Wenger – Moje spomienky na prvý deň v Arsenale

Arsene Wenger sa vyjadril, že bol príjemne prekvapený privítaním, aké sa mu dostalo v jeho prvý deň.

Arsene tento mesiac oslávil už 19 rokov v pozícii manažéra Arsenalu a hovorí, že je preňho poctou byť v službe tak dlho.

Wenger počas svojho pôsobenia na severe Londýna získal 3 tituly Premier League a 6 FA Cupov, ale aj napriek tomu si stále spomína na prvý deň, keď vkročil do svojej kancelárie v roku 1996.

„Bol som novým manažérom s obrovskými ambíciami a ešte väčšou túžbou víťaziť. Chcel som ukázať, že mám kvalitu na to, aby som tento klub posunul ďalej.“

„Som tu už 19 rokov. Je to úžasná časť v mojom živote a tiež veľká pocta viesť tento klub tak dlho.“

„Je to skvelé, pretože v našej práci je to skôr ojedinelé. Som si vedomý toho, aký veĺký je tento klub a aké sú očakávania, takže tlak je určite väčší ako keď som prišiel.“

„Počas môjho prvého týždňa na severe Londýna som bol trochu prekvapený štruktúrou tak veľkého klubu a takisto privítaním, aké sa mi dostalo. Prekvapila ma pokora ľudí v klube a tiež hráčska kvalita.“

„Nečakal som, že hráči budú až tak kvalitní. Keď som ich však spoznal, zistil som ako dobrí naozaj sú.“

/arsenal.com/

Komentáře

 1. WoX (karma: 0) #1

  Budu upřímný. I když byly a asi i někdy budou chvíle, kdy bych nejradši viděl v Arsenalu jiného trenéra (díky rozčilení z obrazu hry, apod.)…převažují dlouhá období, za která jsem AW velice vděčný. Bude zvláštní -až jednou- budeme všichni, kdo opravdově milujeme Arsenal, sledovat, jak ho přebírá někdo jiný. Už teď je ta představa pro mě divná. Všichni ti, kdo ho haní, budou volat po tom, jak skvělé to bylo když trénoval on. No, 19 let je slušná řádka let a v dnešní době něco vyjímečného. Díky Arséne!

 2. Pedro Sanches (karma: 0) #1

  No aby nezůstával, když se u nás má jak prase v žitě.. v PSG nebo reálu by nestačilo jen se do LM kvalifikovat a možná by nevydržel ani 2 sezony.. Tady má tu svojí jistotu, že když udělá aspoň 4. flek, bude mít klid.. To samý u francouzské repre. Nebude stačit postup na velkej turnaj ale bude se čekat na vítězství..

  AW ohromně uznávám a jsme rád, že je u nás, ale na druhou stranu mi začínají chybět větší úspěchy.. nebo aspoň se jim přiblížit..

 3. Gajdáč (karma: 0) #1

  2Wox&Gundinho

  Ano pani z casti mate pravdu,suhlasim ze je to vynimocny clovek a ma moj obdiv ale..
  Nemyslite ze 3 tituly za 19 rokov s ambiciami a rozpoctom akym Arsenal disponuje je zalostne malo??poslednych 10 rokov bez titulu?

  Arsenal je zdravy co po financnej stranke tak i po stranke „mentalnej“ a za to je vdacny najma Wengerovi ale…este stale je to na klub ako Arsenal za poslednych 10 rokov hodne,hodne malo.

 4. Tommique (karma: 0) #1

  [quote name=“Gajdáč“]2Wox&Gundinho

  Ano …hodne malo.[/quote]

  Já nevím, ale vytahovat zrovna finanční stránku věci mi přijde trošku z cesty. Tahle stabilita se tu datuje v podstatě od příchodu Mesuta, před tím jsme pořád žili ve stínu splácení stadionu a kádr, který tu mnohdy byl obsahoval jedince, kteří byli občas k smíchu. Za tohle patří AW obdiv a uznání, že v sezoně tuším 05/06?(už se mi to po těch letech plete)válcoval celou PL se zálohou Rosa-Flam-Fabre-Hleb a dokázal právě na úkor chybějících financí držet Arsenal na špici. Hlavně mu pořád přibývali těžcí konkurenti v podobě ropou nasáklých pseudotýmů. Vždycky dokázal kádr zkonsolidovat a hráči jako Chamakh, Santos, Denilson, Almunia a někteří další při vší úctě rozhodně neměli na velkoklub. Nechci nikoho hanit, měl jsem rád vždy každého našeho hráče, ale jsem rád, že už tu někteří nejsou.
  Nejsem vždy spokojený s tím, jak to AW vede, ale AW = Arsenal a to nikdo nezmění…

 5. Nasri8 (karma: 0) #1

  [quote name=“Gajdáč“]2Wox&Gundinho

  Ano pani z casti mate pravdu,suhlasim ze je to vynimocny clovek a ma moj obdiv ale..
  Nemyslite ze 3 tituly za 19 rokov s ambiciami a rozpoctom akym Arsenal disponuje je zalostne malo??poslednych 10 rokov bez titulu?

  Arsenal je zdravy co po financnej stranke tak i po stranke „mentalnej“ a za to je vdacny najma Wengerovi ale…este stale je to na klub ako Arsenal za poslednych 10 rokov hodne,hodne malo.[/quote]
  Keď si zoberieš hypotéku na byt a na konci mesiaca ti ostáva niekoľko desiatok €, tak si finančne zdravý? Možno áno, ale finančná sloboda typu City, PSG, Barcelona to zas nie je. 😉

 6. hyllos (karma: 0) #1

  [quote name=“Gajdáč“]
  Nemyslite ze 3 tituly za 19 rokov s ambiciami a rozpoctom akym Arsenal disponuje je zalostne malo??poslednych 10 rokov bez titulu?
  [/quote]
  Ambice Arsenalu, kapitola sama pro sebe. Ty ambice o kterých mluvíš jsou zásluhou právě Wengera. Se podívej kolikátej Arsenal končil v lize před příchodem AW, tři tituly který dokázal vyhrát před ním trvalo získat čtyřicet let, o FA cupech ani nemluvě.
  Ambice a finance má i Liverpool jenže nemají Wengera a podívej se jak je na tom

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.