TK Artety o derby, Mourinhovi a VAR

Mikel Arteta se vrátil do společnosti médií, když pořádal tiskovou konferenci před severolondýnským derby

Náš hlavní trenér byl tázán na řadu témat, zahrnující vše okolo Tottenhamu Hotspur, José Mourinha až po rozhodovací systém VAR.

Čtěte úplný přepis:

o tom, jak jsme tento týden využili dny volna navíc…

Měli jsme trénink hned po zápase a pak den volna. Předtím jsme neměli ani den volna, ani delší dobu na rekonvalescenci a teď máme dva dny na přípravu. Doufejme, že hráči jsou připraveni a soustředěni, čeká je velký, velký zápas.

o tom, co řekne mladším hráčům o této příležitosti…

Vědí to, a vědí, jak reagují média, co fanoušci očekávají. Bude to škoda, protože je to krásný stadion, který postavili. Nemít tam fanoušky nebude ostuda, ale bude to divné derby.

o tom, jak se toto derby dá srovnat s ostatními…

Každé je jiné, hodně záleží na tom, jestli vyhrajete, nebo prohrajete, proto je to zvláštní. Očividně bylo pár opravdu pěkných, když jsme hráli na Emirates a porazili je, na to mám opravdu dobré vzpomínky. Je to zláštní příležitost. Rivalita ve fotbale, když ji berete pozitivně, přináší energii, vášeň, spojuje město. Je to tak krásná věc. Máme tu čest mít ve městě velké týmy a je škoda, že nemáme fanoušky, kteří by si to s námi užili.

o jmenování Michaela Olivera rozhodčím…

Nikdy nemám obavy z rozhodnutí rozhodčího. Dnes je vše profesionální, obětavé, a oni jsou pod takovým tlakem a kritikou. Vím, že se snaží dělat to nejlepší s rozhodnutími, která musí dělat. Je to čím dál složitější kvůli rychlosti hry a tomu, jak rychle musí reagovat. Také kvůli tlaku, který mají s novým systémem VAR. Jsme tu, abychom je podpořili, potřebujeme to, jsou toho velkou součástí. Teď si stěžujeme, že nemáme fanoušky a uvědomujeme si, jak jsou důležití. Jednoho dne možná nebudeme mít rozhodčí a řekneme si: „Páni, ti byli rozhodující, aby takhle hra fungovala.“ Takže je musíme podporovat.

o tom, jestli je někdy vhodná doba postavit se proti José Mourinhovi…

Myslím, že derby má úplně jiný kontext než to, co se děje se současnou formou a podobně. Mám k Josému obrovský respekt, za to, o co se snaží, a víme, že když tam půjdeme a budeme chtít vyhrát, budeme muset udělat všechno opravdu, opravdu dobře. Očekávám velmi těžký zápas.

o tom, že budeme muset vyhrát, abychom skončili pátí…

Od propuknutí viru jsme říkali, že musíme vyhrát každý zápas. Bohužel se nám to nepodařilo, ale jsme v dobré formě a pokusíme se tam znovu získat tři body.

o zprávách z týmu před zápasem…

Brzy se na kluky podívám, ale snad jsou všichni v pořádku.

o tom, co říká na rozhodnutí VAR ohledně Harryho Kanea a Bruna Fernandese…

Některé dny jsem měl víc poznámek, než bych měl hned po zápase mít. Nejsem připraven komentovat žádná rozhodnutí.

o tom, co lze udělat s „nesprávným“ rozhodnutím VAR…

Jak už jsem řekl, některé z nich jsou velmi složité. Nevíme, jak hodnotí situaci, ale jsem si jistý, že mají dobré úmysly. Myslím, že na konci sezóny je to něco, o čem se musí diskutovat. Musíme se dohodnout na některých zásadách, které budeme uplatňovat. Každé rozhodnutí má v podstatě stejnou zvýšenou míru odhodlání.

o tom, co Mourinho dokázal v Tottenhamu tuto sezónu…

Měli nějaké výkyvy, ale celkově je jasně vidět, co chce klubu přinést. Řídí energii, dynamiku a vytváří opravdu silnou kulturu v každém fotbalovém klubu. Stejně tak dbá na to, aby vyhrál v každém klubu, ve kterém byl. Je jasné, že situace a načasování, ve kterém přišel je jiné, než začít nový projekt od léta. Jsem si ale jistý, že bude úspěšný, protože vždycky najde správnou cestu, jak to udělat. Bude mu to chvíli trvat, ale jsem si jistý, že to dokáže.

o tom, zda je José Mourinho stále prvotřídní manager…

Absolutně!

o tom, jak v neděli hodlá takticky porazit Tottenham…

Bohužel vám to nemohu říct!

o tom, co si myslí, že se José Mourinho snaží dokázat v Tottenhamu…

No, má velmi jasný způsob hry a velmi jasný způsob, jak zvládat zápasy. Myslím, že čistá konta jsou velká věc, kterou chce dělat, ale nezapomínejme, že jeho týmy vždy dávají hodně branek a jsou opravdu úspěšní. Díky tomu dokázal vyhrát tituly. Myslím, že za tu dobu měli hodně zraněných, takže neměl šanci být se svým týmem konzistentní. Je to velká nevýhoda. Vím, že to dokázal a znám lidi, kteří s ním pracovali a on vždy najde způsob, jak být úspěšný.

o tom, zda bude v neděli padat hodně branek…

V derby nikdy nevíte. Když se do toho vloží vášeň a emoce, může se stát spousta věcí a z velmi kontrolované hry to může jít na úplně jiný zápas. To je věc, kdy musíme vědět, jak to zvládnout. Párkrát jsem se toho účastnil. Vždy jsou nějaká překvapení.

o tom, jestli do toho mohou být zataženi Mesut Özil a Matteo Guendouzi…

Ne, žádné novinky, promiňte.

o myšlenkových hrách jiných manažerů…

Abych byl spravedlivý, moc to nevidím, ale myslím, že úspěch, který José měl, nepochází z tiskové konference, ale z toho, jak si jeho týmy vedou na hřišti a z množství fotbalových zápasů, které dokázal vyhrát. Tisková konference je něco navíc. Musíte samozřejmě vědět, jak se s tím vypořádat, ale hlavní je, co děláte na hřišti.

o tom, zda mluvil s Pepem Guardiolou před tímto víkendem…

Ne.

o Kaneovi…

Byl docela úspěšný i proti nám. V té době už byl zavedený jako jeden z nejlepších střelců v lize, jeho počet branek byl opravdu skvělý. Nepřekvapuje mě, jakou úroveň si za ta léta udržel a jak byl důsledný. To je ve fotbale ta nejtěžší věc.

o tom, zda byl překvapen, že Kane a Tottenham nevyhráli trofej…

Ano, ale byli opravdu blízko. Došli tak daleko a soupeřili se špičkovými týmy až do finále Champions League, což je obrovská věc.

o tom, zda to byl důvod jmenovat Mourinha…

Rozhodně. To je asi jeden z důvodů, proč přivedli Josého, kvůli zkušenostem s řešením takových situací, a také díky tomu, že má výhodu navíc, dokáže udělat tým vítězným.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

  • bflmpsvz (karma: 2070) #2

   Dle mého je až příliš slušný i k rozhodčím, ale to je trochu jeho styl. Profesionál. Možná se pokouší o restart, AW si často na rozhodčí stěžoval při zápase i po zápase a rozhodčí jej za to recipročně neměli rádi (a Arsenalu se smáli, že jsou uplakánci). Kdo ví, možná tohle pomůže napravit tu dlouhodobou kulturu, kdy rozhodčí proti nám pouští fauly a nechrání dostatečně klíčové hráče, ale přitom nám pak dávaj straight červenou. Za zákroky sice na červenou, které ovšem jindy v klidu pouští bez karty nebo jen se žlutou (a v jinak rozvolněném metru zápasu nejsou úplně fér).

    • jakub
     jakub (karma: 2558) #5

     Mohu se dotázat, jak Kroenke odfajčil Davida Deina v klubu? Pokud vím, tak David Dein byl v podstatě vyhozen kvůli neshodám s Dannym Fiszmanem a Peter Hill-Woodem, po tom co jej obvinili, že se pokusil převzít spolu s Kroenkem rozhodující většinu akcií klubu, i když to David Dein popřel. Dokonce jej vyváděla ochranka. David Dein byl velkým zastáncem Kroenkeho, nevím jaký podíl na tom měl Kroenke který tenkrát nevlastnil ani jednu akcii.

     • mc1897 (karma: 2619) #6

      Ok, tak si nasiel kokotinu ktora nebola pravdiva ale nema vplyv na to ze sa vyjebali na nahradu JEHO vplyvu v FA, ako iste ti je zname kedze tam ziaden vplyv nemame. A to ide v tomto threade. Vdaka za opravu.

      |
     • jakub
      jakub (karma: 2558) #7

      V tom s tebou souhlasím, že to zastání nám tam chybí, netroufnu si říct jestli se na to někdo vykašlal, spíš si myslím, že celkově nám chybí někdo kdo by měl schopnosti a vliv jaký měl David Dein. Jakej vliv v FA asi může mít Vinai nebo Raul, odhadem asi skoro žádný. To samé ostatní lidi ve vedení.

      |
 1. orek (karma: 4240) #9

  Mark Ogden z ESPN informuje, že Kieran Tierney to nemal na začiatku svojho pôsobenia v Arsenale jednoduché. Niektorí hráči z tímu si z neho uťahovali kvôli tomu, že sa až „prehnane“snaží a pracuje na tréningoch. Situácia sa rapídne zmenila až po príchode Mikela Artetu, ktorý rovnaký prístup očakáva od všetkých hráčov.

  Kdyžtak zkopirovano z Arsenalsite

  • orek (karma: 4240) #10

   Ještě bych dodal,že to je očividně důvod proč hráči vydrží makat jeden poločas.Byly zvyklý se flákat,nikdo na ně nebude tlačit.Pro ty naše hvězdy bylo asi nepříjemné když najednou přijde mladej skot,který je v každém souboji dojíždí. Vážně jsem zvědavej jak budou hráči vypadat po přípravě,myslím že Arteta a spol jim dají pěkně do těla:)

    • jakub
     jakub (karma: 2558) #16

     Já se v tomhle Solskjaerovi nedivím, že před novináři neshodí hráče kterej ho spolu s rozhodčími táhne do LM, byl by sám proti sobě. On vlastně nemá ani na výběr, on tu LM potřebuje jinak by mu hrozil vyhazov. Každopádně, ten, kdo byl u VAR a posoudil to jako penaltu, by měl pískat tak maximálně nějakej dorost, každej člověk dělá chyby, ale tohle rozhodnutí mohlo stát Aston Villu velké množství financí.

     • orek (karma: 4240) #18

      Tak ono s tím tymem co má by měl hrát o titul. On je místo toho na 5.fleku a hraje o 3. S klubem kam přišel nový manager a měl ban na prestupy a pak jeste Leisterem. To ještě v začátcích radil Olemu Ferguson.Kdyz k tomu připočteme podporu rozhodčích..

      |
     • jakub
      jakub (karma: 2558) #19

      Nevím jestli o titul, to bych asi netvrdil, jak Guardiola, tak Klopp ten tým budují delší čas a myslím si, že United v tom týmu mají určité limity na některých pozicích ať už třeba zkušenostmi tak i kvalitou, taky si myslím, že samotný Solskjaer v současnosti zdaleka není na úrovni jako Klopp nebo Guardiola, takže bych jim boj o titul asi ještě nepřisuzoval. Ta podpora rozhodčích je ale očividná.

      |
     • XhakaBoy
      XhakaBoy (karma: 431) #21

      To Jakub:
      Když přivedou Chilwella, jednoho TOP stopera místo Lindelofa a kvalitního Destroyer DM místo Matiče, co bude zároveň dělat konkurenci Fredovi a McTominayovi, tak nevidím důvod, proč by takový tým neměl hrát o titul… Fernandes je teď děsivej… jeho příchod mi připomíná příchod Maradony do Neapole… sračkovej tým najednou silou ducha jednoho hráče konkuruje špici. Když se k Fernandesovi přidá Pogba a nedejbože ještě jeden World-class záložník tak ve středu zálohy mají mašinu,která v PL bude mít jedinou konkurenci v podobě Guardiolova City.. a to ještě možná ani to ne, protože David Silva odejde(Fernandinho už jen těžko dýchá při zápasech) a Brunovi Silvovi a Rodrimu to bude chvíli trvat, než se dostanou do pohody. KDB sám nemůže konkurovat.

      Co bude nejvíc srážet United v příští sezóně bude podle mě nestálost formy u Rashforda, MArtiala a Greenwooda… podle mě jim třeba Klopp vystaví stopku v nějakém zápase a oni to svou psychikou neustojí a začnou hrát v nepohodě a začnou postupně ztrácet body. Ale jinak ten jejich tým moc slabin mít nebude.

      A tohle celé se mi těžce říká jako fanouškovi Arsenalu. Mám tak trochu strach, že tomuhle nikdy v záloze nebudeme moct konkurovat. Ne že by se to dalo dobře srovnávat, ale Xhaka je regista a bývá často staženej, Ceballos plní funkci, jakou má Bruno Fernandes a nevím, jestli někdy bude s kvalitou stejný a nebo lepší.. spíš ne a to si myslím, i přesto že jsem celkem optimista a Torreira a nebo když přijde Partey tak Partey bude těžko konkurovat kvalitám, jaké má Pogba…
      Přijde mi, že se MU zase po dlouhé době konečně podaří koupit si Premiere League. A nelíbí se mi to.

      Jinak ale doufám, že MA vymyslí taktiku, ve které Xhaka, Ceballos, Partey a Torreira budou vynikat a vzájemně se doplňovat… Že i s nižším budgetem budeme konkurenceschopní.

      |
     • jakub
      jakub (karma: 2558) #22

      Moc se mi nechce se tady rozepisovat o United, Chilwell by pomohl asi každému týmu, s vyjímkou Liverpoolu to máš pravdu, netuším jak to s ním dopadne, každopádně bude stát hodně Liber. Pořád mají slabinu v bráně, De Gea je dobrej brankář ale troufnu si říct, že momentálně není TOP, mohl by jsi argumentovat návratem Hendersona z hostování ze Sheffieldu ale jeho 34% úspěšnost přihrávek je docela děsivá, kopací technika zatím není jeho přednost i když brankář je to vynikající do TOP mu zatím něco chybí. Pogba má smlouvu na poslední rok, nevím co s ním bude. Dál tam máš několik proměnných, Martial bývá docela často zraněný, Greenwood je pořád hodně mladej, Rashford taky zraněný taky docela často, chybí jim hrot, špičkovej trenér, pořád mají Woodwarda u kormidla, relativně úzký kádr na některých pozicích, soudit Bruna po jednom povedeném půlroce mi přijde poněkud optimistické, pořád budou muset řešit Alexise a jeho plat. Bez rozhodčích by hráli střed tabulky.

      |
     • mc1897 (karma: 2619) #27

      Dovtedy mal MU 0 striel, 40 minut si nekopli. Po penalte AV uplne odisla. Ale Real mal vcera este lepsiu. To nie je o VARe ale o chujoch za nim.

      |
 2. Zdeněk Procházka (karma: 601) #17

  Hezký má Arteta ty tiskovky. Žádné „omýlačky“. Slepice…poslední 3 zápasy v lize proti nám vždycky kopali penaltu. Neskutečný! Zitra čekám, že zase uvidíme pár „ježíšů“ v našem vápně, speciálně Son, Ali a Kean. Těm stačí, aby kolem nich někdo z našich prošel a už se tam válí, jak kdyby jim nohu přejel kamion. Vedeme PL v red cards a obdržených penaltách. To se nám teď zrovna moc nehodí. Tak jim snad Arteta vtloukl do hlavy,aby si dali extra pozor (obzvláště mám menší obavu, aby Musty s Xhakou..však víte co myslim). Jinak věřím, že na tu bídu teď máme lepší formu a že oproti tomu zápasu na podzim, už nepředvádíme takový „hurá chaos fotbal“ a mnohem lépe bráníme. Určitě výhoda, že se tam hraje bez diváků. Prostě by to chtělo je zase jednou pořádně zdemolovat!

 3. Romik10 (karma: 333) #24

  To XhakaBoy: Chilwell ma namireno do Chelsea podle poslednich zprav.. dal si nemyslim ze by meli konkurenci jen v City.. zapominas na Kloppa.. k tomu ze nemaji moc slabin.. oni maji porad velkou slabinu ze nemaji poradneho hrota.. pusti Lukakua a dodnes ho nenahradili.. a k tomu budgetu.. neni to za me vyslovene jen o tom, mrkni na Leicester a pochybuju ze ten ma budget nejak extra vysokej..

  • XhakaBoy
   XhakaBoy (karma: 431) #39

   Jasně… však já se nebavil o tom, že by hned teď měli všechno, jenom říkám, že v hodně věcech je míč na jejich straně a že jsou na velmi dobré cestě. O Chilwellovi nejsou žádné pořádné spekulace… a ta poslední bulvární sice vedla do Chelsea, ale MU bude jedním z adeptů a vzhledem k tomu, že se snaží lovit především v anglických řadách, tak Chilwell se jeví jako naprosto optimální varianta, kterou si nemyslím, že si nechají utéct. Když Pogbovi nabídnou smlouvu a řeknou mu při tom, že hodlají v přestupovém okně nakoupit 3-4 světové hráče a v příští sezóně útočit na titul, tak jim to Pogba podškrábne… tam si myslím, že je nejmenší problém. Co se týče De Gei, tak souhlas s tím, že jeho výkonost šla dolů, ale to je otázkou formy… Henderson by ho mohl svou konkurencí vycepovat. A brankaři nemusí nutně umět rozehrávat nohou, stačí aby si United chodili pro odražené míče a pressovali vysoko(o což se snaží) a pak není zrovna příliš nutné mít v bráně Edersona….
   Na Kloppa nezapomínám…Kloppova záloha(myslím střed hřiště) je tragická… Hendo se sice zlepšil, ale Wijnaldum, Milner, Oxlade ani Fabinho nejsou na úrovni(rozhodně ne v oblasti kreativity, jinak by například Fabinho ušel) Fernandese nebo Pogby… LP rozehrává přes kraje skrze Robertsona a TAA … tam jim nikdo nenasadí… Robertson a TAA jsou jedni z nejlepších krajních obránců na světě.
   A co se týče útoku a zranněí tak implicitně to bylo napsané v tom „musí si udržet stálost formy“… Souhlasím s tím, že pořádný hrot jim chybí, ale jestli Martial bude hrát F9, tak by jim to mohlo klidně stačit…. nevím, necháme se překvapit… nikdo by Účkám něpřál zkázu víc než já, takže i částečně doufám, že se jim to nějak rozpadne, ale mám strach, že jsou na dobré stezce a kvalitu oni mají.

   • Romik10 (karma: 333) #41

    Tak oni se do nakupu neboji vysazet balik, mit takovou moznost my, hned je situace jina i u nas.. co se tyka anglickych rad tak zapominas jeste na Sancha to pro ne bude mega upgrade, pokud se jim ho podari dotahnout .. k Pogbovi ono je to o tom, ze na jedne strane pokus o utok na titul ( ManU ) a na druhe je titul prakticky jisty ( Juve ) tim padem bych jeho prodlouzeni v ManU zase za tak jiste nepovazoval.. u golmana je to o tom, jakym stylem se trener snazi hrat a tim se dostavam i ke Kloppovi kde sis vlastne sam odpovedel.. on nepotrebuje mit v zaloze kreativni bohy, jelikoz presne jak pises, vede utoky po stranach hriste.. porad bych ale jejich zalohu nepovazoval za tragickou, Klopp si je vybral a takto poskladal dohromady a vysledky to prinasi.. rict o tymu, ktery behem dvou let vyhral LM a ligovy titul, ze ma nejakou cast sestavy tragickou ( at uz jakoukoli ) je za me celkem troufale..

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.