Unai Emery po porážce s Chelsea

V prvním poločase se ještě hráči dokázali vrátit do zápasu a srovnat skóre, náš trenér přesto musel skousnout hořkost porážky, když se v závěru utkání prosadil Marcos Alonso.Emery po zápase odpovídal na dotazy ohledně výkonu týmu, Mesuta Ozila či Granita Xhaky. Celý rozhovor si můžete přečíst níže.

o dvou porážkách ve dvou zápasech a jak to hodnotí…
Před zápasem jsme říkali, že se potřebujeme zlepšit a pracovat jako tým, musíme být konkurenceschopní v každém zápase a během zápasu se učit. Myslím, že tým za stavu 2-0 skvěle zareagoval. V prvním poločase jsme si vytvořili více šancí ke vstřelení branky, stav 2-2 byl pro nás trochu šok, protože jsme mohli vést o více branek. V druhé půli už jsme tolik momentů neměli a navíc jsme Chelsea umožnili několik šancí ke skórování. Z tohoto důvodu musíme najít lepší rovnováhu, výsledek je však takový, jaký je. Nezbývá nám, než pokračovat v našem procesu a zlepšovat se, najít lepší balanc mezi bráněním a útočením a také u našich mladších hráčů zlepšit přihrávky. Zápas jsme zakončili v záloze s Lucasem, který má 22 let, a Matteem, který má 19 let. Je jasné, že musíme vyhrávat zápasy protože máme velkou zodpovědnost, budeme v naší snaze pokračovat v příštím zápase na Emirates proti West Hamu.

o jeho pocitech z druhého poločasu…
Zaprvé, jsem klidný, když vidím můj tým vytvářet si šance. Ať už to skončí gólem nebo ne, potřebujeme nadále na sobě pracovat. Například dnes Auba, vím, že naši útočníci možná v jeden okamžik nemusí proměnit tři velké šance, ale pak se můžou třikrát prosadit z menších příležitostí. Proto musíme najít rovnováhu mezi útokem a obranou, myslím si, že jsme Chelsea pustili až do velkého množství šancí a v druhém poločase jsme měli více kontrolovat hru, s míčem i v poziční hře. Myslím, že v druhém poločase jsme trochu nedodržovali rozestavení a hráli v některých chvílích příliš hluboko v obraně.

zda může hrát Mesut Ozil ve středu jeho systému…
Potřebujeme jej. Jeho kvalitou nám velmi pomáhá a po něm chci, aby předváděl v každém zápase ty nejlepší výkony. Jsem s ním spokojený, protože tvrdě pracuje. Rozhodl jsem se to změnit protože myslím, že jsme potřebovali v záloze vytvořit větší tlak, takže jsem nasadil Aarona. Ten měl napadat více vepředu, získávat míče a pokračovat v útoku. Jsem ale s Mesutem šťastný. Budu s ním pracovat na tom stejném, pomůžu mu a budu chtít, aby každý den na sobě pracoval. V tuto chvíli to dělá a já jsem za to šťastný. Jsem si jistý, že jej čeká dobrá sezóna.

na to, proč střídal Granita Xhaku…
Šlo o taktické rozhodnutí, měl již žlutou kartu. Nechtěli jsme kvůli žluté karty riskovat a také jsme chtěli dát šanci jiným hráčům, které do zálohy máme.

o tom, proč si se Serrim nepodal po zápase ruku…
Čekal jsem na něj u šatny, abychom si podali ruku.

o tom, jak se po prvních dvou zápasech cítí…
Klidně. Myslím, že musíme hráče udržet v klidu a pokračovat v naší práci. Vím, že se musíme zlepšovat, vím, že musíme hráče naučit, aby převedli na hřiště naše myšlenky. Pro mě je zde ale mnoho pozitivního i z prvního zápasu proti Manchesteru City. Je jasné, že teď je mezi námi a nimi velký rozdíl. Proti Chelsea jsme předvedli tvrdou práci a vytvořili si spoustu šancí. Každým dotekem se naši hráči zlepšují a lépe plní naše požadavky.