Tisková konference po Newcastlu

Po vítězství 4:1 nad Newcastlem United spokojený Mikel Arteta odpovídal na dotazy týkající se zápasu.

Hovořil o výkonu Jorginha, o tom, jak jsme se vyrovnali s porážkou v Lize mistrů a o naší gólové smršti.

o naší reakci na poslední utkání v St James‘ Parku:

Myslím, že jsme podali skvělý výkon, což je velká zásluha hráčů, kteří se na zápas připravovali pouze půl dne. Způsob, jakým se prezentovali – intenzita, nasazení, odhodlání, agresivita a kontrola míče. Hráli s velkou odvahou a po zásluze byli odměněni. Myslím, že jsme si vítězství plně zasloužili.

o tom, zda je Nicolas Jover v dobré náladě po dalš brance ze standardní situace:

Na to musí odpovědět on! To, že dáváme góly různými způsoby a také, že se prosazují různí hráči, je opravdu potěšující. Dnes jsme jich mohli dát mnohem víc, musíme v tom pokračovat. Dál pracovat a rozvíjet aspekty hry, které můžeme ještě zlepšit. Bude důležité vrátit do hry zraněné hráče.

o Jorginhově roli ve velkých zápasech:

Je to špičkový hráč, zejména když se soupeř chová určitým způsobem nebo má určité nastavení. Když si vizualizuji zápas, Jorginho má velký vliv. I když nehraje pravidelně, předvádí dobré výkony. Dnes byl opět skvělý.

o Jorginhovi a další hráčích, kteří právě dosahují vrcholu formy:

Myslím si, že dnes jsme byli vynikající v tom, jak jsme hráli, a opět jsme zvedli laťku. Newcastle je špičkový tým, je opravdu dobře trénovaný a je velmi těžké proti nim hrát tak, jak jsme dnes ukázali. Chválím hráče za to, jak je dokázali zmáčknout a nechat ,,trpět“.

o neporazitelnosti ve 21 zápasech v Premier League a návratu z evropského poháru:

Děkuji za statistiku, protože jsem ji neznal. Ukazuje to, jak moc chceme uspět. Zásluha patří i personálu, který vynaložil velké úsilí, aby připravil hráče. Od chvíle, kdy jsme byli v Portu, jsem cítil, že jsme připraveni na zápas, chtěli jsme hrát hned druhý den, protože jsme cítili, že jsme neudělali vše správně. Je skvělé vidět tu reakci, je skvělé vidět podporu ze stadionu.

na to, co pomohlo ke střílení většího počtu branek:

Tým se dostal do formy, jsme v dobrém rozpoložení, hráči podávají skvělé individuální výkony. Není žádným tajemstvím, že věci momentálně plynou, dáváme góly různými způsoby a chceme jich dávat víc. Dáme jeden gól a chceme jít za druhým, třetím a čtvrtým a taková mentalita týmu se mi líbí.

o rozdílu v mentalitě, který pomáhá ukončovat zápasy:

Musíme to dělat, protože loni jsme vyhráli také hodně zápasů. Letos bychom si zasloužili víc, protože jsme si tvořili spoustu šancí. Musíme to po sobě vyžadovat.

co je klíčové pro zachování současné formy:

Možná, abychom každý den trénovali co nejlépe, starat se o sebe a především věřit, že to dokážeme. Vždycky se můžete zlepšit. Vrátí se nám někteří hráči po zranění, to zvýší konkurenci v týmu, bude více alternativ, jak ovlivnit hru, a hlavně věřit, že to dokážeme.

srovnání středy a dnešního večera:

Srovnáváte pouze výsledek. Ale kdyby Martinelli přihrál Bukayovi a ten dal branku, co by se stalo? Takový je fotbal. My musíme lépe kontrolovat hru. Chyběla nám odvaha dělat věci tak, jako dnes.

o dnešní atmosféře na Emirates Stadium:

Děkuji moc všem, kteří svým přístupem a energií dokázali zaplnit stadion. Děkuji i za klub, protože ten se snaží vytvořit domácí atmosféru. Má to na tým obrovský vliv, takže děkuji.

o tom, jak sám vytváří atmosféru:

Chceme být nejlepším klubem na světě, a abychom jím byli, musíme mít nejlepší stadion a nejlepší atmosféru na světě, to je jasné.

o reakci na výsledek z poloviny týdne:

Charakter, osobnost a to, že tým chce vždycky víc. Ve sportu se věci dějí z nějakého důvodu a musíte se z toho poučit. Pokud vám před třemi dny bylo líto výsledku, co to je? Je to učení, které podstupujeme a nemůžeme se litovat kvůli výsledku. Musíme pochopit, proč se to stalo, a být lepší. To byla dnešní energie v zádech hráčů.

arsenal.com