Umery o Monchim, Kepovi a Ozilovi

Ve středu večer přivítáme na Emirates Stadium Bournemouth. Před tímto zápasem se samozřejmě konala tisková konference, na které odpovídal náš Boss na dotazy novinářů.

zda bude rotovat sestavou…
Dobré odpoledne. Výkon. V každém zápase chci po týmu výkon a naše pozornost směřuje ke středečnímu večeru. Někteří hráči, kteří v neděli předvedli intenzivní a energický výkon, možná mohou podat stejný výkon a tyto hráče budu hledat, svěžest a kvalitu. Nade vše ale musíme najít rovnováhu mezi individuálními kvalitami všech hráčů tak, abychom předvedli nejlepší možný výkon.

o výkonu Iwobiho…
Jsem velmi šťastný a myslím, že hodně pracuje na zlepšení, má energii, kvality, má, co zlepšovat. Ale může toho dosáhnout. Musíme na něj mít velké požadavky a stejně tak i on na sebe musí mít velké nároky tak, aby se zlepšovat v určitých kvalitách. Když se dostává do útočné třetiny, do vápna, musí být klidný, aby mohl vyřešit akci přihrávkou a více skóroval. Díky němu máme dostatek šancí v útoku a otvírá také prostor pro ostatní hráče.

o udržení intenzity v zápase…
Je těžké udržet velkou intenzitu po celých 90 minut. Musíme se naučit hrát 90 minut s rovnováhou, ale intenzita je velmi důležitá. Když ji po celých 90 minut neudržíte, je důležité najít rovnováhu, být organizovaní. Naše mentalita se zlepšuje a náš cíl je pro zítřek stejný: být organizovaní, ukázat kvalitu, intenzitu a agresivitu. Ale toto všechno udržet 90 minut není snadné. Když intenzivně a vysoko presujete, můžete občas na hřišti ztratit organizovanost a zase naopak, když hrajete organizovaně, může se stát, že ztratíte trochu intenzity v presingu. Když jste organizovaní, můžete být silní v poziční hře, když chcete naopak presovat, musíte proti soupeři vyrazit individuálně a získat díky tomu míč, ale v takových momentech můžete ztratit organizaci ve hře. Obojí je ale velmi důležité. Během 90 minut musíte v různých chvílích dělat jedno nebo druhé.

o Ozilovi…
Zaprvé, soupeře respektujeme. Mají dobrého trenéra, jsou organizovaní, mají kvalitní hráče a víme, že je musíme respektovat. Poté musíme hrát celých 90 minut, tlačit na ně a předvést naši kvalitu. Potom je důležité být k dispozici pro zápas, potřebujeme ale také na lavičku hráče s dobrou mentalitou a dobrými výkony, když potřebujeme, aby nám pomohli v druhém poločase nebo při zranění a nebo když jsou hráči již unavení z naší intenzivní hry. A pro Mesuta Ozila neděle byla dobrou výzvou, jak jsme se bavili předtím, být na lavičce a pomoct týmu, tak jako on v posledních 30 minutách. Byl to dobrý výkon s dobrým odhodláním a myslím, že jsme silnější, pokud je každý hráč takový. Jeho kombinace v útočné třetině je pro nás důležitá.

zda 4. místo překonává očekávání…
Užíváme si tento moment, ale jdeme zápas od zápasu. Zítra můžeme na této pozici být i nadále, ale pouze pokud vyhrajeme. Musíme být konzistentní všech 38 zápasů. Zítra nás čeká další. Musíme proti Bournemouthu myslet na to, že 3 body chceme a potřebujeme získat.

o potřebné mentalitě k udržení United pod sebou…
Je to jeden proces, budovat mentalitu každý den na tréninku a v každém zápase, vzít si informace, které se k nám dostávají z každého zápasu. Každý hráč ví, jak v daný moment tým zareaguje. Také je důležité, jak tým odpoví na náročné situace. Rovnováha je důležitá u každého hráče, nad to mají důvěru a věří nám a naší práci. Nyní je před námi velmi důležité období v Premier League i v Evropské lize a vyhlížím nejlepší možný individuální i kolektivní výkon. Musíme být soustředění a konzistentní.

o Monchim…
To je práce pro klub. Já, hráči i ostatní trenéři se soustředíme na každý zápas. Klub pracuje na tom, jak se můžeme zlepšit, jak můžeme být lepší teď i do budoucna s lidmi, kteří pro klub pracují.

o roli technického ředitele a její důležitosti…
V klubech jsem většinou pracoval i jako sportovní ředitel. Když jsem přišel sem, pracoval jsem s Mislintatem a pracovalo se mi s ním dobře. Klub pracuje na změně a po jeho odchodu pravděpodobně bude pokračovat v této struktuře. Je to jedna z věcí, na kterých klub pracuje. Mou zodpovědností je každý den trénovat s hráči a předvést takový výkon, abychom splnili naše cíle.

o incidentu s Kepou…
Mám na to svůj názor, ale myslím si, že si to nechám pro sebe. Nemůžu vám vysvětlit svůj názor, hlavně když neznám veškeré okolnosti dané situace.

/arsenal.com/