Arteta o remíze, rozhodnutích a hloubce mužstva

V neděli na St. Mary’s Stadium skončila naše osmizápasová vítězná jízda, když Southampton vrátil úder a připsal si bod na jižním pobřeží.

Po zápase manažer hovořil s médii a diskutoval o tom, zda má nějaké stížnosti na výsledek, ptali se ho na penaltovou situaci v prvním poločase a uvedl svůj názor na to, proč úroveň výkonu klesla.

O tom, zda má nějaké stížnosti…

Žádné stížnosti nemám. Tohle je fotbal. V první půli jsme byli opravdu dobří a naprosto jsme kontrolovali hru, vytvořili jsme si spoustu velkých šancí, které jsme neměli zahodit. Bohužel, pokud to v Premier League neuděláte, když jste na vrcholu hry, můžete mít nějaké potíže. Ve druhé půli jsme se s množstvím darovaných situací, které jsme měli, dostali do problémů. Zejména s držením míče, a to nám neumožnilo kontrolovat hru, jak jsme chtěli. Jejich přímočará hra, dlouhé vhazování a standardní situace nám hru hodně narušily. Snažili jsme se zareagovat a pořád si myslím, že ve druhé půli byly dvě největší šance naše, ale neproměnili jsme je.

O tom, co si myslí o našem dožadování se penalty…

Já nevím. Nechci se k tomu vyjadřovat. Než to udělám, chci nejdříve vidět záznam.

O tom, proč klesla naše výkonnostní úroveň…

Myslím, že jsme přestali dělat všechny jednoduché věci správně. Příliš velké vzdálenosti na pozicích s míčem. Odevzdávali jsme příliš mnoho jednoduchý míčů ve velmi nebezpečných oblastech bez velkého tlaku, a to nám nedovolovalo moc kontinuity jako v prvním poločase. Pak jste unavenější, protože hra se stává otevřenější a dochází k dalším přechodům a jste tím unavení. Myslím, že jsme znovu dohráli zápas na jejich polovině a snažili jsme se jít za druhým gólem, ale nenašli jsme způsob, jak to udělat. Byl to důsledek jedné věci za druhou a my jsme to nezastavili dost rychle.

O Gabrielu Jesusovi…

Jsem si jistý, že dnes bude zklamán, protože měl šance, které nedal. Jak znám Gabbyho, je zklamaný i když dá dvě branky, ale může dát tři nebo čtyři. Ale šance má a pořád je tam kde má byt. Dává týmu tolik a je škoda, že dnes ty branky nemohl dát.

O hloubce mužstva…

Máme to samé, co jsme měli před měsícem, před dvěma dny, a to stejné, co budeme mít příští týden. Nemám rád, když se někdo vymlouvá. Ve druhém poločase jsme mohli hrát mnohem lépe a mohli jsme vyhrát mnohem pohodlněji, je to zcela na nás. Myslím, že tým vypadal na začátku opravdu svěže. Spíš to přičítám tomu, jak jsme hráli. Ve druhé půli jsme měli hrát líp.

O tom, že osm našich hráčů začínalo v každém zápase Premier League…

To znamená, že nehráli jiné zápasy. Myslím, že na začátku byl tým opravdu svěží. Pokud jde o druhý poločas a posledních pár minut, je to spíš tím, jak jsme hráli – už jsem to zde říkal. Ve druhém poločase jsme měli hrát lépe.

O tom, proč jsme historicky venku vždy bojovali proti Southamptonu…

V Premier League je vždy velmi těžké vyhrát doma i venku.

/arsenal.com/