U23: AFC 4-0 Everton

Hattrick Eddie Nketaha a jedna branka Reisse Nelsona prodloužila naši sérii bez porážky již na šest zápasů ve všech soutěžích a posunula nás pouhý bod za vedoucí tým PL2 – Liverpool.

Sestava: Iliev, Osei-Tutu, Bola, Smith-Rowe, Mavropanos, Holding, Dragomir, Willock, Nketiah (12., 62. a 77.), Nelson (26.), Amaechi

S 15 vstřelenými brankami v posledních 4 zápasech nastupovali naši mladíci v Meadow Parku plní sebevědomí a příliš dlouho to netrvalo a prolomili zámek na obraně hostů.

Ve 12. minutě zahrával Arsenal od pravého praporku rohový kop, první se k míči dostal Nketiah, ale jeho střela byla zablokována obranou hostí. Xavier Amaechi však zabojoval, získal míč zpět a poslal jej na Joea Willocka, jehož střela se odrazila od Nketiaha a zapadla ke vzdálenější tyči. 1-0.

První branka Eddieho možná nebyla tak pohledná, druhá od Nelsona již byla. Akci započal opět Willock, když ze zálohy naservíroval skvělý pas do běhu pro Nelsona za obranu Evertonu. Proti vyrazil Mateusz Hewelt, aby zmenšil střelecký úhel, Nelson ovšem předvedl parádní kličku a míč pak uklidil do prázdné branky. 2-0.

Ve druhém poločase naši borci pokračovali v dominanci na trávníku a po hodině hry si Nketiah připsal druhou branku. Přibližně po hodině hry jej pěkným pasem našel Willock a následovalo chladné zakončení na vzdálenější tyč. 3-0.

Eddie během své mládežnické kariéry již několikrát potvrdil, že je to stroj na branky, což potvrdil i v tomto zápase hattrickem. Po krásné narážečce s Emilem Smith-Rowem zakončil z těsné blízkosti a dílo bylo dokonáno. 4-0.

Vítězství nás tedy posunulo na druhé místo o pouhý bod za vedoucí Liverpool. V pondělí 19. února se v dalším zápase střetnou naši mladíci s Leicesterem v boji o titul PL2.

Videozáznam ze zápasu si můžete (pokud jste zaregistrovaní) pustit na arsenal.com ZDE.