Unai Emery v Arsenalu „skončil“, řekl hlavní fotbalový žurnalista Daily Mirror John Cross

Tlak na Emeryho se začal stupňovat poté, co Gunners ztratili domácí vedení nad Wolves a jejich šňůra zápasů bez výhry se natáhla na tři.

Unai Emery dosáhl bodu, kdy je jeho pozice v Arsenalu neudržitelná, řekl John Cross pro „Sunday Supplement“.

Emeryho Arsenal přišel o 16 bodů z jejich posledních devíti zápasů v Premier League. Byli vyřazeni z Carabao Cupu, nepodařilo se jim vyhrát ani jeden z domácích zápasů proti Crystal Palace a Wolves, a to navzdory stále rozvrácenější atmosféře na Emirates Stadium, kde byl minulý víkend „vybučen“ kapitán Granit Xhaka.

Noviny naznačují, že Španělova manažerská práce je ohrožena, protože Jose Mourinho se nabízí jako potencionální náhrada. Cross řekl „Sunday Supplement“, že jeho vztah s fanoušky se nikdy nevyvinul dost dobře na to, aby změnil svoji současnou špatnou formu k lepšímu.

„Myslím, že jsme dosáhli bodu, kdy Unai Emery skončí.“ Řekl. „Myslím si, že ho vyhodí do Vánoc. Nebo až bude první čtyřka z dohledu.“

Myslím si, že to bylo špatné jmenování. Je zde částečná jazyková bariéra a nikdy zde nebylo pouto s fanoušky. Když byl představen jako nový manažer, mluvili jsme s ním na tiskové konferenci, kde vedl rozhovor ve španělštině prostřednictvím překladatele. Jeho jazyk byl obsáhlejší, barevnější a jasnější.

Po osmnácti měsících stále ještě nezvládl angličtinu na jakékoliv přijatelné úrovni. Jaká je jeho taktika? Upřednostňuje pressing, protiútoky, nebo vysoké držení míče? Prostě to nevíme.

Klub ho v létě naprosto podpořil, a jeho tým je dost dobrý na to, aby se dostal do TOP4. A bude to čistě Emeryho selhání, pokud tomu tak nebude. Je zde jednoduše dost dobrých hráčů. Když se podíváme na jiné kluby, tak Arsenal má lepší tým jak Leicester, ale Brendan Rodgers je lepší manažer a získává ze svých hráčů víc.

Mike McGrath, pisatel The Sun souhlasí s tím, že Emeryho další působení na Emirates je v ohrožení. Ale řekl, že sotva rok do konce své manažerské kariéry u Arsenalu doufá, že bývalý šéf PSG a Sevilly dostane více času na to, aby věci otočil.

„Jsou věci, které jako manažer udělal špatně. Kapitánství ve stylu X-Factor bylo známkou slabosti. A pokud jste trenér a máte v klubu nejlépe placeného hráče, je vaší prací najít pro něj místo.“ Řekl.

„Ale také bych řekl, že si nejsem jistý, zda je to konec cesty. Rád bych viděl, jak dostane trochu více času. Z minulé sezóny má nejlepšího střelce Premier League, to bylo okno, kdy se fanoušci Arsenalu radovali a byli velmi spokojeni i s Luizem a Pepem. Za těmito věcmi je nová španělská hierarchie, jak jsem řekl, uznávám je.“

Kapitán Xhaka chyběl při sobotní remíze s Wolves a také při penaltové prohře v Carabao Cupu s Liverpoolem.

Vydal však také vysvětlení pro klející fanoušky Arsenalu kvůli svému zmizení v tunelu, když byl střídán v zápase proti Crystal Palace minulý víkend. Citoval nadávky proti jeho rodině, které přijal na sociálních sítích, stejně jako výkřiky během hry na Emirates.

Cross navrhl, aby se fanoušci Arsenalu podívali sami na sebe do zrcadla. „Myslím, že mu fanoušci dluží omluvu. Nemůžu uvěřit tomu, že jsme dosáhli bodu, kdy bude skupina fanoušků masově bučet a posmívat se svému kapitánovi.“

Aby ho děsilo to, že bude hrát doma, což vypadá, že se stalo, a bude muset poslouchat 50 tisíc fanoušků jak na něj bučí, týrají ho na sociálních sítích a přejí smrt jeho rodině? Kdy tohle skončí?

Jason Burt, hlavní zpravodaj The Telegraph řekl, že nejlepším způsobem, jak by se situace mohla zklidnit, by bylo, kdyby se Xhaka omluvil.

Je to už dlouho, zhoršuje se to zejména na sociálních sítích a Emery se v pátek pokoušel rozlišovat to, co se stalo na stadionu a na sociálních sítích. OK, to je v pořádku, ale nadávky na stadionu byly také docela špatné.

„Myslím si, že fanoušci si myslí, že si kupují právo k nadávání lidem.“ Je to pouze obchod. Nemáte všechno. Koupili jste si pouze lístky na zápas.

„Nedává vám to právo někomu nadávat. Můžete vyjádřit svůj hněv, ale nesmí to zajít příliš daleko. Podívejte se například na Arsenal Fan TV. Lidé zde mají velmi extrémní pozápasové reakce. Tenhle chlap by neměl nikdy hrát za klub, on tamto, on tohle. Počkejte, právě jste sledovali fotbalový zápas. Neberte to tak vážně.“

/skysports.com/