Arteta po Brightonu.

Mikel mohl být po právu v úterý večer šťastný. Náš manažer mohl sledovat bojovný výkon proti odhodlanému soupeři a pěkně vypracovanou branku pro Alexe Lacazetta.

o dvou po sobě jdoucích vítězství…
Už jsem řekl, že nejlepší medicína proti jakékoliv nemoci ve fotbale je vyhrávat zápasy. Dokázali jsme to dvakrát v řadě, a to různými způsoby protože šlo o dva různé soupeře, ale myslím, že jsme to dnes dokázali přesvědčivým způsobem.

o zranění Bukayo Saky…
Kulhal. Byl na něj nepěkný zákrok, ale doufejme, že bude ok.

zda by přivítal dvoutýdenní pauzu kvůli COVIDu…
No, přivítám cokoliv na ochranu hráčů, zaměstananců a každého v tomto průmyslu. Jakékolik vládní nařízení podpoříme protože mají chránit každého. Poslechneme doporučení, které nám budou dána.

o Lacovi a jeho brance po 21 vteřinách…
Myslím, že to je sen každého manažera, poslat na hřiště hráče z lavičky a ten vám vyhraje zápas tak jako Lacazette! Myslím, že v posledních týdnech je ve formě, několikrát se prosadil. Je plný sebevědomí a dnes jej bolela záda, takže nemohl naskočit od začátku. Naskočil v průběhu a vyhrál nám zápas, což je neskutečně důležité.

o Lacazettově rozvaze…
Zaprvé to byl skvělý pohyb od Bukaya, který tu akci vytvořil. Kromě toho zakončení to bylo ale o jeho protipohybu, kterým si vytvořil prostor. Díky doteku s míčem a zakončení to byla brilantní branka.

o Sakově vyspělosti na hřišti…
Byl to pro něj těžký zápas protože v první půli jsme pro něj ani pro další hráče v útoku nevytvářeli příliš možností, bylo těžké hrát proti pěti obráncům v tak hlubokém bloku. V druhé půli jsme začali útočit jinak a nacházali prostory a kapacity k odemčení jejich bloku. Vytvořili jsme si čtyři nebo pět větších šancí a on byl u většiny z nich.

zda nám dá tento výsledek ještě více sebedůvěry…
Absolutně, obzvláště v tomto vánočním období. Víme, jak moc jsme toto vítězství potřebovali. Měli jsme hodně těžký týden a nebylo to moc o našich výkonech, jako o našich výsledcích. Výsledky potřebujete k vybudování sebevědomí a díky těmto dvěma vítězstvím je každý v lepší náladě. Zvládli jsme projít tímto obdobím díky týmovému duchu a soudržnosti. Někdy to není tak lehké protože frustrace z porážky je přirozený efekt na tým, takže doufáme, že se nám teď povede série zápasů a budeme ještě více pozitivní.

o tom, že Laca vzal odpovědnost na sebe…
Potřebujeme velké hráče a starší hráče, aby v těchto těžkých okamžicích vystoupili, což on určitě dělá. Hráči v útoku potřebují, aby je zbytek týmu podporoval v situacích jako dnes, co možná nejčastěji. Zároveň si však tyto šance musí umět vytvořit i sami. Myslím, že Laca pracoval opravdu tvrdě. Od mého příchodu to u něj nebyl nikdy problém. Jeho střelecké konto by se mohlo zlepšit, ale pomalu se tak děje protože on tu vůli má.

proč Alexandre nenastoupil od začátku…
Měl bolesti v zádech, zápase s Chelsea dokončil s bolestmi. Měli jsme příležitost využít jej v jiném momentu. Věděli jsme, že Auba vydrží celých 90 minut, ale Gabi ne, takže jsme museli střídat a potřebovali jsme někoho, kdo představuje gólovou hrozbu, což jsme si mysleli, že bude potřeba.

o jeho poločasové řeči…
Měli jsme v první půli dva problémy. Odevzdávali jsme naprosto jednoduché míče na naší půli ve chvílích, když jsme byli zranitelní a nebyli pod tlakem. Z toho si pak soupeř vytvořil jednu nebo dvě poločance. Druhým problémem bylo to, jak jsme útočili proti jejich bloku. Nebyli jsme dostatečně efektivní, nebyl tam smysl, správná intenzita od hráčů okolo míče, pohyb a situace, které si chceme vytvářet. Promluvili jsme si o tom a byli hned lepší.

o přestupovém oknu a spojení s Iscem…
Pár posledních výsledků nezmění náš přístup k přestupovému oknu. O individuálních hráčích nemůžeme mluvit.

o větší odpovědnosti od mladých hráčů…
Mládí je skvělé, ale potřebujete i starší hráče, kteří je vedou, kontrolují a podporují. Hrajeme s mladými hráči od mého příchodu. Mnoha z nich jsme dali šanci a teď jsou někteří z nich díky výsledkům z posledního týdne více vidět. Stejně tak bych chtěl ale vyjádřit respekt i starším hráčům, kteří pro nás za celý rok odvedli skvělou práci.

/arsenal.com/