Unai Emery po vítězství nad Huddersfieldem

Po závěrečném hvizdu si mohl náš trenér zhluboka oddechnout. Díky brance Lucase Torreiry v závěru zápasu jsme si připsali další vítězství a šňůru neporazitelnosti natáhli již na 21 zápasů.

Po zápase odpovídal na tiskové konferenci na dotazy zástupců tisku…

jak uspokojující bylo dnes vyhrát…
Dobrý večer. Myslím, že dnes to je pro nás velmi důležitý výsledek. Chtěli jsme vyhrát ve větším rytmu po celých 90 minut, ale oni nás během těch 90 minut až příliš často z rytmu vyvedli. Také tam bylo mnoho žlutých karet, faulů a zdržování. Potřebovali jsme zachovat klid a čekat na náš moment. V prvním poločase jsme měli šance a možná i gól, v druhém to bylo to samé. Branka přišla až v závěru, ale nakonec nám zajistila dobrý výsledek.

o brance Lucase Torreiry…
Trefil se minulý týden a teď zase. Je to kvalitní hráč, má dobrý taktický projev na hřišti, vnímání během útočné i obranné fáze. Rychle mu to myslí a má rychlé i nohy. V obraně odvádí velmi dobrou práci a také se může dostat do vápna a trefit se do sítě, jako dnes a minulý týden.

zda převýšil jeho očekávání…
Chceme pokořit očekávání u každého hráče. Zlepšuje se a pracuje tvrdě každý den s ohromným odhodláním, velmi dobrým přístupem. Také je odhodlaný každý den se učit anglicky. Potkávám jej každý den v šatně a první, čeho si všimnu, je jeho odhodlání, chování. Také má své kvality a osobnost.

jak velké má obavy kvůli zraněním…
Chtěli jsme završit tento týden vítězstvím. Mluvili jsme o tom a měli jsme k Huddersfieldu respekt. Individuálně i kolektivně jsme byli v pořádku protože jsme to tak udělali. Jsme rádi za tři body, v tabulce máme i nadále dobrou pozici. Zranění a žluté karty přichází se zápasy. Nyní jsou důležité dva dny volna pro hráče, pro nás, poté se vrátíme a budeme myslet na čtvrtek a Evropskou ligu a na Southampton. Hráči budou v pořádku a připravíme se na zápas s hráči tak, abychom našli stejnou úroveň týmového ducha, takže nám bude moci pomoci jakýkoliv hráč.

o vykartovaném Sokratisovi a Mustafim na Southampton…
Potřebuji dát své mysli dva dny volna!

zda šlo u zranění Mustafiho o hamstring…
Ano, ale myslím, že bude v pořádku.

zda bude na příští týden připravený Laurent Koscielny…
Teď nevím, kdo bude příští týden hrát, ale hráče máme. Stephan hrál dnes stopera a proti Manchesteru předvedl dobrý výkon a odhodlání. Koscielny se také vrací, Nacho Monreal také. Budeme mít dostatek hráčů.

o titulcích, které se v týdnu objevily v novinách…
Možná mluvíte o problémech mimo nás, ale v klubu jsme o tom mluvili. Nejsou zde žádná rozptýlení, nechci rozptýlení. Dnes se každý hráč soustředil na zápas a byl to těžký zápas. Rytmus byl pomalý, ale vyhráli jsme a zasloužili jsme si to.

o třech hráčích, kteří dostali žlutou kartu za simulování…
Nechci to u našich hráčů vidět, chci v zápase větší rytmus. Soupeř si může zvolit tempo hry, když má míč, a oni se rozhodli takto. Kvůli soupeři to byl těžký zápas, zastavovali hru tím, že nás faulovali. Rozhodčí dobře udělil žluté karty a rozhodl se správně.

zda by mohl říct, co řekl hráčům ohledně titulků v novinách, které se objevily během týdne…
Ne.

/arsenal.com/