Týmové novinky před zápasem s Hullem

Kdo je a kdo není připraven, dnes odtajnil na tiskovce před zápasem manažer Arsene Wenger.

Novinky v týmu…

Byla pro nás docela rána, že se Koscielny vrátil z reprezentačního srazu předčasně a stav jeho achilovky se zhoršil, samozřejmě také zranění Özila, o kterém jsme se domnívali, že nebude zlé, protože zápas s Chelsea dohrál. Mesut nám bude chybět delší dobu. Pozitivní zpráva je, že se do plného tréninku vrátil Theo Walcott, stejně tak Serge Gnabry. Giroud zatím pokračuje s rekonvalescencí rychleji než jsme čekali, takže máme i dobré zprávy.

Zda bude Walcott připraven na zápas s Hullem…

Ne, v pátek si zahraje za U21. Chyběl devět měsíců potřebuje najít herní rytmus a jistotu, že může jít bez obav do soubojů.

O šancích Gnabryho…

Gnabry je na tom podobně jako Walcott, trochu více to u něj bylo na vážkách, ale nepodstoupil žádný velký chirurgický zákrok. Ještě není kompletně připraven, řekl bych, že je trochu pozadu proti Walcottovi. Nemyslím, že by jeden z nich byl v sobotu na soupisce.

O Artetovi…

Arteta trénuje s týmem a bude na soupisce.

Co Ramsey…

V sobotu ještě připraven nebude. V pondělí se vrátí do plného tréninku, určitě bude v týmu pro středeční zápas.

O Sanogovi…

Ještě je brzy, není připraven, ale jeho návrat už není daleko.

Co Laurent Koscielny…

Není připraven. Má potíže s achilovkou, které se zhoršily. Neumožňují mu nyní hrát. Spoléháme se na jeho pocit. Necítí se připraven a v sobotu hrát nebude. Nebude ale potřebovat žádný chirurgický zákrok.

O Rosickém…

Vrátil se zraněný, s nakopnutým lýtkem. Dnes by měl trénovat. Neodehrál druhý reprezentační zápas kvůli zranění, ale na sobotu by měl být připraven.

Co Özil…

Až poté co zranění odhalil scan, řekl mi o něm. Během zápasu s Chelsea neřekl nic, o zranění jsem nevěděl. V poločase, těsně před nástupem na hřiště cítil drobnou bolest v koleni, ale chtěl hrál. Řekl jsem mu, že ho vystřídám, ale chtěl pokračovat. O střídání nežádal ani během hry, zůstal na hřišti, protože jsme potřebovali vstřelit branku a on umí gól připravit. Po zápase odjel do Německa. Na reprezentačním srazu to vypadlo v pořádku. Hráli jsme v neděli, v pondělí odjel, v úterý dostal den na odpočinek. Ve středu měl trénovat, ale už ráno cítil, že to nepůjde. Odjel na vyšetření, na kterém se ukázalo, že má poměrně vážné zranění kolene.