Tisková konference po zápase s Portsmouthem + stav Lucase Torreiry

Mladíci stojí za riziko, říká Arteta

Mikel Arteta provedl v souvislosti se zápasem FA Cupu s Portsmouthem ve svém týmu devět změn a jeho politika rotace v týmu byla odměněna postupem do čtvrtfinále.

Přečtěte si o některých klíčových situacích z tiskové konference našeho hlavního trenéra, včetně myšlenek o Reiss Nelsonovi a Sokratisovi.

o předvedené hře…

Přijet na tento stadion se sedmi hráči do 23 let a úplně ovládnout zápas je trochu nereálné. Na začátku jsme si tím prošli ale poté jsme začali držet míč, hrát na soupeřově polovině a mnohem lépe ovládat situaci. Dali jsme branky, ale měli jsme jich dát více.

o Reiss Nelsonovi…

Jsem se všemi spokojen, mladíci reagovali opravdu dobře. Energie… Díval jsem se na ně v 94.minutě a stále tlačili, presovali a doráželi. Je to radost a práce s nimi mě baví. Plně si zasloužili dostat šanci a nevím, zda je riskantní hrát s nimi v této soutěži, ale za to riziko to stálo.

o tom, že o nich nemá žádné pochyby…

Ne, ne.

o velkých týmech, které zůstali v FA Cupu…

Samozřejmě. Chcete-li vyhrát jakoukoliv soutěž, musíte mít štěstí v rozlosování, musíte mít štěstí v určitých okamžicích a pak musíte pečovat o každý detail, pokud chcete vyhrát. Vypadá to, že v dalším kole může být sedm z deseti nejlepších týmů, ale uvidíme, co se stane, uvidíme další losování, ale v Premier League máme v sobotu další zápas, zaměřme se na něj.

o Sokratisovi na pravém obránci…

Trochu zasténal, protože to není jeho pozice! Ale pro některé zápasy je velmi nápomocný a vždy má správný přístup a schopnosti hrát v nezbytných chvílích tam, kde ho potřebujeme.

o spoustě pokynů Sokratisovi z postranní čáry…

Ano, někdy s ním musíte hovořit. Když máme míč, je pro něj trochu jiné využívat prostory, jak by to měl dělat v návaznosti k tomu, co dělají soupeři, ale obecně si myslím, že se mu daří opravdu dobře.

o Ainsley Maitland-Nilesovi…

Ainsley musí sklonit hlavu, tvrdě pracovat a každý den v tréninku mi ukazovat, že to chce víc než kdokoliv jiný, chce hrát za tento klub a bojovat o své místo.

o risku s mladou sestavou po vyřazení z Evropské ligy…

Ano, ale stalo by se to i po vítězství v Evropské lize… Prověřil jsem tým a někteří měli fyzické problémy, někteří na tom viseli mentálně. Tak jsem toho využil a s tímto vědomím se pokusil vybrat správný tým. Pokud vyhrajete, je to v pořádku, ale pokud bychom ztratili, bylo by to špatné rozhodnutí.

o tom, zda výsledek s Olympiakosem ovlivnil hráče mentálně…

Zjevně ovlivnil. A ovlinilo to výběr týmu. Energie, zaměření, ochota a touha hrát v této soutěži jsou opravdu důležité.

o mladících, kteří předtím nehráli v takové atmosféře…

Pravděpodobně ne, ale žili v Anglii dost dlouho a viděli, jak se na takových stadionech zhroutilo mnoho velkých týmů, a to je dobrá lekce.

Jeden okamžik však naše vítězství v Portsmouthu poznamenal – potenciální špatné zranění Lucase Torreiry.

Uruguayský záložník padl po zákroku Jamese Boltona a po dlouhém ošetřování byl odnesen na nosítkách.

Mikel Arteta hovořil o stavu Lucase Torreiry po zápase.

„Měl neskutečné bolesti.“ Řekl hlavní trenér. „V současné době má nohu v ortéze. Jeho stav bude vyhodnocen v několika příštích dnech a my toho budeme vědět víc. Nevím, jestli je to kost, nebo vaz, zatím to nevíme.“

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. orek (karma: 15302) #1

  Mě by zajímalo celkem jeho názor na ten zákrok.Pokud si někdo mysli že to bylo čisté tak je stejně vymletej jako ta bezpáteřní slepice Dean.Mozna že míč zasáhl ale ta druhá noha ho úplně přejela a pak oběma nohami ho skripnul.Vzdyt mu mohl zlámat nohu.Udelat někdo z našich tenhle zákrok tak vytahne ten zmrd na místě červenou..Celá FA ať si nafackujou jaká to jsou banda vypatlancu.Samozrejme vime že oni si budou protěžovat svoje týmy.

    • Rhys_Callum (karma: 300) #1

     Pravda je, že v Anglii se skluzuje tvrdě a když prvně trefí balon tak berou i tyhle tvrdé skluzy jako čisté. Proto, pro angličany je tohle čistý skluz. Říkají: hard tackle, but fair tackle. Samozřejmě za mě faul, protože trefil i nohy, ale na červenou v Anglii v žádným případě. Možná, kdyby se hrálo na Emirates a byl jinej rozhodčí tak max žlutá. Jinak bohužel tyhle tackly jsou zraňující, tuto sezónu Ben Mee z Burnley ještě trošku horším zákrokem zranil Wesleyho z Aston Villy a ten je out for season. A taky to nepískli ani jako faul, protože trefil prvně balon.

     • masly (karma: 2062) #1

      Tohle o Anglii už dávno neplatí, hráči jsou tam stejné slečinky jako v Evropě a rozhodčí pískaji taky kde co.
      Tady je problém že jsou ti rozhodčí prostě slaboučcí a vůbec nestíhají.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Prva lopta = nie je faul, toto uz davno neplati. Je to bezohladna hra a za to je redka alebo zlta podla miery sily zakroku. Toto by mala byt v 2020 redka VSADE.

      |
     • Rhys_Callum (karma: 300) #1

      To masly: anglický fotbal sleduju právě proto, že je v něm míň simulantů/slečinek a fotbal je tam tvrdší ale férovější. Míň válení po zemi po kontaktu atd. Poslední roky se to zhoršuje, resp. se i Premier league přibližuje evropě v simulování a rozhodčí jsou tím pádem nekonzistentní a působí nekvalitně.

      |
     • Rhys_Callum (karma: 300) #1

      To mc1897: za mě tohle byl faul určitě a tím, že jsem fanoušek Arsenalu tak i žlutá, ale redka určitě ne za tohle.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      @rhys
      —–
      Odobratie loptu:
      Za zakázaný spôsob hry sa považuje
      rovnako to, ak hráč zasiahne loptu i súpera súčasne alebo hráč síce jednou nohou
      súperovi odoberie loptu dovoleným spôsobom, ale pritom zasiahne súpera druhou
      nohou zakázaným spôsobom.
      —–
      Pravidlo 12: Zakazana hra
      Priamy voľný kop sa nariadi, ak sa hráč dopustí jedného z nasledujúcich priestupkov
      voči súperovi a je vykonaný neopatrným alebo riskantným spôsobom, alebo
      nadmernou silou
      ….
      Vykonaný nadmernou silou znamená, že hráč pri zákroku presiahol akceptovateľnú
      mieru použitia sily a ohrozil bezpečnosť súpera. Vinník musí byť vylúčený z hry.

      Neopatrny zakrok to bol, o tom snad nikto nepochybuje a ze Torreira musel vystriedat a vyzera to zatial zle, nie je o com, nielen ze evidentne ohrozil jeho bezpecnost ale aj vyradil z hry > podla pravidiel by mala byt redka.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      @rhys: cize o cisty zakrok by islo jedine ak by pravackou vypichol loptu a potom pravackou trafil doklzanim Torra (ale nie nebezpecne, napr. kolikmi dopredu).
      Avsak on pravou zobral loptu a lavou Torra a tam to mas explicitne v pravidlach – to je zakazane. O miere zakroku a redke vyssi prispevok #10.

      |
     • killerhammer (karma: 4596) #1

      Mám rovnaký názor ako MC.
      Problém, že v Anglicku sa nepíska nebezpečná hra.
      Resp. niekto to zapíska a niekto nie.
      Dean proti nám nikdy nezapíska nebezpečnú hru ale zato nemá problém dať yellow card Guzimu zato, že si 2x nepostaví loptu na správne miesto, to je proste vrchol arogancie voči nám !
      Ten zákrok na Torreiru, ak by sa stal v LM a pískal by medzinárodný rozhodca, dal by straight red card za nebezpečnú hru s následkom zranenia, vtedy je úplne jedno, že prvá bola lopta, ochrana zdravia hráčov je prvoradá !

      |
  • Kozlik89 (karma: 2796) #1

   podle mě jasnej faul na žlutou kartu. jak píšeš, udělat tohle náš hráč tak se budeme modlit aby nedostal redku. žlutá pro Guziho taky výmysl. každej souboj o míčkterý jsme vyhráli byl posouzen jako náš faul, jasná ruka nepísknutá, těch špatných rozhodnutí tam včera bylo snad 10. kdyby se tohle dělo někde v pralesní lize, nebo v jižní americe, nebo před 5ti lety tak to dokážu pochopit ale v roce 2020 pískat takhle tendenčně proti jednomu týmu je fakt výsměch fail play a celkově sportu jako takovému. Korupce byla je a bude, ale dělat to v takové lize jako je Pl takhle okatě, to mi hlava nebere.

 2. FildaGooner (karma: 4586) #1

  Zajímavá je odpověď ohledně AMN, působí to na mě dojmem, jak kdyby s ním nebyl spokojený v tréninku, ale jestli to tak myslel nebo ten smysl byl jiný samozřejmě nevím. Taky úplně nerozumím tvrzení, že výsledek zápasu s Olympiakosem ovlivnil výběr týmu. Torreiry je mi líto. Mladíci všichni plus, až na Willocka, to byl podle mě propadák, Nelson se v průběhu zápasu zlepšoval, Saka klasicky nadstandarní, Gabi umí zahrát lépe, ale rozhodně nehrál špatně, Guendouzi mi přišlo, že se v průběhu zápasu taky zlepšoval. Mariho Porstmouth moc neprověřil, jsem zvědavý, jestli nastoupí v lize a jak na tom případně bude, v rozehrávce vypadá jistě, pozičně neměl problém, jak je to s jeho bráněním je těžko říct.

  • Feri (karma: 6453) #1

   S Ozilem je více faktorů:
   1. Nemáme nikoho jiného prakticky na jeho pozici (Willock co je letos špatný)
   2. On naběhá hodně kilometrů ale je „líný, neochotný a nebo fyzicky neschopný“ zajet do hráče, natlačit se na něho tělem, vyhrát v podstatě jakýkoliv souboj a to ikdyz ta pozice nahrává spíš jemu.
   3. Je technicky kvalitní takže se v různých pasážích zápasu hodí ale problém je že v dost částech zápasu je naprosto k ničemu a prakticky o hráče méně. Pressing naprosto ničí útočnou linii protože přes něho to vždy rozehrají, dozadu je nulový.
   4. Je naprosto negolovy ač hraje podhrot, nenabiha za obranu a jediné co mu zbývá jsou finální přihrávky ale už nemá ani ty nijak oslnivé.
   — takže sečteno Ozil dělá na tréninku asi co může a bez tlaku je technicky mistr stále ale bohužel v zápase už moc prospěšný není a srovnání s De Bruynem nebo i Brunem s United co je okamžitě zvedl a muž zápasu 5x z 5 zápasu, to opravdu nejde a myslím že by tato pozice měla být priorita čísla jedna protože jinak nám jsou světový hroti a křídla k ničemu, dokonce si myslím že to je vyšší priorita jak stoper kde jich máme hodně a neco se dá vymyslet ale tady se nic vymyslet nedá. Třešnička na závěr je že Míky začal hrát za AS podhrot a okamžitě sbírá chválu, asistence a góly, neviděli jste někdo jeho zápas ?

   • jakub (karma: 13452) #1

    Souhlasím s tebou v tom, že momentálně bohužel nemáme lepšího hráče na Ozilovu pozici i s tím že to bude v létě priorita. Ale tam do toho ještě vstoupí několik faktorů, Auba a jeho možný odchod, Lacazette a jeho možný odchod, stopeři a jejich smlouvy. Pokud by odešel Auba tak by teoreticky jeho čas na hřišti mohla dostat dvojice Saka a Martinelli, ale nevím jestli by jeho branky dokázali nahradit, za Lacu možná Nketiah ale taky je to riziko a stejně by jsi potřeboval někoho na střídačku. Co se Mikyho týká, v Itálii věk není takovej problém i ten Ozil by tam byl platnější než v Anglii. Pro mě je přestup Mikyho k nám, jeden z nejhorších za posledních 10 let, jeho plat je 200 000 týdně, to je šílený, to měl dostat někdo kdo je absolutně TOP, Sánchez, Cazorla, Auba ale ne Miky.

   • HUcak (karma: 2) #1

    To je přesně ono. Úplně stejně mluvil Emery o Özilovi jako teď Arteta o AMN. A ta charakteristika Özila je přesně ten důvod, proč ho neustále vyháním ze sestavy. I ten splašenej Willock by mi tam seděl víc, protože by byl sice technicky horší, ale nebyl by v souboujích jen jako vánek. A naše hra je teď mnohem více závislá na napadání a běhání celých 90 minut, než na technických finesách a patičkách.

    • jakub (karma: 13452) #1

     Letos Willock dostal několik šancí v lize a nebylo to nic moc, bývá hodně neviditelnej na to hřišti, k čemu ti je někdo kdo hodně běhá, když nepodrží míč a nebo ho dnadno ztrácí špatnými rozhodnutími, zlatej Mesut zatím. Ještě bude zajímavá situace s Ceballosem, i když přijde náhrada za Mesuta, stejně by se jeden tvořivej hráč do zálohy hodil. Nedávno jsem četl dvě jména o kterých se spekuluje, Orkun Kökçü z Feyenoordu Rotterdam a Jonathan David z KAA Gent, ten Kanaďan je docela zajímavej, 20 let a 23 branek v 39 zápasech, sice slabá liga, ale kdoví.

 3. FildaGooner (karma: 4586) #1

  Jak tady čtu ty komentáře na adresu Ozila, tak bych k tomu chtěl taky něco napsat, protože to moc nechápu. Ozil je v některých zápasech, ale především v některých systémech naprosto zbytečný, především do toho nesmyslu, co hrál Emery, je to ale jeho chyba? Celý život to je stejný hráč, všichni to o něm ví, nemá postavu ani povahu na to, aby z něho byl Vieira, nechápu, jak mu někdo může vyčítat, že nebourá soupeře fyzickou hrou, jestli se chcete dívat na to, tak si hledejte streamy Portsmouthu. Stejně tak statistiky, tady je každý druhý nějaký statistik. Gólový nikdy nebyl. Willock prospěšnější? Díváte se někteří na ty fotbaly? Je zcela jasné, jaký fotbal chce Arteta hrát, chce hrát v podstatě takový fotbal, jaký hraje City a v tom případě je to pro nás naprosto klíčový hráč. Ozil je hráč, který by pod Guardiolou (pokud by v týmu neměl KdB samozřejmě) hrál každý zápas, zároveň to je hráč, který by pod Kloppem hrál maximálně Carabao cup. Včera nehrál, hráli jsme proti týmu ze 3. ligy a nebyli jsme si ze hry schopni pořádně vytvořit šanci, tak jsme zkoušeli centry z krajů jak na běžícím páse jak nějaké Stoke nebo Burnley. Ozilovy přednosti nejsou ani napadání, ani odebírání míčů, ani zachycování protiútoků. Jeho přednost je především v přihrávce a myšlence, umí 1 na 1 a málokdy ztratí míč. Je to náš jediný hráč, který je schopný dá naší hře myšlenku a nápad, pokud není na hřišti, tak v té útočné fázi jsme jak děti, když se jim sundají rukávky a učí se plavat bez nich. Tím, jaký to je typologicky hráč, tak samozřejmě potřebuje co nejvíc míč, pokud mu tým není schopný přihrát míč na útočné polovině, tak samozřejmě působí a je ztracený, protože se nejmenuje ani Kante, ani Torreira, ale Ozil. Pokud celý zápas bráníme, je zbytečný, stejně jako útočník, protože je to čistý CAM, ne CM a už vůbec ne CDM. Nevím, co byste někteří chtěli, aby bránil jako Kante, byl silný jako Pogba, zakončení jako Messi a přihrával jako Ozil? Takhle to v reálném světě nefunguje. Stejně tak pořád něco plácat o KdB ve spojitosti s Ozilem. KdB je unikát, je jenom jeden a má ho City. Kdyby ho nemělo City, rozhodně nepůjde k nám, takže na KdB zapomeňte, KdB nemá ani Liverpool, ani Real, ani Barcelona a nemáme ho ani my. Pokud budeme hrát stylem, jakým si myslím, že Arteta bude chtít hrát, tak pro nás Ozil bude téměř nenahraditelný, rozhodně bude to nejlepší, co k nám budeme schopni přivést, nic lepšího než Ozil k nám aktuálně nepůjde, takže o prioritách typu top náhrada za Ozila si tak můžeme nechat zdát, to si musíte někteří přiznat.

  • Kusuki (karma: 1295) #1

   toto sa neda citat prepac. kebyze toto napises 10 rokov dozadu s tebou suhlasim ale futbal sa posuva a uloha 10 ako typickeho tvorcu hry ktory nemusi branit prakticky vymizla. nech sa snazim ako chcem neviem si najst hocijakeho ineho hraca ktory je ako ozil a nebrani, resp neprehanal by som ze nebrani vobec urcite to je lepsie ako kedysi a aspon sa snazi napadat ale tazko z toho vznika situacia ze by loptu odobral alebo dostal vyrazne protihraca pod tlak. prisposobil sa ako pises de bruyne, zvladol to v bayerne coutinho, vie to alli, maddison atd atd. problem je ze PL je viac fyzicka ako hocijaka ina sutaz a tuto jeho laxnost bije do oci este viac. ja by som to podal tak ze ozil dosiel do tymu ktory nepresoval a bol najlepsim nahravacom na svete. dnes sa press vyzaduje a on sa o to snazi (co mu hadam uzna kazdy ze maka ovela viac smerom dozadu ako kedysi), problem je ze stale je to jeho obrovska slabina a tym padom aj v nasom systeme. tuto sezonu v 19 zapasoch jeden gol a jedna asistencia. taky hrac by nehral ani v tebou spomenutom city, ani nikde v lepsom time. u nas hra lebo po nadejnom starte isiel willock vyrazne dole a aj napriek tomu ze je impotentny v tejto sezone stale ma vacsi prinos ako joe. posledny den zimneho prestupoveho obdobia prisla ponuka z emiratov na ktoru arteta povedal ze ju neprijal len preto lebo nemal cas najst zanho nahradu. o to viac ma hnevaju posledne vyjadrenia jeho agenta ktory povedal ze odist uz neodide a dodrzi u nas zmluvu. on je pre nas v tejto sezone vzhladom na plat najvacsia slabina a z minulosti sa zit neda. nic lepsie k nam nepojde? iba buendia z norwichu ma lepsiu sezonu ako ozil. a to je posledny tim v tabulke. nenechaj sa vysmiat ale robis z ozila nieco cim bol ale uz davno nie je.

   • FildaGooner (karma: 4586) #1

    Může se ti zdát, že takoví hráči skoro nejsou už, ale je to dáno především tím, že hodně týmů přešlo z 4-2-3-1 na 4-3-3, kde hrajou na 3 čisté CM a do takového systému by se Ozil nehodil, to jsem ovšem už psal. Když si vezmu ale týmy, kde hrajou nebo nedávnou ještě hráli na CAM, tak Dybala v Juventusu stejný případ s bráněním co Ozil, Isco když tam hrál to samé, Muller v Bayernu se dozadu hne tak když je standartka. Hlavně jde ale o to, že čistých CAM už moc není, ale do toho rozestavení 4-2-3-1 a do toho systému, co chce hrát Arteta ho potřebuješ a potřebuješ na něm „postavit hru“. A opravdu mě nenapadá jméno čistého CAM, které by k nám bylo ochotné přijít a bylo lepší než Ozil. Co se týče statistik, už jsem tady hodněkrát psal, že mě to nebaví, dívám se na fotbal a ne na statistiky. A když se na ten fotbal dívám, tak vidím, že jsme bez něj v útočné fázi neškodní jak nemluvňata, to že má 1 asistenci je mi celkem jedno, jde o to, že je jediný, kdo je pravidelně schopen dávat rozdílové přihrávky, které jsou překvapivé, které třeba vedou k asistenci jiného hráče, které jdou do šance. A taky u těch statistik tak nějak zapomínáš, že více než třetinu zápas v PL ani nehrál, ale jak ríkám, statistiky mě nezajímají, zajímá mě, co vidím na hřišti. A na hřišti vidím, že je sice pravda, že v zápasech kdy bráníme a v zápasech, kde mu nejsme schopni dávat pravidelně přihrávky, aby byl ve hře je naprosto zbytečný, ale taky vidím, že v drtivé většině zápasů, ve kterých nehraje je zbytečná naše útočná hra a hrajeme v předfinální a finální části taktikou štěstí-náhoda, je to jen bezmyšlenkovité posouvání míče a čekání na zázrak.

    • Kusuki (karma: 1295) #1

     dybala bol kedysi utocnik, nieco uplne ine ako ozil, muller hrava viac z kridla ako ozil. z toho ostane isco ktory ok je podobne dozadu ako ozil (stale lepsi) ale aspon ma tebou oblubene statistiky. a ak pozeras zapasy RM a ako pises viac ta zaujima to co vidis na ihrisku aj ovela vacsi prinos. narozdiel od ozila nema problem ist do hraca a obijst ho.
     zvysok co si napisal beriem. ale to ze sa nasa hra spolieha nanho je sposobene tym ze lepsie nic nemame. naozaj on je co sa tyka kreativity to najlepsie v time ale v porovnani v PL je jeden z najhorsich. my proste nemame kvalitne AM.

    • Boby (karma: 860) #1

     „A opravdu mě nenapadá jméno čistého CAM, které by k nám bylo ochotné přijít a bylo lepší než Ozil.“ …tak,ale netvárme sa,že takí hráči neexistujú…ak urobím tvrdú selekciu,Tebou spomínaných kritérií,tak N’kunku a Ziyech,to spĺňajú nadmieru…13+40 mil. €,a to okrem CAM, dokážu byť užitoční aj na krídle…pre iných sú skvelou voľbou,pre nás nie,a to je pre niekoho vo vedení, obrovská chyba…

     • XhakaBoy (karma: 1187) #1

      James bude chtít odejít z RM… a Zidane mu bránit nebude… bude rád za každý peníz na přestupy, tak bychom mohli jeho….

      … samozřejmě legrace 😀 ….

      … Možná už trochu opožděně, ale taky se zapojím k reakci na Özila. Özil teď hraje úplně jinou roli, než jakou hrál kdykoli předtím. Pod Artetou hraje hrozně nízko a i když nastupujeme s nějakou pomyslnou formací 4-2-3-1(4 řady), tak ve skutečnosti buďto hrajeme s formací 2-3-5, 3-2-5 a nebo 4-4-2(všechno 3 řadé formace)… což z taktického pohledu vede k jednoduchému závěru. Özil už není středobodem týmu.. jistě se od něj očekává kreativita, ale už ne jen po něm, ale i po ostatních, jako je Xhaka, Ceballos, Pepe, Saka, David Luiz a potenciélně Auba… ve 3řadých formacích se do souhry musí zapojit nejméně 6 hráčů, aby to nějak vypadalo… a z toho pro Özila plyne úplně nová role. On teď vlastně dělá náhodného zdvojovače určitých pásem v záloze. To zase vede k jistým faktům:
      A) Ne.. už prostě nebude mít 20asistencí za sezónu… když musí hrát takhle nízko, tak to prostě nejde
      B) Jeho činnost prostě nebude doceněna někým, kdo se na fotbal dívá, jako na míhající se čísílka ve výsledcích
      … pozice tradiční 10 je nejvíce umocněná v 4řadých formacích typu Diamant(4-3-1-2), 4-2-3-1 a 4-3-2-1(ta hraje dokonce na dvě 10tky)… v těchto formacích je 10tka nejdůležitější řada a prakticky jen na ní se visí s nějakou útočnou kreativitou. Všechny tyto systémy dostávají tvrdě na frak od 4-3-3, která díky DM v záloze může Tight-Markovat 10tku a tím ji absolutně vyřadit ze hry. Navíc díky menšímu počtu řad, je tato formace lepší k pressingu(všem typům).

      …. proč to ale všechno píšu… Jestliže věříme MA a dáváme mu teď tak 2-3 roky, aby z Arsenalu vydupal mašinu, tak se musíme smířit, že 10tka je nepotřebná role a že takového hráče nepotřebujeme. Musíme se smířit, že Özilem se skončí ta dlouhá tradice kreativních 10tek v našem týmu. Budeme to muset s kreativitou vzít z jiného konce. Budeme muset vytvořit systém, kde kreativních bude 6 hráčů v týmu a ne 1… protože takto už se hrát nedá.

      Kousek pod tímto příspěvkem byla statistika kreativních hráčů konkurujících Özilovi. Tak se koukněte do těch týmů a zjistěte si, kdo ještě společně s nimi kouzlí. Když se podíváte na Mcity, tak kde by byl De Bruyne bez Fernandinha, Rodriho, Bernarda a nebo Gundogana… všichni kreativní, 3 kreativní záložníci a k tomu kombinačně velmi schopná křídla, při útoku se hýbe a nabízí 6 hráčů a to je kouzlo Guardiolova fotbalu. Liverpool, ten má zase zálohu velmi defenzivní, jen na to rychle odebrat míč, ale krativitu tím přebírají fullbaci TAA, Robertson a s nimi ještě Van DIjk a Hendo… dohromady se při útoku nabízí jen 3 hráči(útočné trio), ale všichni ostatní jsou jim schopní za všech okolností ten pas za obranu poslat. Tottenham, který má zálohu Alli, Lo Celso, Ndombelé a z křídel jim pravidelně vypomáhá Lucas a Son… ti do mašinérie ve středu hřiště zapojují celkem 5 hráčů a jde to poznat. Leicester nemám nasledovanej, ale tuším, že záloha tam taky není složená jen z Madissona, ale že Praet, Ndidi a Tielemans si taky svoji práci odedřou.

      Jedinej nám podobnej tým je Chelsea… Tak jako my máme kreativního Özila a pár rádoby kreativních hráčů, tak oni mají Jorginha a tím je u nich šlus s kreativitou. Kanté a Torreira si můžou klidně podat ruku. Mount a Ceballos taky… jak bratr bratru. A protože obě tyto zálohy se pro nedostatek kreativity hroutí, tak oba trenéři rozhodli, že jejich využívání se bude co možná nejvíce obcházet. Ať už Lampard s Tomorim a Rudigerem a nebo my s DL a Xhakou co nejvíce vzadu prostě nakopáváme míč na jednoho target mana a doufáme v příznivě odražený míč, který okamžitě vyvážíme do strany na křídlo, kde doufáme, že s tím někdo něco vymyslí… ve středu se nic nebezpečného neděje… aby taky jo… chybí nám na to hráči.

      |
  • Kusuki (karma: 1295) #1

   len nech si urobis obraz o jeho kvalitach v porovnani s inymi:
   grealish: 25z 7g 6a
   cook (bournemouth nehra na am, tak som vybral z ich stredu zalohy to najkreativnejsie) 19z 0g 0a (ok mozno nie v tejto sezone :} )
   gross 23z 2g 4a
   westwood 25z 2g 5a
   mount 28z 5g 4a
   milivojevic (tiez CP nemaju moc AM) 22z 2g 1a
   sigurdsson 25z 1g 2a
   maddison 27z 6g 3a
   ox (tiez liverpool nema am, mozno lallana ale ten nehrava) 20z 3g 0a
   kevin 26z 8g 16a (sialene)
   bruno fer 4z 2g 2a (sialene2)
   buendia 27z 0g 7a
   norwood 27z 1g 0a (sheff tiez nema AM na rozdavanie)
   ward prowse 28z 4g 3a
   alli 21z 7g 4a
   doucoure 27z 4g 2a
   felipe and 21z 1g 4a
   moutinho 28z 1g 6a

   hrac ktory by hral v city a pod guardiolom a nemusi branit
   17z 1g 1a

   ked si to zhrnies tak ti jasne vyjde ze je v top 3 najhorsich am v lige (kde norwood ani l. cook nie su am. tak v top 2 spolu so sigurdssonom.
   je to cisto statisticky ale je to fakt. a u kreativnych hracov ide hlavne o statistiky to mi hadam uznas za pravdu

   • FildaGooner (karma: 4586) #1

    Dobre, skúsim to napísať čo najviac po slovensku. Mňa nezaujímajú štatistiky, ma zaujíma to čo vidím na ihrisku. Dál už raději česky. U kreativních hráčů záleží hlavně na tom, jak dokáží tvořit hru, jak dokáží vymyslet a zrealizovat překvapivou přihrávku, která ti dá výhodu, jak dokážeš vytvářet šance, ne na statistikách. Když to přeženu, můžeš mít KdB a když bude vytvářet šance Bendtnerovi, který je bude pálit jak na běžícím páse, tak bude mít KdB statistiky pomalu horší než Lingard.

     • bflmpsvz (karma: 3408) #1

      Když už tu jsou ty statistiky…
      Mesutův přínos pro tvorbu hry a to, co popisuje Fildagooner, podle mě docela dobře ilustruje statistika druhé asistence. Kdo byl na začátku těch akcí…

      V přepočtu na 90 minut.

      Ozil 0,25 druhé asistence na 90 minut.
      Laca 0,07
      Pepe 0.05
      Xhaka 0.05
      Auba 0,04
      Luiz 0,04

      A jde to dolů.
      Tady se ukazuje, že jediný kdo tvoří hru, je skutečně Mesut a že kromě něj je vlastně ta záloha (ale i útočníci) žalostně týmově nekreativní… A opět – Mesut roste s týmem. S pepem si moc nerozumí (mazlí se s míčem, není tolik přímočarý ani nemá talent na rychlé narážečky). Když měl Mesut Alexise, byla to jiná káva…

      |
     • Kusuki (karma: 1295) #1

      ano ja suhlasim a aj s nim ze je to nas najkreativnejsi hrac. ale to sa nevylucuje ze patri medzi to najhorsie v lige co sa tyka AM. k tomu beriem aj fakty ze je negolovy, najskusenejsi hrac v time, vitaz MS, cize by sa mala ocakavat nejaka liderska pozicia a urobenie rozdielu v zapasoch, ma najvacsi plat a ludia mu odpustaju defenzivnu cinnost prave na ukor kreativity. ked si toto spojim dokopy stale mi to pride ze hraje vysoko vysoko pod ocakavaniami.
      podla mna to nie je alexisom ale skor ze jeho hra isla dole. laca mi pride ako hrac ktory vie zakombinovat podobne ako vedel alexis. auba je klinicky zakoncovatel. pepe je tiez schopny strielat goly. podla mna ma momentalne vacsi potencial mat viac assist/created chances etc. ako za ery sancheza.
      ale pravda ze ten zvysok zalohy je co sa tyka kreativity hrozny.
      na obranu ozilovych statistik aj ostatnych zo zalohy je treba povedat ze hrali vacsinu sezony pod emerym ktory ofenzivnou hrou neoplyval. ale cakal som vacsie zlepsenie pod artetom prave od mesuta a ze ho prebudi. ta sa nedeje zatial

      |
  • Henry (karma: 1509) #1

   Ked bol kral asistencii a nadhernych kolmic tak vela ludom bolo jedno ci presuje alebo nie, ako aj mne 🙂 Momentalne ked ho sledujes v zapase tak vidis, alebo aspon ja som videl ako v x siuaciach napriklad pri protiutoku mohol dat krasnu kolmicu ci len rychle prihrat rozbehnutemu hracovy a nespravil tak, az som krutil s hlavou co sa stalo stym hracom co bol v tejto discipline najlepsi a aka je vlastne teraz jeho silna stranka ked nema goly, nema asistencie a nema ani moc vytvorenych sanci. Otazka je ma Ozil viac prednosti alebo negativ ?

 4. killerhammer (karma: 4596) #1

  Absolútne súhlasím, že s príchodom Artety a po zmene štýlu hry je kreatívny CAM, teda u nás Ozil, kľúčový hráč pre našu ofenzívu.
  Problém, že Ozilova výkonnosť išla po 30-tke prudko dole.
  Teraz nejdem špekulovať, že sa to stalo po podpise toho megakontraktu, kedy hráč stratil záujem o futbal resp. už to nebola jeho životná priorita.
  Strata výkonnosti ofenzívnych hráčov po 30-tke je bežná vec a stáva sa aj iným hráčom.
  Myslím, že to celé dopadne tak, že potom ako mu vyprší kontrakt, budeme musieť zhánať nové CAM, ak sa nechytia mladí hráči.

  • jakub (karma: 13452) #1

   Letos má Mesut v lize 0 Big chances created v 17ti zápasech, loni měl 3 ve 24 zápasech a v sezóně 15/16 měl 28 v 35 zápasech plus 19 asistencí a 6 branek. Je to částečně i Artetovou hrou, asi měsíc zpět jsem viděl porovnání jeho přihrávek pod Artetou a pod Arsénem, rozdíl byl že pod Arsénem šly 2/3 přihrávek do předu a pod Artetou to bylo spíš směrem do zadu, hodně často na Xhaku nebo na stopery, Arteta hraje hodně přes krajní hráče, proto vyniká Auba a Saka, na druhé straně Pépé který mívá hodně přihrávek v každém zápase.

 5. Denny (karma: 35) #1

  Ten AMN mi vrtá hlavou už dýl, ale nikde nebyl žádnej članek ani zmínka. Tak jsem rád že se to nakouslo tady. Až jsem se kvuli tomu po letech zase přihlásil 😀 Mě přišel na place dycky jako slušnej kluk, nebyl žádnej namistrovanej spratek. A nehrál uplně zle, směrem dozadu měl rezervy, ale kdo je u nás nemá. Stylem hry se hodil na krajního beka. Rychlej, technickej, centry jakš takš. Dozadu se vracel. Jako cpát tam Sokratise místo něj, to už musí mít u MA velkej mínus. Vím jen že někde se spekulovalo, že nechce hrát na RB ale střed zálohy, tak mě napadlo jestli si nesnažil vydupat změnu pozice. Nemá někdo nějaký info o něm? Náký zahraniční zdroje atd? Díky.

  • spirki (karma: 2175) #1

   Já nejsem zorvna nějakej zastánce Nilese. Přijde mi průměrnej lavičkovej hráč. Pokud chce hrát ve středu zálohy, tak za mě to nemůže být v ARsenalu. Nikdy tam nezahrál top zápas a i to, že tam dostává přednost v podstatě každý a to u všech trenérů co tady byli o něčem svědčí. Myslím si, že back up na RB je jeho jediná možnost. Nebo odchod do slabšího klubu.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.