UE po postupu v FA Cupu přes Blackpool

Ve velmi dobré náladě odpovídal Unai Emery poté, co si jeho tým zajistil postup do dalšího kola FA Cupu, když hladce porazil domácí Blackpool výsledkem 3-0.

Náš trenér odpovídal na dotazy novinářů ohledně první zkušenosti s FA Cupem, Joea Willocka, Koscielnyho, Ramseyho či přestupových spekulací. Jeho odpovědi si můžete přečíst níže.

zda byly přípravy na utkání ovlivněny incidentem před týmovým hotelem…
Dobrý večer. Pro nás se nic nezměnilo, ale věděli jsme, že tam byly nějaké problémy mezi fanoušky a klubem, my je však respektujeme, jak fanoušky, tak klub. Na zápas jsme se připravovali s respektem k nim i k této soutěži. Bylo to 90 minut proti konkurenceschopnému týmu, myslím, že to byl pro nás i pro ně velký zápas.

zda jej znepokojila situace ohledně osoby, která se dostala do týmového autobusu…
Nemůžu o tom říct mnoho. Pouze je respektuji a chci najít řešení problému mezi fanoušky, vedení klubu a týmem.

o tom, co si odnesl ze své první zkušenosti z FA Cupu…
Jsem velmi hrdý na své hráče, na naši práci. Zaprvé za jejich adaptaci na okolnosti zápasu a atmosféru zde. Myslím, že každý hráč předvedl velké odhodlání, dobrou koncentraci celých 90 minut, snaží se zlepšovat, krůček za krůčkem, naše poziční hru a naši kvalitu. Velmi důležité je, že jsme dokázali reagovat na jejich styl hry – dlouhé míče a jejich zisk v osobních soubojích. Zvládli jsme to a jsem šťastný za každého hráče a jejich práci.

o vývoji Joe Willocka…
Potřebujeme odhodlání od každého hráče. Pokud se připravují a tým je potřebuje, mohou týmu pomoci. Příležitosti přijdou, tak jako v dnešním zápase. Dnes jsme nastoupili v základní 11 s kombinací zkušených hráčů a mladíků, jako je právě Willock, Eddie Nketiah nebo také Ainsley a myslím, že to byl dobrý mix, protože nám mohli ukázat, že se s týmem také zlepšují. Nejdůležitější je vášeň, tvrdě pracují a jsou koncentrovaní, když týmu musí pomoci. Jsem velmi rád za Willocka a Eddieho. Eddie měl tři dobré šance skórovat, ale hlavní je si tyto šance vytvořit. Willock gól dal a myslím, že je to dobře pro ně i pro nás.

o Koscielnym…
Ano, jedná se o problém se zády. Doufám, že to není zlé. Má teď týden na odpočinek a na trénink, teď nás čeká West Ham, tak o tom budu přemýšlet. Doufám, že na další zápasy bude v pořádku, před zápasem ale cítil v zádech nějakou bolest. Rozhodli jsme se, že pro něj bude lepší, když hrát nebude. V tuto chvíli, s našimi problémy se stopery, to znamenalo, že jsme museli hledat náhradu na jiných pozicích. Dnes to byl Lichtsteiner, který hrál s velkým odhodláním a koncentrací a se Sokratisem nám velmi pomohli.

zda je Denis Suarez blízko přestupu do Arsenalu…
Nevím.

zda je Suarez hráčem, kterého by měl rád v týmu…
Myslím, že klub pracuje na tom, aby přivedl hráče, kteří nám mohou pomoci během následujících čtyř měsíců. Je to složitá situace. Kdybychom na trhu našli stopera, nebylo by jednoduché jej přivést, protože se nám akorát vrací Mavropanos po zranění. Pokud bychom měli možnost přivést nějaké důležité hráče, uděláme to. Na levém nebo pravé křídle by nám snad jeden hráč pomohl na těchto pozicích. Podepíšeme pouze hráče, kteří nám dodají kvalitu.

zda je Suarez křídlo nebo středový hráč…
Za mě hrál v Seville levé nebo pravé křídlo.

o Ramseyho situaci…
Pro mě je na Ramseym nejlepší jeho dnešní odhodlání a výkon. Jsem hrdý na každého hráče, na to, jak dnes hráli a navzájem spolupracovali. Jsem potěšený tím, jak se všichni adaptovali na okolnosti zápasu.

zda je nějaká novinka ohledně Ramseyho situace…
Přemýšlím o každém zápase, o přípravě na každý zápas. Dnes vám mohu říct, každému fanouškovi, že jsme na začátku této soutěže. Zkušenosti a mentalita, kterou dnes každý hráč ukázal, je něco, na co můžeme být hrdí. O jeho situaci? Nevím.

/arsenal.com, twitter.com/