Arteta o Norwichi, Nketiahovi, Pepém či Lacazettovi.

Na Boxing Day nás čeká zápas s Norwichem. Již ve středu ráno usedl před novináře Mikel Arteta a odpovídal na jejich dotazy.

zda dostává Eddie Nketiah více šancí díky situaci s Aubou…
Díky tomu co předvádí v zápasech a na tréninku si více minut zaslouží. Takto bych rád odpověděl bez ohledu na to, co se děje s jinými hráči.

zda by se mohl Auba brzy vrátit…
Půjdeme zápas po zápase a o sestavě budeme rozhodovat vždy těsně před daným zápasem.

o počtu hráčů procházející akademií…
Jsem za to rád, ale je to dáno prací, která se v akademii a v klubu odvádí několik let, toto je ovoce této práce. Nyní je to o tom, abychom našli správný moment, kdy těmto dětem dát příležitost a najít jim místo na soupisce, aby to bylo možné.

o tom, co se o sobě naučil za dva roky u kormidla…
Že je to mnohem komplikovanější než to vypadá, mnohem nepředvídatelnější než to vypadá! To co dělám ale miluji a jsem tomu naprosto oddaný, cítím se poctěn a velmi šťastný, že mohu být zde a snažím se to užít na maximum. Je to velký tlak a hromada rozhodnutí, ale zároveň je to neocenitelné.

o tom, jak blízko je nyní tým jeho představě…
Nevím, jsme v půlce sezóny a bohužel ta končí v květnu a nás čeká ještě spousta práce. Je spousta věcí, ve kterých se musíme zlepšit, ale myslím, že tým jde správným směrem, takový z toho mám pocit.

o novinkách v týmu před Norwichem…
V úterý nikdo zraněný nepřibyl, před zápasem jsme ale ztratili Caluma kvůli Covidu. Jsme testováni každý den, tak uvidíme jak to dopadne.

o tom, co si myslí o fotbale za zavřenými dveřmi…
Prosím, nevracejme se k tomuto období, už jsme to zažili a nelíbilo se to nikomu. Doufám, že už se to nestane.

proč se mu to nelíbilo…
Protože šlo o jiný sport. Fotbal je o sdílení s ostatními lidmi, mít fanoušky na stadionu a když to tak není, jedná se o úplně jiný sport a ta soutěživost se vytrácí. Není to prostě stejné.

zda byly výkony Norwiche lepší než co vypovídají výsledky…
Absolutně, myslím, že si zasloužili mnohem více z mnoha zápasů – také v poslední době. Pod Deanem Smithem si zasloužili lepší výslekdy, ale nemají je a víme, že na jejich stadionu to bude opravdu těžký zápas, pokud přijdou i fanoušci a s ohledem na speciální atmosféru Boxing Day očekáváme těžké utkání.

o Nketiahovi…
Snažíme se dělat jen to nejlepší. Smlouvy jsou do určitého data a to neovlivníte, s Eddiem vedeme rozhovoru už dlouhou dobu. Opakuji, že skutečný úmysl je ten, že chce hrát fotbal a pouze to bude pohánět jeho rozhodnutí, které udělá pro svou budoucnost a to musíme respektovat. Samozřejmě je to hráč, kterého obdivujeme a kterého chceme udržet, který prošel našim systémem a budeme dělat nadále vše, abychom jej tady udrželi protože chceme, aby byl součást našeho projektu a klubu.

zda mu špatně poradili…
Snažíme se radit co nejlépe a pak se on a jeho lidé co nejlépe rozhodnou pro jeho budoucnost, tak to v tuto chvíli je.

zda má Auba šanci proti Norwichi…
Řekl jsem, že o sestavě rozhodujeme den předem, dnes je teprve středa, o sestavě jsem ještě nerozhodl.

zda je k dispozici…
Předtím jsme měli tiskovku den před zápasem, proto jsme o tom mohli mluvit. Den před zápasem bych vám mohl říct.

zda se musí jen omluvit…
Myslím, že jsme v tomto klubu ukázali, že každý může udělat chybu nebo může mít jiný způsob myšlení nebo chování. Jsem v tomto ohledu otevřen a není to o tom.

o Alexu Lacazettovi…
Jsme opravdu šťastní. Musí pokračovat v tom, jaké předvádí výkony a jak se chová.

o možné pauze kvůli Covidu…
Kluby udělaly rozhodnutí, takže musíme pokračovat. Měli jsme určité preference kvůli rozpisu zápasů a situaci, ve které se nacházíme, ale soutěž se nezastavila takže musíme hrát dál, pokud můžeme, všechny zápasy bez odpočinku a s menšími počty, ale budeme se snažit co to jen půjde.

o tom, co bude říkat ostatním manažerům v lize…
Zaprvé budu naslouchat tomu, proč dělají tyto rozhodnutí. Chráníme zdraví našich hráčů, což je podle mého to nejdůležitější, jsme za to zodpovědní více než kdokoliv jiný. Pokud tomu tak je, Ok, máte silný argument a rozhodnutí respektuji protože to v tuto chvíli nezměníme.

o komentářích Jordana Hendersona o zabezpeční hráčů…
Nemusím souhlasit nebo nesouhlasit. Myslím, že jim musíme naslouchat. Jsou zde dvě strany, fanoušci a hráči. Bez hráčů nezmůžeme nic, takže jim musíme opravdu naslouchat, protože oni jdou na hřiště. Pro nás je jednoduché tady stát a mít na ně požadavky, oni to musí dělat a musí předávět výkony, stejné je to i s fanoušky. Tento průmysl by ani bez jedné strany nefungoval, takže si myslím, že musíme našim hráčům mnohem více naslouchat.

zda hráčí říkají ne…
Řekl bych, že pokud hráči toto říkají, tak je to nefalšované protože tohle nikdy ještě neřekli. Vždy se snažili pokračovat a dostat tuto ligu na co nejvyšší úroveň. Když ale začínají říkat něco takového, myslím, že musíme opravdu naslouchat protože určitě nechceme zničit naši úžasnou ligu.

na náš obrat v této sezóně…
Je to součást této hry a fanoušci musí vědět, že se tohle dramaticky mění. Stále nás čeká dlouhá cesta a připravujeme se na to, abychom skončili co nejvýše.

o hraní znovu za zavřenými dveřmi…
Budeme hrát tak, jak musíme. Říká, že se k tomu ale nechce nikdo vracet, zažili jsme to a nikdo si to neužil. Pokud ale budeme muset takto pokračovat, tak takto hrát budeme.

zda dostane Patino více šancí díky AFCON…
Charlie je s námi čím dál častěji na tréninku, v úterý odehrál první soutěžní zápas a byl to pro něj a pro každého v klubu krásný den, půjdeme na to pomalu. Pokud jej budeme potřebovat, tak jej využijeme, pokud budeme mít málo hráčů a budeme ho muset využít, musíme věřit, že je připravený a dělá správné kroky. Jsme šťastní jak na tom teď je.

zda byl Pepé spokojený bez herních minut…
Pokud je hráč šťastný aniž by hrál, tak máte velký problém. Nico nebyl spokojený, snaží se nám dokázat, že na to má a požaduje více herního času, tohle totiž chce a právem, přesně toto chceme po všech našich hráčích.

zda Leno diskutoval o své budoucnosti…
Ne, situace je taková, že Aaron nastupuje v zápasech PL a je skvělý. Bernd měl šanci hrát včera a odehrál velmi dobrý zápas, je to situace, kterou zažívá jakýkoliv hráč v kterémkoliv fotbalovém klubu když hraje někdo jiný, když se vám to nelíbí, musíte hrát jiný sport.

o tom, že 10 hráčů z prvního zápasu pod jeho vedením v týmu už není…
To asi dokazuje, jak rozsáhlý tento projekt je a jak velký počet hráčů se tady za poslední dvě sezóny protočil, mnohem více než jsme si přáli nebo doufali, ale tak to prostě je. Snažím se dělat ta nejlepší rozhodnutí, někdy jsou správné, někdy špatné, ale budeme v tom pokračovat s ohledem na nejlepší zájmy klubu a zlepšili tým, výkony a výsledky.

o tom, na co je po dvou letech u kormidla nejvíce hrdý…
Nejvíce na atmosféru, prostředí a kulturu, která okolo klubu je, pocit jednoty, který každý, kdo pracuje v klubu, má. A stejný pocit, který cítíme od našich fanoušků, což zabralo dlouhou cestu.

o tom, co by si přál udělat jinak…
Myslím, že jsem za toto období udělal několik chyb, budu mít čas o tom přemýšlet, ale nevím, přál bych si, abych měl tady vedle sebe šest trofejí, protože si to tento klub zaslouží.

/arsenal.com, twitter.com/