Arteta o vítězství, Parteym, Odegaardovi a Ramsdaleovi

Mikel Arteta byl šťastný poté, co jsme v neděli porazili Leicester City a dosáhli tak pátého vítězství v řadě.

Boss diskutoval o Thomasi Parteym, Martinu Odegaardovi, Aaronu Ramsdaleovi a soupeření o TOP4.

O brance Thomase Parteye…

Ano, málem skóroval i ze střely, která trefila břevno, podílel se na obou brankách, jednou vyhrál hlavičkový souboj a pak při pokutovém kopu, a také na další akci, kdy střílel. Můžete vidět, že byl zvolen hráčem měsíce, ušel dlouhou cestu, má konzistentní porci minut, chápe mnohem lépe, co chceme, jeho soudržnost a porozumění se zbytkem hráčů je stále lepší a lepší a teď je to o důslednosti to dělat dál.

O naší konzistenci…

To je to, co všichni trenéři chtějí a chápou, co chceme dělat a mohou to udělat určitou rychlostí, ale pak je to složitější, protože potřebujeme správné načasování, správnou techniku, kvalitu, správné rozhodování, ale dnes jste mohli vidět, že tam byly momenty, kdy jsme byli všichni na stejné stránce a všichni jsme dělali stejné věci, to je velmi důležité.

O formě Martina Odegaarda…

Dnes byl zase úžasný v každém aspektu hry, co musel udělat při bránění, když jsme byli vysoko nebo hluboko, v rozestavení, v poslední třetině hřiště, jak chápe a zvládá hru, když je potřeba. Myslím, že od svého příchodu ušel dlouhou cestu, ukazuje velkou vyspělost a zodpovědnost na hřišti a myslím, že dělá ostatní hráče lepší.

O tom, jestli jsme se dohodli s Odegaardem…

Nevím, na to je ještě trochu brzy! Ale určitě jsme byli přesvědčeni, že je to hráč, který zapadne do našeho klubu, do našeho modelu, že má všechny hodnoty, které od hráčů chceme, aby reprezentovaly tento klub, a pak má i kvality na to, co chceme dělat, a jsme s ním opravdu spokojení.

O tom, jakou váhu má to, že jsou naši hráči štastní…

Tak by to mělo být! Myslím si, že pokud hráči zastupující klub nejsou spokojení, jako lidé, kteří jsou za ně zodpovědní, tak si myslím, že musíme jít někam jinam, protože děláme něco špatně. Jsou šťastní a mají privilegium být fotbalisty, musí si to užít, to je ten účel toho, co dělají a teď můžeme opravdu cítit, že se spolu dobře baví, baví je hrát fotbal s touto svobodou, mohou se vyjádřit a o tom to všechno je.

O tom, zda pro nás bude ve středu večer Liverpool velkou zkouškou…

To je teď jiná úroveň a my musíme vzít hru na nový standard, abychom měli šanci je porazit, a my to víme. Zítra se začneme připravovat na to, jak je porazíme a jak začneme věřit, že je porazíme, což je klíčové pro to, abychom je dokázali porazit.

O Ramsdaleovi, který proti Leicesteru v této sezóně produkuje skvělé zákroky…

Myslím, že měl skvělé zákroky. Myslím, že proti Barnesově hlavičce, v okamžiku, kdy jsme vedli 1-0, je to přesně to, co od svého brankáře potřebujete, aby vystoupil a dostal vás z problémů, a on to dnes určitě znovu udělal.

O průběhu formy Thomase a co pro to musel Mikel udělat, aby mu pomohl…

Pravděpodobně jsem mu musel být každý den za krkem, protože to trochu potřebuje. I když si myslím, že to pochází od hráče. Onehdy jsme o tom trochu diskutovali na tiskové konferenci, ale myslím, že když hráč akceptuje realitu, a je s tím OK, chce být v jiné pozici – nemůžete očekávat, že se změna sama stane, pokud nic nezměníte na tom, co děláte. Začal tedy dělat mnoho dalších věcí a je vidět, že se mu líbí být na hřišti, a to je to, co chceme.

O tom, zda si dovolí podívat se na tabulku a věří, že si udržíme naši současnou pozici…

Dívám se na tabulku se zápasy, které nám zbývají. Víme, kde se nyní nacházíme, ale musíme se dívat dopředu. Musíme se podívat na to, co děláme, soustředit se na naše výkony a připravit se na další zápas. Zbytek sezóny jsou jen dohady. Nejsem velký hráč, nikdy jsem nebyl a nechci se sázet.

/arsenal.com/