Arteta o vítězství, Sakovi, víře a další.

Po vítězství 5-0 na Boxing Day nad Norwichem byl Mikel Arteta jistě šťastný muž.

o tom, jak moc je spokojený s dnešním výkonem…
Velmi šťastný, není jednoduché vyhrát v lize venku. Předvedený výkon, jak jsme byli dominantní od začátku zápasu a kvalitu, kterou jsme celou dobu ředváděli, dnes to bylo velmi působivé.

o Sakově skvělém výkonu…
Ano, myslím že celkově jsme předvedli individuální a kolektivní velmi povedený výkon. Nevyhrajete venku 5-0 aniž byste takový výkon předvedli, jsme šťastný za všechny kluky.

o zlepšení v rámci brankového rozdílu v poslední době…
Ano, začátek byl očividně náročný, ale dáváme více branek protože se dostváváme do potřebných pozic v lepším postavení. Každý proces je nyní lepší a lepší, máme lepší výběr pozic a tím i šance pro útočníky. V tuto chvíli jsme opravdu efektivní.

zda byl dnešní výkon dobrým příkladem našeho zlepšení…
Pravděpodobně ano. Směr, kterým tým jde a jak roste porozumění mezi hráči. Samozřejmě už spolu hrají nějaký ten měsíce dohromady. Jednota, ktreou jsme obecně ukázali a podpora, která se nám dostává na každém stadionu od našich fanoušků je velmi spojená s tím, jak se chceme prezentovat na hřišti naší hrou. Jsem za tohle všechno moc rád.

o tom, jak moc je důležité, že si hráči na hřišti užívají…
Proto jsme tady, abychom vytvořili tuto radost. Věřím tomu, že pokud si to užijí oni, tak si i lidé užijí sledování jejich hry. Dostali se do okamžiku, kdy se mají opravdu rádi, užívají si, že hrají spolu což můžete vidět i na hřišti.

o Odegaardovi…
Myslím, že hrál fantasticky. Hodně nám pomáhá, propojuje tým a jsem za něj hrozně rád. Dnes to bylo skvělé. Opravdový tradiční den pro tuto zemi a hrát fotbal v této atmosféře bylo skvělé.

o výkonu…
Myslím že jsme odehráli opravdu dobrý zápas, byli jsme konzistentní a hrozbou celý zápas. Jsem spokojený s tím, jak jsme útočili i bránili.

/arsenal.com, twitter.com/