Wilshere opouští Arsenal – aktualizováno

Jack Wilshere od července již nebude hráčem Arsenalu. Wilshere informaci zveřejnil na oficiálních sociálních sítích, chvíli poté také samotný klub.

Od doby, kdy se v devíti letech připojil k naší klubové akademie, uplynulo již dlouhých 17 let a z mladého kluka vyrostl úžasný hráč a milovaný člen rodiny jménem Arsenal.

Jack debutoval za Arsenal v září 2008 v zápase PL proti Blackburnu ve věku 16 let a 256 dní a stal se tak vůbec nejmladším hráčem, který v zápasech Arsenalu nastoupil. O dva měsíce později překonal další klubový rekord a stale se nejmladším hráčem, který kdy za Arsenal nastoupil v evropských pohárech, když naskočil do hry proti Dynamu Kyjev a bylo mu 16 let a 329 dní. V té sezóně hrál také velmi důležitou roli při zisku FA Youth Cupu, když ve finále dal branku proti Liverpoolu.

V sezóně 2010/11 byl získal individuální ocenění PFA Young Player of the Year a současně se ten rok dostal do nejlepší jedenáctky za celou sezónu.

Během svého působení v Arsenalu vstřelil Jack několik památných branek. V sezónách 2013/14 a 2014/15 získal ocenění BBC Match of the Day’s Goal of the Season. Dvojnásobný vítěz Victory Shieldu v mládežnických kategoriích si za Albion připsal celkem 34 startů.

Od svého debutu za Arsenal se objevil ve 197 zápasech a získal dva FA Cupy v roce 2014 a 2015.

Všichni bychom chtěli Jackovi poděkovat a popřát do budoucna úspěšnou cestu, když se rozhodl hledat nové příležitosti jinde.

Rozlučkové video anglického fotbalisty si můžete prohlédnout zde.

Poslední rok je plný odchodů.

/arsenal.com, twitter.com/