviť takého hráča…
    Ale ak by som sa ho chcel silno zbaviť, a bolo by to teda o plate,tak pre to,aby som mohol minimalizovať finančnú stratu,by som na tie 2 roky,vykompenzoval rozdiel medzi platom v novom klube, ktorý tiež nebude malý,čo by v konečnom dôsledku,menej bolelo…a to je aj prípad Mikiho…

    • dave (karma: 11938) #1

     Mario Hermoso za sebou má nejlepší sezonu kariéry a schyluje se k jeho odchodu z barcelonského Espanyolu. O španělského obránce se zajímají Arsenal, PSG, Benfica nebo Bayern Mnichov. O jeho angažování uvažuje i Real Madrid a ten bude mít nejlepší výchozí pozici, stále totiž vlastní polovinu hráčových práv a disponuje opcí na přestup za patnáct milionů eur. (football-espana.net)

     Škoda, že ten Real ho môže mať za takú smiešnu sumu. Inak vek je super a keď sa o neho bije pol Európy, tak asi musí niečo vedieť.

     • orek (karma: 13039) #1

      Myslím že nejlepší možnost byla asi v tom lednu kde se o něm dost spekulovalo a určitě nebyl o něj takový zájem jako ted.Bohužel Zidane není hloupej a Perez je taky vyčůranej.Real ho v klidu může koupit zpět za minimum a později prodat za mnohem větší prachy.

      |
 2. Rafino (karma: 590) #1

  Určite bude týmu chýbať ale v prvom rade nemalo dôjsť k tomu že išiel do poslednej sezóny bez toho aby mal predĺženú zmluvu. Myslím že v lete sa hovorilo o ponuke 60mega čo by sa nemalo odmietať za takýchto okolností. Dúfam že sa klub z toho pouči a do budúcna sa to už nezopakuje hlavne keď sa bude jednať o nášho najlepšieho hráča.

 3. styfler_gunner (karma: 0) #1

  Bože to jsou chlísty… Jak kdyby vyzpovidali nějaký chorý lidi z Jedličková ústavu… Pak se nedivme že je Arsenal tam kde je když to tam vedou takový kašpari.. Kecy kecy kecy o platové rovnováze ale hlavně že nekop Ozil bere 250 týdně. Sem zvědavej co tyhle sasci vymysli s ním inteligentního. Nemá náhodou 2 roky do konce smlouvy? Tak mu můžou dát 300 za zásluhy ne? Když ušetřili na aronovo platu.

 4. Luckybello14 (karma: 2685) #1

  Klidek ľudia…. môžte špekulovať koľko chcete ale netreba dúfať a hlavne veriť špekuláciám typu Umtiti .. pretože žiadny 60 miliónový hráč nepríde… na toto proste peniaze nie su….. priority sú dané jasne….. 1x CB a 1x CM v prípade úspechu v EL tak aj krídlo…Ale žiadne veľké sumy to nebudú a hlavne nie hráči co odohrajú 14 zápasov za sezónu

 5. Pansimi (karma: 1335) #1

  Pakliže vedení nechce, aby se hráči dostali do posledního roku smlouvy, tak je už toto léto čas řešit hráče, kteří jsou podepsaní do 2021. Konkrétně Mustafi, Auba, Sokratis, Mkhitaryan a Ozil. Ošemetná je hlavně ta situace kolem Auby. Je nejlepší střelec, rozumí si s Lacou atd. Ale velké peníze za něj má šanci klub dostat jen letos. A když novou smlouvu tak do kdy a za kolik? Neztotožňuji se s obecným názorem, že jakmile je hráči 30, tak už půjde jen dolů a bude pomalejší. Auba má i jiné přednosti než rychlost.

  • styfler_gunner (karma: 0) #1

   Vím že mě za to budou všichni kamenovat, ale Ozila. Mustafiho bych prodal letos. A pokud přijde dobrá nabídka (75£ Mega a více) za aubu taky bych ho klidně taky prodal. I když byl nejlepší střelec tak mě prostě nepřesvědčil, je mu 30, jeho doména byla rychlost kterou už pomalu ztrácí, jeho přínos pro hru byl taky nulový oproti Lacovi. takže by mi jeho odchod za slušný peníze nevadil. Za něj by jsme mohli koupit kvalitní křídlo a kvalitní hrot. Za peníze z ožila by se dalo koupit top CMko, a když se šikovně zbavíme mustafiho a Elneny ho mužeme přivést stopera a krajniho obránce co by dokázal zahrát v právo i v levo. Ještě se nám vrací Chambers a Nelson… Třeba ten letošní přestupek nebude zas takovéj provar. I kdyby jsme aubu neprodali, tak by jsme měli být schopný koupit kvalitní křídlo z budgetu, z prodeje Ozila CMko. A na 2 obránce se snad peníze taky najdou. Když se zbavíme mustafiho Elneny ho.

     • jakub (karma: 11058) #1

      Do Číny údajně mohl v zimě, ale odmítnul to. Psalo se o tom, že mu nabídli o dost větší plat než bere u nás.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3250) #1

      Jojo, ty PC hry dost mrví perspektivu. Přesně jak píše Martin, Mesut je neprodatelný – nemá formu, nemá perspektivu a jeden z nej. platů v Evropě. O repre mu nejde, protože tam s velkou pompou a zlou krví skončil (i když si osobně myslím, že se k němu německá repre zachovala hnusně, z Němců hrál snad nejlíp a vybrali si ho jako obětního beránka). Každopádně o tohle už nejde plus několikrát říkal, že se v Arsenalu cítí dobře a nechce jej opouštět, že s v Londýně cítí dobře a do ČÍny se mu zjevně nechce. Jiný evropský klub jeho plat nedorovná (a rozhodně nemusí hráče lákat velkými bonusy atp., když každej ví, že bychom se jej rádi zbavili). Z toho hlediska je nejlepší i pro Mesuta nechat doběhnout kontrakt a jít na free přestup – vyšší plat než tržní (protože přijde zadara) a dostane vyšší bonusy – ty peníze, co by shrábl klub, dostane on.
      Za této konstelace mi vysvětli, jak bys takový přestup dokonal (jestli bys ho vzal někam do komůrky na smetáky a kýble a pod krkem mu přidržel mačetu, jinak si nedokážu představit, jak Mesut a JEHO AGENT (tohle třikrát podtrhnout) budou oba souhlasit s takovou radikální změnou….

      |
    • bflmpsvz (karma: 3250) #1

     Hele, je to ošemetné, ale myslím, že za ty drobáky by byl super kup už loni. Troufám si tvrdit, že by vcelku s přehledem byl naše nejlepší křídlo a kdybychom jej loni měli, byli bychom teď v TOP 4. (Ukazuje to spíše, jak jsou naše křídla žalostná…). V LIveru skoro nic neodehrál, snad třetinu, co Iwobi u nás a má lepší stats…

     • Assassin (karma: 403) #1

      No, ved preto pisem, ze fans live nechapu preco nedostaval priestor, kedze zo zaciatku vzdy ked nastupil, bol efektívny a zabezpecil im niekolko bodov. Druhu polku sezony nedostal ani cuchnut. Verim, ze by mal motivaciu o to viac, po tom, co ho v live odstavili.

      |
     • Martin Chromec (karma: 49) #1

      Já mám hráče typu shaquiri rád a hodně mě mrzelo, že ho tehdy koupil Liverpool… on je hodne HODNĚ dobrej hráč… možná trochu starší(křídlo které chceme všichni přivést má kolem 25… asi se shodneme), ale kdyby ho pouštěli za ty drobné, za které ho před rokem kupovali, tak hned po něm…. vážně… on neprožívá žádnou stagnaci a svoje si vždy uhraje na výbornou.
      Klopp ho kupoval aby mohl hrát 4-2-3-1 se Salahem na „hrotu“… ale kvůli zraněním a kvůli tomu, že si uvědomil, že se Salahem, Maném a Firminem dokáže uhrát výsledek i s 4-3-3 v zápasech kdy musí tvořit hru(například proti Fulhamu nebo Newcastlu, CP což byly týmy co se proti němu zakopali s úzkým rozestupem řad na vápně a nechtěli mu tam nikoho pustit… což se s týmem co hraje na breaky špatně prolamuje-většinou ten zápas rozhodl Salahuv nafilmovaný pád)…..
      Pokud bychom koupili Shaquiriho do 20M tak se vám tady všem může ulevit… a bude to velmi dobrý kauf

      |
 6. Assassin (karma: 403) #1

  Kto sa kúpi, o tom rozhodujú troška iní ľudia. Každý tu hádže nejaké mená a keď som dnes prečítal túto špekuláciu, nahodil som to len tak. Čo som čítal názory fanúšikov liv., tak väčšina je s ním spokojná a nechápe kvôli čomu nedostal Shaq viac priestoru, keďže keď hral, tak bol dobrý a získal im niekoľko bodov. Vraj (podľa nich) asi tam bude nejaké nedorozumenie medzi nim a Kloppom (ich špekulácie), pretože si to nevedia inak vysvetliť, prečo nehral druhu polku sezóny. To je jedná vec a ďalšia, je tá, že roky hraje ligu a verím, že medzi našimi hráčmi smerom dopredu, by určite patril k tým, čo by to potiahli si myslím.

   • bflmpsvz (karma: 3250) #1

    Dobrý rozhovor, delší a v jeho mateřském jazyce, skoro mě překvapil svou břitkostí ale beru osobnosti, líbí se mi, když jsou vyhraněné. Jedna věc jsou ale řeči a analýza (jejíž přesnost nemusím zpochybňovat) a druhá věc činy, jak se analýza prožene chemií praxe. Příští sezona napoví. Tenhle rozhovor mi odpověděl aspoň v něčem – co nehledat – identitu, že bychom naši hru klubům vnucovali. Jeho cílem je taktika chameleonů (proto skoro nikdy nepostaví stejnou 11, nejen z důvodu formu, ale tak nějak „už z podstaty“). Tahle taktika může být stejně funkční jako ošemetná, zvlášť ve složitém a náročném rozpisu PL…. A samozřejmě každý klub, i velkoklub se soupeři uzpůsobuje, ale jestli se takhle chamaleonsky postavit je vlastně vůbec chytré. Jasně, teď to přeženu, ale taková ta konzumní divácká rovinice v TV (jakékoliv pořady v TV i většině filmů) stojí na očekávání diváků. Samozřejmě, ve fotbalu je daleko výraznější fanouškovský pricnip – spíše z tradice, ale perspektiva divácká a ryze spotřební (jakože, ne fanouškovství jako lifestyle, ale prostě jako potěšení a spotřeba, berte to s rezervou, ale snad vnímáte ten rozdíl, i když jsem nepoužil úplně přesná slova…) se prosazuje stále více – díky globálnímu úspěchu fotbalu a jestli to z tohoto pohledu je až tak chytré, ale říkám – do jisté míry to v současném fotbalu je automatické, teď záleží na rozsahu a jak, se to v tomto rozsahu podaří prakticky zúročit…

    • Boby (karma: 860) #1

     Novou identitou môže byť aj nečitateľnosť,nevyspytateľnosť…tieto atribúty,tímu už nejakú tú sezónu chýbali,veď o zostave a taktike,mali jasno aj tímy z Championship,v domácich pohároch ;o)…
     Myslím,že to zase nebude pravidlom každého kola,či súpera,skôr kategórie súperov či prostredia zápasov/doma,vonku/…a verím,že to nebude ani na úkor kvality,keďže podotkol,že tie štýly bude chcieť skombinovať,tzn. pracovať na tom,a napredovať…potrebuje čas,lebo má pocit,že môže stavať,a k tomu potrebuje kvalitnejší materiál,škoda,že vedenie nezvládlo lepšie už jeden z krôčikov, v zimnom prestupáku… uvidíme,aký veľký ten rozsah bude,a či ho zúročí,mne sa zatiaľ pozdáva jeho cesta…

     • bflmpsvz (karma: 3250) #1

      Dyť to píšu 😀 Že nehledat identitu klubu, který protihráčům vnucuje svou hru, ale taktiku chameleonů. (Což je samozřejmě taky identita, ale to je mezi řádky…). A pak pokračuju, že to je do jisté míry nyní samozřejmé, že se kluby vždy trochu takticky uzpůsobovat musí (= ano, když jsme toho nebyli příliš schopni, resp. AW toho schopný očividně byl, ale tvrdohlavě to nechtěl dělat, pouze, když mu „teklo do bot“, a to už byl často po kolena ve vodě… Což souzní zase s tvojí druhou větou…).

      |
     • Boby (karma: 860) #1

      Sorry,asi som to zle pochopil…mne to vyznelo,že to za identitu nepovažuješ ,dokonca ju spochybňuješ…niekedy to nevyznie správne,stáva sa mi to tiež,že to iní nepochopia ;o)…

      |
     • bflmpsvz (karma: 3250) #1

      Jasné. Já jsem zpochybňoval spíše to, jestli vyhraněné chameleonství je cesta ke spáse. Asi tam budou nějaké sady týmů, které hrají podobně takticky, ale stejně si myslím, aby chameleon taktika byla úspěšná, musíš se detailně připravovat na každý jednotlivý zápas (jak se to vlastně ukázalo ke konci sezony, kdy Unai ty soupeře podcenil a najednou jsme neměli ten základ, o který to v nouzi opřít. Jen, že to přinese mnoho užitku (jako vítězství nad Chelsea), ale taky to má své výrazné nejistoty. Nemůžeš hrát třeba stejně proti top klubům – Chelski, Manu, City i Slepice mají úplně jiný styl hry. A i když se připravíš na určitý styl hry, soupeř je taky variabilní a dost stojí na tom, jací nastoupí klíčoví hráči a jaký ten klub takticky se rozhodne podniknout „protiopatření“. Prostě nějaká taktická variabilita je nutnost, ale jestli to postavit až takhle radikálně je otázka (i vzhledem k tomu očekávání diváků). Nic, uvidíme. Mně teda současná sezona až tak zásadně nepřesvědčila (byť ani neodradila, výsledkově to jde Emery daleko nad moje očekávání, ale práci s hrou jsem čekal rozsáhlejší. Z hlediska celé sezony se nedá říct, že bychom působili nějak zvlášť přesvědčivě… Jasně, teď to samozřejmě každý bude vidět jinak před finále, ale stojím si za tím. Ale taky ještě čekám na příští sezonu s novými hráči, které budou více sedět Emerymu…).

      Jinak pokopnutíčko. Loni tady převažovaly argumenty, že máme kvalitní tým, ale že za všechno může takticky AW. Letos máme o něco silnější tým a převažuje, že UE nic nezmůže, když má tak slaboučký tým. To je dost nepoměr, obzlvášť, když jsme letos dost posilnili a vlastně i co se týče třeba té ještě předešlé sezony – měli jsme Alexise a Girouda namísto Lacy, Auby a Mikyho. Santi byl zraněný, takže jako by nebyl. Walcott sice na křídle, ale ten se nedostane ani do základu Evertonu. Už jsem to tu kdysi psal, dříve jsem si myslel, že AW je špatný trenér, ale skvělý manažer – poslední ročníky mě vlastně přesvědčily o opaku. Byl to dobrý trenér, ale postupem času se ukázal jako strašný manažer a ten neúspěch pramenil i z toho, že LM válel se Santosem na beku a Bendtnerem na křídle (a Denílson dříve celé sezony na DM a neustále taková provizoria s hráči, kteří by si neškrtli v jakémkoliv týmu PL.) A samozřejmě jeho tvrdohlavost atp., ale říkám to jen proto, že my stále nemáme až tak špatný tým, jak se tady teď často tvrdí. Sužuje nás více nevyrovnanost výkonů některých hráčů (Auba, Mesut, Miky a vlastně i oba beci) a schopnost vytěžit z nich z jejich pozice maximum… (I když z Lacy těžíme víc než to maximum 😀 ).

      |
  • jakub (karma: 11058) #1

   Nevím, Martinez dělal dobrou práci ve Wiganu, pak v Evertonu nic moc.U Belgie, těžko hodnotit pro mě a najednou by měl vzít Barcu? Co se Henryho týká, pokud chtěl být trenér, měl zůstat u dorostu, aspoň nějakej čas a potom jít výš, ale on šel raději do televize. Osobně trochu víc věřím Vieirovi a Ljundbergovi, speciálně Fredieho bych asi rád viděl jako asistenta u Unaie.

    • bflmpsvz (karma: 3250) #1

     Čekám na tři beky. Protože Chelsea asi nastoupí s křídly a hrotem, nebo falešnou devítkou (jako minule Hazard), ale spíše si myslím, že půjdou natvrdo na hrot, protože při posledním zápase ta falešná devítka Hazarda naprosto nedopadla (Emery reagoval, že stáhnul šířku hry vzadu, takže beci nemohli „cut inside the box“ a stejně tak prostor na středu byl zahuštěný, takže falešná devítka to nemohla příliš rozproudit. Hazard byl tak utopený a středáci si s ním poradili.

     No ale i přesto, pokud bude Hazard na křídle (a vlastně i Willian a Pedro nejsou úplní matláci), tak je potřebujeme zdvojit (navíc naši krajní beci jsou při bránění slabí – Kola i Ainsley…). Proto čekám:
     Čech
     Sokratis – Koss – Monreal (spíše Monreal než Mustafi, přece jenom je rychlejší a na hlavičky by tam měl být spíše Koss a Sokratis. Jasně, Higuaín i Giroud představují hrozbu ze vzduchu a to by byl jediný důvod, proč by se tam hodil více Mustafi – hra ve vzduchu je jeho přednost, ale Monreal je obecně agilnější a bude lepší, když Hazarda (příp. Pedra, Williana) bude zdvojovat Kola + Monreal. Nehledě na to, že kdybychom to zkrouhli na 4 vzadu, tak Monreal je defenzivně jistější na LB. Ale záleží na průběhu zápasu, třeba to na tři beky nebude fungovat, Unai stáhne na 4 vzadu, ale zároveň bude potřebovat, abychom byli velmi útoční, protože budeme téct. V tom případě stáhne Monreala a nechá Kolu na LB kvůli útoku, ale prostě tuhle změnu provede jedním střídáním dle situace. Kdyby tam byl Mustafi od začátku, tak by neměl takovou lehkost obměny…)
     Ainsley – Kola na bekových křídlech
     Torreira – Xhaka střed – doufám, že Xhaka odehraje životní utkání.
     Mesut – jak jsem psal, bude muset ale neustále presovat Jirginha – srdce Sarribalu. Nejsem si jistý, jestli to zvládne – v tomto byl pro nás Ramsey nedocenitelný a teoreticky mohl být i Miky, který na CAM taky dost úspěšně hrával. Chtěl tam hrát i Iwobi, ale nějak si jej tam nedokážu představit… Ale Rambo i Miky jsou pro tento zápas ohromná ztráta (naprosto úměrná Hudson-Odoi a Kante, fakt…).
     Vepředu pak Auba-Laca – tady už nemůžeme hrát na hrdinství a musíme je tam hodit hned. Laca má výjimečně vítěznou mentalitu, ten tam bude dřít a nechá tam vše. O tom nepochybuju. Chelsea má slabší obranu – Alonso defenzivně a zraněný Rüdiger. Naši dva top útočníci na střeďáky musí neustále vyvíjet tlak…

     • jakub (karma: 11058) #1

      Čekám to podobný, ale umím si představit že tam bude běhat Mateo místo Mesuta, i když spíš ho bude střídat, právě proto aby nedal moc prostoru Jorginhovi. Takticky Emerymu docela věřím i když mě hodně straší ten podzimní zápas, kde nás Chelsea naprosto přejela, i když jsme dokázali dát dvě branky. Ještě bych asi čekal že se na hřiště podívá i Welbeck, ale jen za určitých okolností.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3250) #1

      Nad tím jsem taky přemýšlel a vlastně si to myslím, že se tam možná podívá Wellbeck. Jak je hrůzostrašný hráč (nechápu, jak jsme za něj mohli vysolit 20 mega a dva roky předtím šel Persie v top fazoně opačným směrem za 30…), tak prostě dokáže nějak náhodně vykouzlit z ničeho gól v pohárových zápasech, je na tom dobře fyzicky i ve vzduchu.. Ale to vše záleží na vývoji utkání. JInak Mateo – na svůj věk je supr, ale stále je dost takticky nevyspělý a taky nevím, jestli by se hodil jako CAM – jeslti by pak Auba a Laca nebyli úplně odstřihnutí. Mesut je sice v nemilosti, zčásti po právu, ale pořád je to neobyčejně kvalitní hráč – nejen technicky, ale třeba jak na sebe váže soupeřovy hráče, i když nemá míč, naznačí pohyb, stáhne je na sebe a vytvoří prostor pro Aubu a Lacu – už dříve jsem si toho všimnul. Navíc ten potenciál geniality v něm stále je, takže si myslím, že i soupeř takticky věnuje dost úsilí tomu, aby jej vyzmizíkoval. Jasně, jinak Mesut má dost nevyrovnané výkony a taky ten přínos defenzivě je slabý – dokáže vytvořit dostatečný tlak na Jorginha? Ideální by byl ten Rambo, možností i ten Miky – teď si myslím, že musíme hrát Mesuta a že to snad i Sarri ví… Uvidíme, možná Unai překvapí a pošle tam Mattea – taky to dost zvažuji, ale myslím, že ten spíše půjde podle vývoje zápasu…

      |
     • jakub (karma: 11058) #1

      Hele, Wenger kdysi říkal, že kdyby, nebyl ten den u papeže a měl zaplej telefon, tak by Welbeck nikdy nebyl hráčem Arsenalu. Furt je to dobrej hlavičkář, je rychlej, silnej akorád to zakončení je katastrofa. To porovnání s Persiem je teda hrozně krutý. Taky myslím že Mateo bude střídat, ale Unai mě letos tolikrát překvapil, že si netroufnu hádat. U Matea je neuvěřitelný, jak se nebojí hrát, on má chlapa na zádech a stejně si pro ten míč jde, sice ho vzápětí ztratí ale o minutu později to zkusí znova, prostě beze strachu, ten jeho klid, dostane kosu a neplácá rukama, musí se naučit zodpovědnosti, protože letos to párkrát vypustil a byl z toho gól ale v devatenácti letech, když na sobě bude dál makat tak bude velkej přínos. K Mesutovi, já nikdy nebyl jeho velkej fanoušek, ale nikdy jsem nezpochybňoval jeho kvalitu a stále si myslím že ji má obrovskou a dneska bych mu strašně moc přál aby se mu zápas vydařil, bylo by pěkný kdybytrochu umlčel ty kritiky. A podle mě, by s ním Unai měl trochu víc pracovat, protože prostě, on umí kopnout do míče a umí dát finální přihrávku a to je škoda nevyužít.

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.