Hodnocení hráčů

Arsenal 2:1 Tottenham –

Severolondýnské derby bez kapitána, který přišel pozdě na sraz – to nevěštilo nic moc dobrého, nakonec však Spurs potěšili naprosto příšerným výkonem.

Brankář

 • 7,0

  Neměl vůbec, ale vůbec co na práci. Gól se chytit nedal, obráncům dnes nezavařil složitými přihrávkami. U Kaneho přímáku měl velké štěstí na tyč a postaveného Gabriela před bránou.

Obrana

 • Cedric Soares

  7,0

  Kvalitní výkon, i když na levou stranu to pořád ztrácelo dost. Směrem dozadu bez práce, směrem dopředu se mi pozdával mnohem více, než poslední zápasy Bellerin. Škoda tyče.

 • 7,0

  Těžko psát něco ke stoperům, když byl soupeř 85 minut naprosto mimo. David byl dnes spolehlivý s dobrým citem pro přihrávku, dokonce si i párkrát zaútočil.

 • Gabriel Magalhães

  7,0

  Stejně jako kolega, oproti kterému se zapojil o něco více do rozehrávky. Hlavou zachránil jasný gól po přímáku Kanea, na druhou stranu hned vzápětí fauloval před vápnem Mouru, z čehož mohl být velký problém.

 • Kieran Tierney

  8,0

  Výborný výkon. Společně s Emilem totálně znásilnili Dohertyho (kterého mi bylo skoro líto, jelikož je to fanoušek Arsenalu a Bale ho naprosto hodil přes palubu absencí jakéhokoliv zájmu bránit, ba dokonce hrát fotbal), se kterým se výborně doplňovali a vytvořili hned několik dobrých příležitostí - Kieran si dokonce připsal asistenci u gólu Odegaarda. Dozadu jistý, jen jednou mu ke konci zápasu zbytečně utekl míč a přiživil tak tlak Spurs.

Záloha

 • 7,0

  Granit dokázal hodit minulý zápas za hlavu a podal poměrně kvalitní výkon. Jistý v soubojích s poměrně dobrou rozehrávkou (94% úspěšnost), se kterou mu pomáhali Odegaard se Smith-Rowem, díky čemuž trochu zanikla Granitova pomalost. Žádné extra dobré momenty směrem dopředu však neměl, jeho kolmice dnes adresáty nenacházely.

 • Thomas Partey

  4,5

  Rozhodně Thomasův nejhorší zápas za Arsenal. Ze začátku vypadal dobře a připsal si dvě klíčové přihrávky, poté však začal hrát hodně na sebe a ztrácet míče, což vyvrcholilo ke konci zápasu, kdy byl často jedním ze strůjců nebezpečného tlaku Spurs. Na středního záložníka velmi riskoval, snažil se obcházet protihráče popř. získat fauly, ale většinou to skončilo u odevzdaného míče v půli hřiště. Působil také velmi nekoncentrovaně a hned několikrát pokazil naprosto triviální přihrávku. U gólu Lamely možná mohl udělat také lepší práci, ale to byla spíše nehoda.

 • Martin Ødegaard

  8,0

  Další výborný výkon a první gól v Premier League. Martin je příkladem moderního ofenzivního záložníka, který má vcelku dobrou vizi, umí přihrát i vystřelit, ale hlavně dře i směrem dozadu (kupříkladu v 47. minutě vybojoval míč přes vápnem Arsenalu po ztrátě Parteyho). Často se také stahuje do hloubi pole ke Xhakovi, čímž ulehčuje rozehrávku pod tlakem a zrychluje hru. Moc se mi líbí jeho kombinační hra hlavně se Smith-Rowem a Sakou, jde vidět, že si vepředu rozumí.

Útok

 • Emile Smith-Rowe

  8,0

  MAN OF THE MATCH

  Pro mě je dnešním hráčem zápasu, ale tento cenný titul našeho skromného serveru si může čtenář pomyslně udělit Tierneymu nebo Odegaardovi dle chuti. Levá strana totálně kapitulovala a Emile sypal jeden nebezpečný centr za druhým. Nebýt neschopnosti v zakončení spoluhráčů (hlavně jednoho), určitě by neodešel s prázdnou co se týče kanadských bodů. Mimo to trefil tyč po nádherné střele a jak již bylo zmíněno, byl důležitým členem rozehrávky odzadu.

 • 5,5

  Dal gól z penalty, takže za fiasko se to označit nedá, ale skoro. Laca dneska spálil, co se dalo, a u penaltové situace měl jen obrovské štěstí, že Sanchez do něj ve vápně zajel jako úplný idiot, protože i v této situaci se Alex do míče trefil jako ponocný (což se stalo ještě dvakrát během zápasu). Situaci, kdy ve vápně pustil míč za sebe, jsem opravdu nepochopil (i když i zde měl opět štěstí, protože z toho trefil Cedric aspoň tyč). Zde ale útočník musí zakončovat.

 • Bukayo Saka

  6,0

  Ze začátku se spíš hledal, pak se začal dostávat do rytmu, ale byl kompletně zastíněn levou stranou. Snad bylo střídání spíše preventivního charakteru.

Střídající

 • 7,0

  Pochválit ho musím hlavně za přihrávku Lacazetteovi před penaltovým zákrokem, to byla lahůdka. Jinak vypadal sebevědomě, chtěl chodit do soubojů a párkrát to polajně taky potáhl, ale bez větších dopadů. Dnes se dobře vracel.

 • Mohamed Elneny

  -

  Nic, co by stálo za zmínku.

 • -

  Nic, co by stálo za zmínku.