Tisková konference Mikela Artety před zápasem s PSV

Předtím, než budeme na Emirates Stadium hostit PSV Eidhovem – zápas začíná v 19:00 SEČ – uspořádal Mikel Arteta předzápasovou tiskovou konferenci v londýnském Colney.

Boss se zabýval četnými tématy, která mu předhazovala shromážděná média, včetně zpráv ohledně zranění, našich soupeřů, návratu Ruuda van Nistelrooye na sever Londýna a manažerského chování u postranní čáry.

O vynechání Zinchenka a Martinelliho ze hry…

Ne, nejsou vynecháni, ale uvidíme zítra, jak se rozhodneme.

O tom, jak je důležité vyhrát skupinu…

Je to opravdu důležité. Když máte možnost v Evropské lize využít výhodu, musíte to udělat. Je vždy velmi nevyzpytatelné, co se může stát v dalším zápase. Musíte jet ven a známe úroveň ostatních týmů. Co mohu říct je, že je sledujeme (PSV), podle toho, co dělají na domácím a mezinárodním poli to bude opravdu těžký zápas.

O tom, že je odložený zápas proti ManCity opravdu prospěšný…

Nevím, je to tak, jak to je. Samozřejmě máme přípravné zápasy a množství zápasů, nakonec budeme muset hrát s každým a máme tento program, přizpůsobili jsme se tomu.

O tom, zda se Ruud van Nistelrooyovi dostane horkého přivítání…

Nevím, očividně je to delší dobu zpět. V té době jsem se v klubu neangažoval. Můžete vyprávět historii těchto dvou klubů a rivalitu, která tehdy vznikla, protože se jedná o dva výjimečné týmy, ale já opravdu nevím.

O tom, zda mají manažeři odpovědnost jím svým chováním příkladem…

Máme odpovědnost, a to nejen k rozhodčím, ale i ke hře. Chceme, aby se tato hra hrála a respektovala. Samozřejmě můžeme mluvit o nějakých manažerech, ale já mám dost jen toho, abych se staral o své chování a snažil se dělat správné věci pro náš klub.

Ale ano, je to velmi intenzivní, je to vyhrocené, jsou tam momenty jako v posledních zápasech. Viděli jste mnoho, mnoho incidentů, kdy musí zakročit VAR a je zde spousta kontroverzí a mnoho momentů, kdy je výsledek ve vzduchu. Záleží na rozhodnutí a není snadné to zvládnout, ale samozřejmě máme obrovskou zodpovědnost.

O tom, zda si myslím, že někdy zklamal sám sebe…

No, když se na sebe musím po zápase dívat v televizi, tak jsou věci, které bych udělal jinak. Ale když jste tam zapálení a způsob, jakým mluvíte i s vlastními hráči, častokrát byste to udělali jinak. Je to něco, co se musíme naučit, myslím, že jsme si toho všichni vědomi, ale „žár“ hry vás nutí chovat se určitým způsobem.

O tom, zda se mu líbila rivalita, jakou měl Arsenal s van Nistelrooyovým Manchesterem United…

To, kde chceme být, je vrchol a být nejlepším týmem v zemi. Abyste toho dosáhli, budete čelit týmům, které vás chtějí porazit, a to buduje rivalitu na jinou úroveň. Takové věci jsme již zažili.

O tom, zda reakce manažerů manažerů u postranní čáru ovlivňuje chování hráčů na hřišti…

To je otázka spíše pro hráče, nevím, jak si uvědomují a jsou s tím, co děláme. Vždycky jsem říkal, že tým je v mnoha ohledech odrazem manažera. Proto máme odpovědnost v tom, co děláme.

O střetnutí s Jurgenem Kloppem v minulé sezóně…

Nemám ponětí (zda to ovlivnilo výsledek). Pokud bychom dali branku, kdy jsme měli situaci 1v1 s Lacazettem, myslím, že by to mělo vliv, ale protože jsme uznali branku ze standardní situace a pak to, co se stalo ve druhém poločase, tak opravdu nevím.

O tom, jestli mluvil s Gabrielem o incidentu proti Liverpoolu…

Ano, je to v pořádku.

o Cody Gakpovi…

Ano, má kvalitu, ale nejsem tu, abych mluvil o jiných hráčích z jiných týmů.

O Grabrielově bouřlivé povaze na hřišti…

Pokud víte, jak tuto situaci zvládnout, nebo víte, kde jsou limity v rámci pravidel, je to něco velmi osobního k charakteru hráče. Musíte si být velmi vědomi toho, že hranice je velmi tenká.

O tom, zda Gabriel překročil tuto hranici proti Leeds…

No, byli jsme velmi blízko, protože rozhodčí udělali rozhodnutí, které musel ale VAR odmítnout.

O tom, zda byl po zápase s Leeds schopen relaxovat…

Ano, hodně!

O tom, že to byl proti Leeds hektický zápas…

Ano, když jsme se na to díval, hlavně ve druhé půli byla nějaká období, kdy jsme se dostali do problémů, a pak ta rozhodnutí, která musel VAR zvrátit. Bylo to hodně napjaté, ale dostali jsme, co jsme chtěli a zítra to bude jiný zápas.

O tom, jestli je nálada v šatně v této sezóně jiná…

Ano, výhra očividně pomůže, ale nestěžuju si. Myslím si, že je to výjimečný tým, který se nachází v opravdu dobrém okamžiku. Užívám si tuhle chvíli, chceme se zlepšit ve spoustě věcí, které děláme, ale myslím si, že jsme na správné cestě.

O žertování Aarona Ramsdalea s fanoušky soupeře…

Nevšiml jsme si toho, omlouvám se.

O tom, co musí Ramsdale udělat, aby se stal anglickou jedničkou…

Potřebuje být nejlepší, a pro nás nejlepší je, a pak je to na Garethovi a jeho trenérském štábu, který se musí rozhodnout.

O tom, jestli by tento týden hrál raději proti PSV nebo ManCity…

Nemám na výběr! Musíme hrát proti PSV, takže zítra budeme hrát proti PSV.

O tom, jestli by byl teď byl ten správný čas hrát proti ManCity…

Co já vím. Už před pár týdny jsme věděli, že je to takto naplánováno a že musíme hrát tenhle zápas Evropské ligy.

O tom, co si myslí o PSV…

Myslím, že je to opravdu dobrý tým. Myslím, že to, co Ruud udělal se svým týmem, jak hrají, prostě vidíte množství branek, které dávají ve své domácí soutěži, to, jak si vedou i v Evropské lize, je to opravdu nebezpečný tým.

O tom, zda bude proti PSV rotovat…

To rozhodnutí necháme na zítra.

/arsenal.com/