Hodnocení hráčů

Arsenal – Aston Villa 3:1. .

Po remízovém zápase s Crystal Palace přivítali kanonýři v pátek večer na Emirates Aston Villu, kterou Mikel Arteta dosud nedokázal porazit. Dnes se to ale po výborném výkonu podařilo. Pojďme se podívat na výkony jednotlivých hráčů.

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  8,0

  Aaron byl opět výborný. V první půli nemusel řešit prakticky nic, v té druhé ho nejprve vyzkoušel Watkins, v největší šanci pak společně s Gabrielem zastavili Buendiu. Na trefu Ramseyho neměl nárok,. Opět skvěle komunikoval a hecoval hráče, líbí se mi jak dokáže seřvat za chybu i pochválit za obranné zákroky, žije s týmem a dobře se na to dívá. Hra nohama opět skvělá.

Obrana

 • Takehiro Tomiyasu

  8,0

  Po dvou slabších výkonech se náš samuraj vrátil ke spolehlivému standartu z prvních tří zápasů za Arsenal. V první půli dobře podporoval útok, byl silný ve vzduchu, svou stranu si pohlídal. Spokojenost.

 • Ben White

  8,0

  Ben se zvedá zápas od zápasu. Dnes padal do střel, vyhrával hlavičky, vyvážel balóny s ledovým klidem. Hlavně jeden jeho výlet přes celé hřiště byl parádní. Jen tak dál.

 • Gabriel Magalhães

  8,0

  Skála. Od návratu po zranění je vynikající, vyhrává souboje a v rozehrávce se ohromně zklidnil. S Benem mu to sedí. Nemám žádné připomínky k jeho dnešnímu výkonu.

 • Nuno Tavares

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Největší překvapení večera. První zápas v základu a hned skvěle odježděných devadesát minut. V první půli vybídl ke gólu Saku, několikrát střílel, centroval. Ve druhé půli založil dobrou přihrávkou na Aubu náš třetí gól. Byl aktivní až do konce a ukázal, že Kieran nemusí brát svoje místo v sestavě jako samozřejmost. Emil byl dnes výborný, ale MOTM dám dnes Nunovi.

Záloha

 • Thomas Partey

  8,0

  Minule mu zápas nevyšel, dnes ukázal svou lepší tvář. Trefil tyč, hrozil po rozích a z jednoho nás poslal do vedení. Konečně! Dobře držel střed a dnes jim to se Sambim společně klapalo. Vytknout mu musím gól Villy, kde byl měkký. Na hranici vápna musí poslat míč na tribunu i s nohou soupeře.

 • 8,0

  Nejlepší výkon v dresu Arsenalu si nechal Sambi jako oslavu svých narozenin. Bylo ho plné hřiště, dobře vyvážel míče, bojoval, střílel. Jednou ztratil míč v nebezpečném prostoru, na to si musí dát pozor, jinak dnes výborně!

 • Emile Smith-Rowe

  9,0

  Neskutečný talent. Dnes větral obtranu Villy celý zápas. Nahrál na gól, další sám dal. Vypomáhal obraně, chodil do skluzů. Radost se nas něho dívat, MOTM mu dnes vyfoukl Nuno, ale zasloužil by si ho taky.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,0

  Vrátil se na pravou stranu a bylo to znát, hrál dobře. Dokáže ale ještě lépe. Spálil obrovskou šanci. Občas bych si uměl představit i poctivější návrat do obrany, ale to snad přijde. Věřím, že se bude zlepšovat.

 • 9,0

  Jak skončil s Palace tak začal dnes. Rval se, podržel balony, vybojoval penaltu. Momentálně musí být na hrotu on, je tam hrozně znát. Snad mu ta chuť vydrží.

 • 8,0

  Dobrý výkon od kapitána. Nadvakrát dal penaltu, dobře střílel, bojoval. Z křídla mu to dnes sedlo lépe než na hrotu, kde se mu nedaří v soubojích. Šel dolů vyždímaný a tak to chceme vídat častěji.

Střídající

 • Martin Ødegaard

  6,0

  Ukázal, že není v pohodě. Pokazil pár přihrávek, ale dokázal i podržet míč a dobře rozhodit do stran. Bude muset ale máknout, na základ to je teď málo.

 • 6,0

  Ani tohle střídání nenadchlo. Oproti Sambimu to dnes bylo málo. Chápu ale, že zápas už byl v jiné fázi.

 • Gabriel Martinelli

  -

  Hrál krátce, nehodnotím.