Tisková konference po Newcastlu

Po kontroverzní prohře s Newcastlem zamířil Mikel Arteta před novináře v St James‘ Parku, aby zodpověděl otázky médií.

Otázky směřovaly na vítězný gól, výkon jeho hráčů a na to, jak si zvedne náladu po náročném týdnu, který přinesl dvě porážky.

o brance Newcastlu:

Musíme mluvit o výsledku, jak tyto góly ovlivňují zápasy a naše cíle, je to neuvěřitelné. Cítím se trapně. Ale já musím být ten, kdo sem teď přijde, aby se pokusil bránit klub, protože je to absolutní ostuda, že tento gól je regulérní, je to absolutní ostuda.

Tohle není gól z mnoha důvodů. A v sázce je příliš mnoho, vynakládáme tolik úsilí a je tak těžké konkurovat na této úrovni. Je to absolutní ostuda. Znovu opakuji, cítím se trapně, jsem v této zemi více než 20 let a tohle není ani zdaleka na takové úrovni, abych to mohl označit za nejlepší ligu na světě. Je mi to líto.

o tom, že branka byla zkontrolována kvůli třem možným porušením pravidel:

To je ještě horší, vypadá to ještě mnohem hůř. Stačí vidět jeden obrázek, to je to, co potřebujete, a když máte nějaké pochybnosti, podíváte se na druhý. A pokud je to cíl, dobře, to je v pořádku. Mně je to upřímně jedno, je mi jedno, co říkají. Jde o výsledek. Je pozdě, ať už řeknou cokoli, je pozdě. Nechci být v rukou lidí.

o rozhodnutích rozhodčích v prvním poločase:

Penalta na Eddieho, je tam spousta věcí. Nemůžeme pokračovat.

o tom, který ze tří možných přestupků mohl vést k neuznání gólu Newcastlu:

To je opravdu dobrá otázka. Je to jednoduché, není to gól.

zda by omluva ze strany Premier League byla k něčemu užitečná:

Dnes jsme ztratili tři body. Víte, co to znamená? Je to příliš těžké, tahle liga, je to příliš těžké, v sázce je příliš mnoho. Je to trapné.

o tom, jak po dnešním výsledku zvedne hráče:

Musím je pochválit, nemají to ve svých rukou, nemají to pod kontrolou. Musím pochválit hráče za to, jak tady hráli, co dokázali a jak moc odolávali Newcastlu, co dokázali a jak moc jsme se snažili.

na výkony Williama Saliby a Kaie Havertze:

Je neuvěřitelné, jak tihle kluci hrají ve dvaceti, v jednadvaceti letech, jak proti Newcastlu bojují, protože je to špičkový tým. Neuvěřitelné. A potom se stane tohle, je mi zle. Takhle se cítím. Je mi zle z toho, že jsem toho součástí.

arsenal.com