TK Mikela Artety o zraněních, vytváření šancí a Aubově formě

Arteta měl spoustu bodů k diskuzi, o kterých se mohl bavit na tiskové konferenci po naší porážce 2-1 s Wolves

Děsivá srážka mezi Davidem Luizem a Raulem Jimenezem, náš nedostatek kreativity před bránou, dostupnost Thomase Parteyho a forma Pierra-Emericka Aubameyanga, to vše bylo zahrnuto.

Zde je plný přepis:

o Davidu Luizovi a zda incident ovlivnil hráče…

Byla to pravdu napjatá situace, protože srážka byla překvapivá a hned bylo vidět reakci hráčů, kteří žádali lékaře, aby přišli na hřiště, což není nikdy dobré. Pak jsem dostal zprávu o Davidovi, že doktor udělal všechny testy a dodržel protokoly, aby se ujistil, že je v pořádku. Na všechny reagoval opravdu dobře, ale byla to ošklivá rána. David chtěl pokračovat a pokračoval, ale o poločase jsme se rozhodli ho stáhnout, protože mu nebylo příjemné hlavičkovat. A ohledně Raula, jsem opravdu znepokojený a ustaraný a chci mu popřát vše nejlepší pro něj a jeho rodinu, protože to vypadalo opravdu ošklivě a doufám, že se z toho dostane v pořádku.

o tom, zda se v současné době cítí jako „jeden krok vpřed, dva kroky vzad“…

No, je to zase frustrující noc. Prohra doma je bolestivá. Je to potřetí v řadě z různých důvodů. V první půli měli Wolves dvě střely na bránu a dali dvě branky. Měli jsme nevím kolik průniků do vápna, křižných míčů a šancí s větší či menší efektivitou a také větší či menší efektivitu finálových míčů, ale dost na to, abychom zápas neprohráli, nebo jej dokonce vyhráli. Ale když je hra tak blízko, jste v každém míči vystaveni ztrátě v určitých oblastech, protože jsou skvělým týmem v protiútocích a to je naše realita v tuto chvíli. Tohle je naše dnešní úroveň. Můžeme porazit kohokoliv, ale stejně tak můžeme prohrát, protože rozdíly jsou tak minimální. Chceme samozřejmě začít dávat víc branek. Horu je potřeba zdolat.

o tom, že jsme čtvrtí nejhorší v lize ve vytváření šancí…

Když můžeme trénovat, znamená to, že máme čas, protože hrajeme každé tři dny, a proto je to opravdu těžké. Jen se snažíme tuto situaci zlepšit. Více než situace, které vytváříme či nikoliv je důležitý finální míč, který doručíme, když jsme v této situaci a kolikrát zasáhneme cíl v těchto situacích, což nestačí. Je na mě, abych našel řešení, postavil hráče do správných pozic a udělal to lépe.

o tom, zda se více zabývá zakončováním nebo vytvářením šancí…

Dnes jsme se do těchto pozic dostali mnohem více než Wolves a prohráli jsme 2-1. To je jisté, ale jak jsem již zmínil před vaším kolegou, efektivita, když se dostanete do těchto pozic, kvalita doručení, když se tam dostanete a konečný produkt, to musí být mnohem důslednější a lepší. To je úkol, který máme před sebou.

o tom, zda má obavy o svou pozici…

Je to něco, o čem jsem věděl, když jsem se rozhodl stát se trenérem. Věděl jsem, že jednoho dne klub opustím, nebo mě vyhodí. Nevím, jestli to bude ten den, kdy podepíši smlouvu, za měsíc, za rok, za půl roku, takže se tím netrápím. Mým jediným zájmem je dostat z hráčů to nejlepší, poskytnout klubu co nejlepší služby a stát se lepším a lepším. Vím, že jednoho dne dostanu padáka, odejdu, ale nevím, kdy se to stane.

o našem nízkém počtu bodů…

Je to velmi znepokojující. Jak si dokážete představit, očekáváte, že se stanou další věci. Prohráli jsme zápasy mnoha různými způsoby, ale nakonec jsme je ztratili, a to je naše realita. Po několika dalších zápasech vám tabulka řekne, kde jste a kolik si zasloužíte a jasně, musíme se zlepšit. Není to ani zdaleka dost dobré pro tenhle fotbalový klub a musíme to dramaticky změnit.

o důležitosti Thomase Parteyho…

Já ti nevím. Nemyslím si, že s námi bude v příštích zápasech, ale i tak nám chybělo hodně hráčů. Máme mnoho různých problémů, ale nerad používám tuto výmluvu. Koneckonců vždy jsme opravdu blízko k vítězství, a nakonec ty zápasy ztratíme, a to je pouze v našich rukou s hráči, které máme. To je to, co musíme dělat, to nemůžeme změnit. Je to v našich rukou.

o tom, zda je Thomas Partey nedostupný pro několik dalších zápasů…

Ano.

o tom, zda ho trápí forma Pierra-Emericka Aubameyanga…

Myslím, že nás všechny, protože je to v současné době hlavní střelec klubu a v tento moment branky nedává, takže moje největší starost je, jak mu pomoci ke střílení gólů, protože jeho branky potřebujeme. Jak důležitý byl Auba pro tento klub v posledních dvou letech a jaké bylo rozdělení branek v tomto klubu něco vypovídá o jeho důležitosti. Jestli chceme být úspěšní, musí dávat góly.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. Ondra (karma: 1351) #1

  Moc pěknej článek je na shewore… https://shewore.com/2020/11/30/arsenals-350million-problem/?fbclid=IwAR1g1U3WBK55-72bcznHPL5aptPfNHR0g2HRtvhNb6t0O1hsdnPHT4I4BDs

  Ty částky jsou šílené, nicméně je to realita, se kterou jsem trochu počítal už tohle léto, další to už bude nevyhnutelné. Věřím, že se dá Artetovi šance a provede se konečně podobný řez kádrem, kterej je už dlouho potřeba. Sbad se začne už v zimě. Nemá cenu sem vodit jiného trenéra, když to nefunguje se zhruba stejným týmem už pod čtvrtým.

 2. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Moc zajímavý blog, co jsem Ondra hodil. Kdo má čas a chuť, mohl by ho přeložit pro web, protože je to opravdu zábavné čtení a pokud ty částky sedí aspoň přibližně, tak se nedivím, že Strýček Sam nemá chuť sem cpát prachy. Jedna věc je, že my jako klub jsme to nikdy nechtěli a bylo součástí naší identity, že si na sebe sami vyděláme, druhá věc je, že ty prachy v tom klubu jsou, ale zabírají je hráči, kteří nehrajou nebo pro tým mají malý přínos a nebo jsou tu už dlouho a nikam se vůbec neposunuli ba naopak i možná jim by prospěla změna prostředí. Rozhodně nemá moc cenu rozepisovat své vysněné nákupy, každý má určitě několik oblíbenců, který by zde rád viděl, ale v tom blogu je kus pravdy, co se týká finanční situace.

 3. NorthGooner (karma: 1017) #1

  Co se týká aktuálních herních problémů a vyhlídek do nejbližší budoucnosti, tak světlo na konci tunelu rozhodně není vidět a dlouho nebude, pokud se něco nezmění, ať už to souvisí s taktikou či přístupem hráčů. Budu se opakovat, ten tým nemá na LM, možná na Top 6, to fakt jen možná, ale rozhodně má na víc, než co v tuto chvíli předvádí. Nechci věřit tomu, že to jaro a posléze zbytek dohrávané sezony bylo jen tím, že přišlo nové koště, co dobře mete. Trošku mě napadla taková paralela s Ranierim v Leicesteru, kdy vyhrál s nimi titul a pak málem sestoupil. Tím chci jen obrazně poukázat na to, že se Artetovi podařilo vyhrát dvě trofeje a teď je to na pikaču, což mu paradoxně může zlomit vaz. Ranierimu nepomohl ani titul. Člověk by očekával, že takové úspěchy tým seknou, ale otázka je, co se děje uvnitř. Několik šarvátek tu už bylo, někdo může mluvit o hladu po vítězství, ale spíš to bude určitá frustrace. Dle mě to neukazuje na nějakou idylickou atmosféru. Artetu nechci ztratit, je v tom srdíčko, ale musí to zvrátit, on to samozřejmě ví a ač po přečtení této tiskovky mi přijde, že také byl na jiném zápase, tak mu chci dát ještě šanci. Jsem zvědavý, jak dlouho vydrží vedení trpělivost. Každopádně nás čekají „zajímavé“ týdny.
  A jen taková odbočka, 20 let jsme se Spurs vysmívali, jenže oni minimálně posledních 5 let jdou nahoru či si drží vysoký standard. My se vydali cestou skoro volného pádu a sem tam nás zachytí rezervní padák, který nás ale nedokáže uchránit od toho, že si pořádně nenamlátíme.

 4. Luckybello14 (karma: 2789) #1

  Otáznik značí problém…….Toto je momentalna zostava ktorá ma nato hrat v PL
  …………………..LENO………………..
  ??…….??………Gabriel……Tierney
  …………..??……..Partey………………
  Pepe?………….??……………..Saka
  …………………..Auba………………..
  Pepe jeden Otáznik ze ak sa do konca sezóny nepresadi a neukáže ze ma na PL tak tu nemá co robiť
  Salibu beriem tam ze tuto sezónu si asi nezahrá aj keď tomu nechápem…
  Bohužiaľ na miesto otáznikov nevidím v našom kádri meno ktoré by ho dokázalo nahradiť a dokazalo by zmeniť herný prejav Arsenalu…plus pridáva sa Ceballos je dobrý futbalista ale nie do veľkého klubu ktorým sme boli a chceme sa nim stat znova + uz mal dva konflikty co asi len pridáva k nepohode v kabíne …. koniec koncov mame na 4,5 postov hracov ktorý nespĺňajú to co by nás mohlo posunúť o level vyššie….a ešte predtým ako začneme vyhadzovat Artetu pozrime na sa materiál s akým pracuje…
  Ďalej sa mi do uší dostala istá hypotéza… Co ak je Mikel Arteta jeden z naj asistentov na svete ale veľmi slabý manažér? To nám ukáže čas… bol som strašne rád keď prichádzal ale presto mi vnútorné niečo hovorilo ze to poWengerovske obdobie ale mali vsadiť na iný typ Managera ako bol Emery…. minimalne niekoho kto mal skúsenosti s PL…mozno aj Carlo Anceloti …ale koniec koncov verím ze Mikel to zlomí a po januárovom prestupaku sa karta obráti s príchodom Szaboszalaia aj keď tak tajne dúfam ze sa podarí nejaky swap Laca-Aouar

 5. jannes (karma: 2692) #1

  Ja by som neporovnával Artetu s Emerym. Arteta dostal doslova polorozpadnutý tím, z ktorého sa snaží vytlačiť aspoň to niečo. Momentálne my na viac nemáme, je to smutné ale je to tak. Plus hráči, ktorí by to mali ťahať sú z formy alebo sa im nechce (?) tak je to ešte horšie.
  Emery mal tím viac – menej aký chcel. Mohol si nastaviť veci podľa seba s tímom aký si on vybral. A ako to dopadlo. Vôbec by som tohto chlapíka neporovnával s Artetom. Už ste zabudli koľko striel letelo na našu bránu? A to že v takomto období sme boli v tabuľke lepšie alebo sme mali o pár bodov viacej. To nie je argument. Už len preto ako som písal vyššie, Arteta robí s tým čo má! Emery si to vybral a proste to nezvládal. Hra strašná ani hlava ani päta, vkuse pod tlakom. Áno na toto sa tiež nedá miestami pozerať, ale vo veľkej miere za to môžeme ďakovať práve Emerymu, ktorého tu vy vyťahujete ako príklad k Artetovi.
  Na druhej strane, nechcem sa tu Artetu silou mocou len zastávať, ja niektoré veci tiež nechápem. Vynechanie Ozila podľa neho z futbalových dôvodov. To mi chce Arteta povedať že Ozil by zahral horšie ako Willock? Tak to prosím.. Vynechanie Sokratisa. Detto. Horší ako Luiz? Určite nie.. Sokratis tam 90min jazdil po zadku v každom zápase.
  Takže áno, niektoré rozhodnutia Artetu sú divné, miestami sa na to nedá pozerať, ale proste musíme toto obdobie prechodu zvládnuť, utiahnuť si opasky na istý čas a dúfať že za pár sezón budeme tam kde patríme.

  • jakub (karma: 13030) #1

   Zastavím se u toho Ozila. Sezóna 15/16 v PL 35 zápasů 19 asistencí, 6 branek a 28 big chances created, 3047 minut, to jsou TOP čísla. Sezóna 17/18 a 26 zápasů 4 branky, 8 asistencí, 13 big chances created, 2164 minut na hřišti, sezóna 18/19 24 zápasů a 5 branek, 2 asistence, 3 big chances created, 1741 minut na hřišti, sezóna 19/20 a 18 zápasů, 1 branka, 2 asistence, 1 big chances created, 1448 minut na hřišti. Ten pokles tam je jasně patrný, srovnání s Willockem mi nepřijde zrovna fér, protože Ozil není na soupisce kvůli jiným hráčům,Willock mu nezabírá místo na soupisce. Willock loni v PL 28 zápasů, 1 branka, 1 asistence, 1 big chances created a měl odehráno 844 minut, takže pokud by jsi to bral podle minut, i ten Willock toho loni předvedl víc. Mám Ozila rád, je mi líto vidět takového hráče sedět na tribuně, na druhou stranu fotbalově se to pro mě dá pochopit, Willock pro mě momentálně není řešení, myslím si, že potřebujeme kvalitnějšího hráče, na druhou stranu včera mu zápas vyšel, daří se mu v EL, proč to nezkusit.

   • mc1897 (karma: 175) #1

    Na Mesuta uz zabudnime. Za mesiac moze jednat s kymkolvek o novej zmluve.
    Sliny mu tecu na mastny podpisovy bonus – tipujem USA.
    Nevycitam mu to velmi, nie je jeho chyba ze dostal take demotivacne podmienky. On si hra stale svoje ale isiel dole fyzicky a fotbal okolo neho v PL prave zosilnel a zrychlil. Ked mal kedysi problem s Livepoolom a Chelski lebo hrali agresivne, teraz tak hra 18 mancaftov, Proste PL uz nie je prenho.

   • jannes (karma: 2692) #1

    to Jakub:
    Čo sa týka štatistík máš pravdu. Ja som to nejak dopodrobna nerozoberal. Myslel som to skôr tak, že ako tu už písali jediného kreatívneho hráča posadíme a necháme tam trápiť sa iných alebo niektorých ktorí na to momentálne nemajú.
    Teda, že som to myslel tak, že ten hráč by sa nám proste v niektorých zápasoch hodil a to nemôže poprieť nik.

    • jakub (karma: 13030) #1

     V tom s tebou souhlasím, že by se někdy hodil, na druhou stranu, on by nás nespasil, čtyři roky zpět ano, ale jde vidět pokles jeho produktivity a současný Arsenal by potřeboval trochu víc než současného Ozila, mě je fakt líto, že nehrává a já chápu v tomhle směru Artetu, Mesut je vynikající hráč, ale věk nezastaví nikdo. Liga je hodně vyrovnaná a Mesut nikdy nebyl nějaký vyjímečný atlet a dříč jako Milner nebo Barry, není moc univerzální, moc nebrání. Nezávidím to rozhodnutí Artetovi a nemyslím si, že to bylo nějak snadné, byť já sám bych asi Marího na tu soupisku nedal a nechal bych tam Ozila.

  • giroud12 (karma: 79) #1

   ja tvrdim jednu vec a uz to tu niektori pisali….nas kader vobecnezodpova hre ci umiestneniu….polorozpadnuty…no treba trochu motivacie ,logickych rieseni a nemusime byt tam kde smetak to proste je a nieje dovoda na nejaku obhajobu artetu…..proste za rok nula….bez gabriela by sme mali este menej bodov a proste arteta to nezvlada….pozri na saints aky hraju futbal…s akymi hracmi?horsimi akych mame?tych tymov je viac…proste toto nieje uplne tragicky mancaft…to ze odjebali ozila,to je chyba celeho vedenia ak aj to nejde len za artetom….to nieje chyba ze sa nekupil ourar ked na neho neboli prachy…chyba je to ze ozil je jediny tvorivy hrac arsenalu..jediny!!!!!! a my ho odpalime…samozrejme ze do narocnych duelov nemusi ist ale v mnoho zapasoch nam chyba myslienka…a hraju aj horsi hraci ako ozil…

 6. mc1897 (karma: 175) #1

  Minuly tyzden som pisal ze este niet dovodu na extremnu kritiku, lebo sme vyslovene dojebali len jeden zapas – Villa. Dnes su to zapasy dva Villa+Wolves, co neznamena ze hyperkritici maju pravdu, ale rozhodne plati, ze nieco dolezite nie je v poriadku.
  Uz pred zapasom som pisal ze tej zostave ako bola v zaklade neverim – ta os ihriska Luiz, Xhaka, Willock, Willian vo mne nevzbudzovala ziadnu doveru. A bohuzial sa to naplnilo, hoci mna osobne Willian pozitivne prekvapil, jeho najlepsi zapas po Fulhame, a podla mna nemal ist dole. Veci ktore idu za Mikelom:
  – Luiz nemoze hrat v 4-2-3-1
  – Luiz nemoze kopat ZIADNU standardku
  – Willock nemoze hrat AM

  Problem je ze mladi prestali makat: tyka sa to hlavne Nketiaha a AMN. Na AMN je strasne vidno frustracia, Mikel s niom podla mna zle pracuje. V post-COVIDe dostal vela sanci, bol dolezity v FA Cupe a v uspesnom zavere sezony, a od zaciatku novej je prakticky mimo tim.
  A ked dostane sancu, ako naposledy v pohari tak je najhorsi na ihrisku. Uz nevladze bojovat o svoje miesto a podla mna to vzdal. Eddie velmi podobny pripad. Laca je tiez demoralizovany – po troch styroch kolach najlepsi strelec s 3g + 1 regularny neuznany a sedi. Ano, hra zle ale ako to z neho dostat inak ako doverou ?
  Zaver: myslim ze prave ti, co ich Mikel podrzal v time ako skusenych hracov a vitazne typy najviac zlyhavaju, ked je v time takato atmosfera – Luiz, Xhaka, Auba, plus aj Willian sem isiel ako osobnost do kabiny. Lider sa dokonca pobije na treningu, dalsi dvaja alibisticke vykony bez zapalu.
  Kratkodobe riesenie na NLD:
  Auba z lavicky ako zolik, pan Kieran Tierney kapitan. Dat sancu konecne ESR, Nelsonovi od zaciatku. Namotivovat AMN na Sona, posadit a nechat oddychnut Bellsa. Posadit GX, nie je bvelmi na vyber ale do stredu asi Ceb + El-neny.
  Uz som to pisal viackrat:

 7. jakub (karma: 13030) #1

  Breaking | Brexit affects football formally for the first time – British clubs banned from signing any EU player under the age of 18 in a major shake up to the French market.

  Correction | British clubs will only be able to sign EU players if they earn enough points on a new, yet to be finalised work permit system – points system will assess youth & senior international apps, „quality of selling club based on league they are in,“ & club apps.
  Clubs will be limited to signing no more than three foreign players aged 18-21 every transfer window.

 8. jakub (karma: 13030) #1

  https://www.thefa.com/news/2020/dec/01/gbe-points-based-system-launched-011220
  Asi se to dalo čekat, nemyslím si, že by to bylo dobré rozhodnutí, škoda. Po brexitu nebudou kluby moci svobodně podepisovat hráče z EU. Hráči ze zemí EU, kteří chtějí hrát v Premier League nebo EFL, budou muset získat GBE, stejně jako všichni ostatní zámořští hráči bez práva pracovat ve Velké Británii.

   • El Duan (karma: 310) #1

    pisal som to cez mobil na rychlo…podstata nieje v gramatike ale v obsahu…a je to cista pravda ked prisiel arteta ku rozpadnutemu tymu hned prisla korona a letna priprava bola viac nez kratka odvtedy sa hra kazde 3 dni zato emery mal plno casu na pripravu a prevzatie tymu…mam par znamych ktory fandia liverpoolu a tiez po roku tu vyhadzovali klopa no teraz by nanho nedali dopustit

     • jakub (karma: 13030) #1

      Rozdíl není Klopp, rozdíl jsou lidé co Kloppa přivedli a kteří rozhodovali o nákupu a prodejích hráčů, postupně přestavují stadion mám dojem, dva měsíce zpět dostavěli tréninkový areál, to není práce jednoho člověka, to je práce majitelů, sportovního ředitele a spousty dalších lidí. Klopp je jen třešínka na dortu.
      Já hodně spoléhal na Sanllehiho s Mislintatem, fakt jsem čekal, že konečně budeme mít schopné lidi ve vedení, bohužel přišlo velké zklamání.
      Teď tu máme Edua s Vinaiem a já jsem docela zklamaný z jedné věci, proč jsme v létě přivedli Parteye a Ceballose a nepřivedl se žádný ofenzivní záložník, Partey je asi TOP hráč, ale opravdu jsme potřebovali dalšího hráče na tu pozici, na kterou máme Ceballose, Xhaku, Elnenyho, Guendouziho a Torreiru, nebylo by lepší vzít těch 50 000 000 a vrazit to do ofenzivního záložníka, nebo dvou?

      |
 9. Romik10 (karma: 371) #1

  To jakub: Myslím, že se nepřivedl z toho důvodu, že na té pozici chtěl mít Arteta původně Williana. I se v tomto smyslu koneckonců vyjadřoval. To, že je realita jiná a v podstatě neustále ho cpe na křídlo, je věc druhá. Počítalo se i s tím, že roli tvořivého prvku v záloze bude mít Dani, případnou další variantou je i Saka. Proto se přivedl Partey. Ke zpevnění zadních řad. A myslím, že i za tu krátkou dobu je ten vliv Parteye dost znát, takže za mě správný krok. Ofenzivní záložník, nebo i dva se můžou dohodnout klidně i teď v lednu a dají se jak říkám najít i takoví, co nestojí extra vysokou částku.

  • jakub (karma: 13030) #1

   Ale Willian je primárně křídlo, většinu zápasů odehrál na pravém křídle v Chelsea, navíc Willian nikdy neprodukoval velká čísla co se asistencí a branek týká, mám dojem, že v lize je jeho maximum 7 asistencí za sezónu. V lednu už může být pozdě, mě nejde primárně o Parteyho, určitě je to dobrý hráč, který nás posílí. Jen si myslím, že jsme měli primárně přivést ofenzivního hráče do zálohy, nebo jsme měli přivést někoho jiného než Ceballose když už teda byl v plánu ten Partey. Mě to přijde prostě nevybalancované, máme 4 hráče co rádi hrají blíž k stoperům a máme vlastně jen Willocka, Saku a podle tebe i Williana jako hráče co by měli podporovat útok, ti dva jsou hodně mladí a chce se po nich moc.

    • jakub (karma: 13030) #1

     Já nikoho, absolutně na to nemám žádný vliv. Na to by měl mít klub lidi, kteří tomu rozumí mnohem víc než já. Nesleduji tolik ostatní kluby, sem tam si pustím nějaký zápas, ale že bych nějak věděl kdo má jaké přednosti a nedostatky, tvrdit nemůžu. Třeba mě Edu přesvědčí v lednu, ale bojím se, že ten tlak na ten tým bude hodně velký a může se negativně projevit, ale byl bych rád, pokud by se Edu zastal Artety.

     • Romik10 (karma: 371) #1

      Ono jde i o to, že v náš neprospěch je jedna věc a to, že ostatní kluby dobře ví, že budeme muset v lednu, resp. v létě nakupovat a podle toho i nastaví ceny u hráčů, o které případně projevíme zájem. Navíc se obávám, že když by se v této sezóně v lize nepovedlo uhrát příčku, která zajišťuje účast v evropském poháru, tak v letním přestupním termínu ztratíme i určitou atraktivnost. Zkrátka je ta pozice u nás pro Artetu čím dál složitější a těžší. Na druhou stranu za mě zaslouží Arteta nepochybně uznání i respekt za to, že se nás ujal, protože už na samotném začátku musel moc dobře vědět, že to nebude žádná takříkajíc pohodička.

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.