Tisková konference po Wolves

Poté, co jsme porazili Wolves 2:0, zamířil Mikel do tiskové místnosti v Molineux, aby zodpověděl otázky novinářů, kteří byli svědky našeho působivého představení. Mikel se dotkl témat jako zápasové přetížení, výkony Davida Rayi v brance, střídání a našeho rekordu čistých kont. Zde je vše, co na své pozápasové tiskové konferenci řekl:

O důležitosti návratu na vítěznou vlnu:

Opravdu hodně. Líbil se mi náš výkon. Samozřejmě výsledek a čisté konto, ale zejména samotný způsob, jakým tým individuálně ukázal, že je nutné pořád kráčet vpřed a zajistit si houževnatost a odhodlání, které je potřeba v těchto chvílích k tomu, aby vystoupili a řekli si: „Jsem zde. Počítají se mnou a chci týmu pomoct.“

O naší odolnosti:

Podívejte se na počet zápasů, které jsme odehráli v posledních několika týdnech a na typy zápasů, které jsme hráli. Přístup a způsob, jakým dnes zase bojovali, je špičkový, ale to mají uvnitř sebe, že chtějí vyhrávat a soupeřit jak nejlépe umí. Jejich snaha je nezpochybnitelná a výsledky jsou něco jiného. Jsem opravdu rád, především za přístup a mentalitu týmu.

O rychlém obratu pozornosti mezi zápasy:

Zůstali jsme v Mnichově a myslím, že jsme spali hodinku dvě. Probudili jsme se a začali jsme mluvit nejprve o Wolves a pak o tom, co potřebují hráči. Jak je dostaneme do tohoto zápasu v co nejlepší psychické i fyzické kondici a jak jim vysvětlíme, co musíme v zápase udělat, abychom je porazili. Kluci i celý trenérský tým byli neuvěřitelní. Je radost s nimi pracovat a uvědomíte si díky tomu, že chcete být součástí těchto velkých soutěží, bojovat v Lize mistrů a bojovat v Premier League na úrovni, kterou to vyžaduje. Musíte udělat něco navíc, musíte být něčím výjimeční, odhodlaní, musíte milovat to soupeření a odhalit sám sebe, pokud je to potřeba k dosažení požadovaného výsledku. Myslím, že chlapci to dnes zvládli výborně.

O pokušení udělat více změn v sestavě:

Přemýšleli jsme o hodně možnostech. Museli jsme řídit hru ve spojitosti s výsledkem, fází hry a s tím, co zamýšleli také Wolves a měli jsme mnoho možností, jak to udělat. Celkově si ale myslím, že ti, které jsem postavil, si vedli opravdu dobře a myslím, že i náhradníci měli dopad, jaký jsme chtěli, takže jsem opravdu potěšen. Bohužel jsme nemohli využít všechny hráče, zasloužili by si více minut, ale tak je to vždycky.

O aktuálním herním vytížení:

Není to o nás, o Pepovi nebo o mně. Jde o pohodu hráčů a zvlášť když se účastníte také evropské soutěže, všude musíte bojovat stejným způsobem. Nemůžete mít tým, který týden nehrál zápas a má více času na zotavení oproti vašemu zápasu před třemi dny, a pak spolu hrát v Premier League nebo v FA Cupu. Není to správné. Ať se na to podíváte z jakéhokoliv úhlu, není to fér. Chcete ochraňovat a pořád mluvíte o uznání a zastání, tak je ochraňujme a mysleme na ně. Udělejme vše, co je v našich silách, abychom jim dali maximum času pro zotavení, aby mohli podávat a udržovat výkony, který předvádí každý týden.

O dosažení 6 čistých kont v řadě na hřištích soupeřů:

Velmi obtížné. Nevím, kdy se to povedlo naposledy, ale domnívám se, že už to bude nějaká doba, protože je extrémně obtížné to zvládnout. Zásluhy patří klukům za úroveň organizace, za pochopení a zvláště za vášeň, kterou ukazují během bránění a za pevný základ, díky kterému může tým vyhrávat zápasy.

O hrdosti na tento úspěch:

Jsou hrdí – hrdí na výhru, na všechno. Jako tým chcete být pro soupeře co nejnáročnější a myslím si, že nám se to dnes povedlo. Dovolili jsme jim šanci, malou možnost po individuální chybě, ale mimo to si myslím, že si tým vedl opravdu dobře.

O zákroku Davida Rayi:

Velmi, velmi dobrý. Do té doby nic nepřipustil a my jsme měli několik velmi otevřených situací ke vstřelení branek, které jsme nevyužili. Určitě by to změnilo průběh hry, ale David byl v tu chvíli vynikající, když vytasil zákrok, který jsme potřebovali a my jsme toho využili. Myslím, že načasování prvního gólu bylo také velmi napomocné a jsem opravdu šťastný.

O spolehnutí se na Rayovy výkony:

Myslím, že je velmi konzistentní po celou sezónu a čísla, která máme, jsou toho očividným důkazem.

O vlivu Leandra Trossarda od jeho příchodu:

Je to malý kouzelník. Dokáže skórovat odkudkoliv a je velkou hrozbou; tak tvořivý, klidný, může hrát na různých pozicích. Je radost mít ho v týmu.

Volně přeloženo z arsenal.com