Wenger po zápase s Boro

AW odpovídal na otázky novinářů po vítězném zápase s Boro.

O hraní se třemi obránci…
Měl jsem pocit, že jsme byli v poslední době zranitelní v obraně, takže jsem chtěl dodat týmu větší jistotu. Čelili jsme v posledních týdnech několika soupeřům, kteří praktikují přímý způsob hry. Před zápasem jsem si myslel, že nastoupí Negredo a Gestede a Middlesbrough bude hrát velmi přímočaře. Proto jsem se tak rozhodl.

Jestli si myslí, že to fungovalo…
Fungovalo to dobře v prvním poločase. Soupeř se nedostával do šancí a při standardních situacích jsme byli celkem solidní. V 2. poločase nastala jedna nebo dvě situace, kdy jsme měli být ve vzdušném souboji dominantnější, ale celkově vzato ano.

O tom, že to je poprvé za 20 let, co nastoupil se třemi obránci…
Poprvé za dvacet let…to je důkaz, že i v mém věku se můžete změnit. Když občas týmu schází sebevědomí, pomůže se hráčům lépe soustředit, když něco změníte. Poté, co jsme inkasovali tři góly s West Bromwich a Crystal Palace, jsem cítil, že je to nutné.

Jaký to bude mít vliv na zbytek sezony?
To nevím. Jedno je však jisté. Musíme vyhrát všechny zbývající zápasy, abychom měli šanci dostat se do TOP 4. Myslím, že občas jsme působili až příliš opatrně. Hráli jsme v situaci, na kterou nejsme zvyklí, ale doufám, že nám to dodá více sebedůvěry.

O tom, jak výhra posune tým do správného rozpoložení před semifinále…
Soustřeďme se na to. Teď máme malou pauzu od ligové soutěže, ale poté bude sezona velmi rychle u konce. Se City jsme hráli před dvěma týdny a znovu s nimi hrajeme v neděli, takže to bude něco úplně odlišného, protože budeme hrát ve Wembley a to bude zajímavé.

O tom, zda uznal, že umístění v TOP 4 by bylo bez dnešní výhry ztraceno…
Ano. Matematicky to je stálé možné i přesto, že to bude těžké. Musíme se o to pokusit.

/arsenal.com/