TK před MU: Soupeři nás respektují, Pepé se lépe zadaptoval

Arsenal v neděli čeká velký zápas. Od 17:00 hodin se utká s Manchesterem United na Old Trafford. Domácí mužstvo je zatím na 15. pozici, Gunners s odehraným utkáním na víc na příčce 11. Mikel Arteta před zápasem odpovídal:

Na Manchester United…
Na hřišti mají skvělé porozumění a chemii, což jde také vidět. Ole (Ole Gunnar Solskjaer, pozn. red.) svůj tým od karantény hodně zlepšil, mohli jsme to zpozorovat na konci sezony, počtu a typu branek, jaké vstřelili. Pro soupeře jsou zajisté hrozbou. Můžou hrát ve dvou či třech odlišných formacích. Vzhledem k soupeřům se různě přizpůsobovali. Musíme být na ně připraveni, protože se skvěle adaptují, mají velkou sestavu a vepředu hodně odlišných možností.

Na rivalitu Arséne Wengera a Sira Alexe Fergusona…
Patří k největším v historii Premier League, je vážně obrovská. Pamatuji si na časy, kdy Arséne a Sir Alex a také hráči mezi sebou měli určité konfrontace. Bojovali o titul z ligy, vždy to bylo velmi těsné. Pravděpodobně to byla největší rivalita v Anglii. Jsem nadšený, že můžu jet na Old Trafford. Chci věřit tomu, že se postupně přibližujeme k tomu, abychom přivezli body. Budeme muset mít tuto mentalitu.

Na kreativitu a svobodu na hřišti…
Jakmile ztratíme balon, tak soupeře hodláme limitovat v určitých záležitostech. Máme hodně širokou škálu modelů při pokusu útočit. Záleží však také na formaci nebo vykrývání prostorů soupeřů. Když máme míč na kopačkách, tak je to více o naší agresivitě či nábězích za obranu. Po hráčích chceme, aby přemýšleli sami o sobě, nikoliv o soupeřích. Chceme převzít zodpovědnost. Potřebují, aby chtěli častěji posílat míče do vápna, jelikož tohle TOP týmy přesně dělají. Je to o tom, abychom ve finální třetině byli velmi agresivní. Od mého příchodu jsme tomu příliš nečelili, ale bude se to dít častěji.

Na progres defenzivní linie…
Podle mého názoru jsme zapracovali na hodně záležitostech, což nám prokazují také statistiky. Zápas s Leicesterem, který proti nám hrál tak zataženě, což normálně nedělá – většinou je velmi dominantní a předvádí atraktivní fotbal – mě dovedl k závěru, že ostatní týmy nás respektují. Nyní trochu musíme změnit naši strategii a trénovat více proti blokům, což bude přicházet častěji. Zapracujeme na tom a poté budeme ještě lepší.

Na to, zda by Aubameyang mohl hrát ze středu hřiště…
Samozřejmě se jedná o jednu možností, kterou máme. Jakmile tři čtyři zápasy vyjde střelecky naprázdno, tak lidé začnou říkat: „Potřebuje více hrát na středu“. Bylo pro něj skvělé působit na levém křídle, jelikož tolik nebyl přebíraný stopery. Měl mnohem více svobody. Kritika je pochopitelně součást tohoto odvětví.

Na Nicolase Pepého…
Potřeboval určitý čas. Není úplné snadné, když klub do vás vloží takovou investici, očekávání jsou pochopitelně vysoká. Se situací se popasoval skutečně dobře. Už se lépe zadaptoval. Jedná se o nepředvídatelného hráče, který má v sobě něco speciálního. Vše je pouze o tom, aby byl konstantní.

/arsenal.com/