TK Emeryho po Liverpoolu: Byl to velmi dobrý výkon

Ani pět branek na hřišti Liverpoolu k postupu do čtvrtfinále Carabao Cupu nestačilo. Unai Emery ale po středečním večeru chválil, po zápase odpovídal:

na prohru…
Dobrý večer. Byl to bláznivý zápas. A to jak pro fanoušky, tak pro nás a vlastně pro všechny. Jako fanoušek jsem si zápas užil. Hra v prvním poločase měla vysoké tempo. Celkově to byl velmi dobrý výkon. Můžeme také mluvit o taktických momentech v defenzívě a v útoku. Padlo pět branek. I kdybychom vyhráli, tak by nemohla panovat stoprocentní spokojenost. Byli jsme velmi blízko výhře. Vyrovnali v samém závěru. Penalty jsou pokaždé 50/50. Na konci jsme zklamaní. Defenzívně jsme obdrželi pět branek. Do budoucna tam však pro nás bylo hodně pozitiv.

na výkon Mesuta Özila…
Hrál velmi dobře. Viděli jste, že se jedná o šikovného hráče. Celou dobu byl velice pozitivní. Odehrál velmi kvalitní zápas. Před zápasem jsme spolu mluvili. Ve druhém poločase jsme se rozhodli, že ho vystřídáme, jelikož chvíli nehrál. Chceme udržet jeho kondici. Byl velmi unavený. Pro něj bylo skvělé, že hrál pětašedesát minut.

na střídání Özila…
Rozhodli jsme se tak před zápasem. V této chvíli je dobré učinit takové rozhodnutí. Svoji práci odvedl dobře. Rozhodli jsme se, že bude lepší ho nechat odpočívat.

na jeho další zapojení…
Ano, bude hrát. V sobotu nás čeká zápas. Podíváme se na možnost, zda ho znovu využijeme s dalšími hráči.

na náladu v kabině…
Ano, je trochu skleslá. Hráli jsme pozitivně. Po začátku jsme se vrátili do duelu s kvalitním výkonem a dobrou trpělivostí. Když vyrovnali, znovu jsme se dostali do vedení. Jednalo se o skvělý gól a pěkný moment pro nás i fanoušky. Poslední gól byl pro nás špatný, jelikož padl v nastavení. Penalty jsou vždy 50/50. V té chvíli jsme prohráli. Zvládli jsme však velmi dobré věci. Do budoucna si můžeme přenést sebevědomí fotbalistů. Budeme v tom pokračovat. Nejdůležitější je, že jsme v této soutěži měli dobrý průběh. Nyní se budeme soustředit na sobotu.

na rotaci…
Každý hráč má potenciál, aby nastupoval. V různých soutěžích můžeme využít odlišné hráče. Například dnes večer byl jeden krok pro některé z nich. Budeme rozhodovat sestavu pro další zápasy. Dnes ale hráli velmi dobře.