Hodnocení hráčů

: Aston Villa 1:0 Arsenal

Ahoj gunneři,

záměrně jsem hodnocení nepsal včera a počkal jsem, až mi trochu vychladne hlava. Za prohru si můžeme v první řadě sami. Saka neproměnil velkou šanci a minutu na to jsme předvedli naprosto naivní a nedůrazné bránění a padl z toho rozhodující gól. Měli jsme dostatek času s tím něco udělat, ale Saka neproměnil další šanci, Martin neproměnil 2 tutovky. Náš výkon celkově nebyl špatný, prohra určitě neodráží to, že by vyhrál lepší. Velkou část druhé půle jsme Aston Villu zatlačili a dlouhé minuty jsme je mačkali jak citrón. To co nás zradilo, byla efektivita před brankou soupeře. Sice jsme 2 góly dali, ale oba nám nebyly uznány. První jasně, Saka byl v ofsajdu, druhý nebyl uznán asi taky správně. Kai se rukou míče dotkl a míč změnil směr v náš prospěch. Otázkou je, zda Cash nezahrál rukou ještě před tím, než se míče dotkl rukou Havertz. Rozhodně tedy nechci svalovat vinu za prohru na rozhodčí, ale že by rozhodčí nedělali chyby se určitě říct nedá. Loket v obličeji Eddieho, nakopnutí Jesuse od Douglase Luize, nepočítaně faulů na Saku, Martinelliho Trossarda, které se ani nepískali. Budu se opakovat, ale kvalita rozhodčích v PL je strašná a ještě horší je nekonzistentnost v posuzování podobných situací. To, za co je v jednom zápase penalta se v jiném zápase neřeší, to co v jiném zápase pustí, se v jiném zápase píská.

Brankář

 • David Raya

  6,5

  S gólem nic udělat nemohl. Ve druhém poločase předvedl několik velmi dobrých zákroků a rychlé reflexy.

Obrana

 • Ben White

  5,5

  Vůbec jsem nepochopil, proč nebyl víc natěsno u McGinna a byl od něj tak daleko. Několikrát se dostal do dobrého náběhu na křídle, ale rozhodnutí mu trvalo zbytečně dlouho a prováhal nejvhodnější moment pro přihrávku nebo centr.

 • William Saliba

  6,5

  Watkinse až na jednu situaci uhlídal spolehlivě. V té jedné situaci mu pomohl David. V gólové situaci si hlídal právě Watkinse a McGinna si převzal Ben.

 • Gabriel Magalhães

  6,5

  Dobře četl hru a podepsal se pod několik získaných míčů, ze kterých jsme vyrazili do rychlého protiútoku. Že to kolegové z útoku nedokázali využít není jeho chyba. U gólu mohl být asi blíž u Bayleyie.

 • Oleksander Zinchenko

  4,5

  Jeho přínos pro hru dopředu je neoddiskutovatelný, ale obdržený gól jde z největší části za ním. Byl mimo pozici a nechal to na Gabrielovi. Sice se vracel zpátky do vápna, ale nehlídal absolutně nikoho a jen rozhodil rukama. Dopředu předvedl několik velice dobrých průnikových přihrávek, ale na druhou stranu si myslím, že ještě víc dobrých náběhů hlavně od Havertze ignoroval, nebo je poslal pozdě. V některých momentech naprosto nepochopitelně hru zpomalil a nechal hráče Villy, aby se zformovali. Celkově špatný výkon.

Záloha

 • Declan Rice

  6,5

  Dnes nás nespasil. u obdrženého gólu se rozhodl jít na pomoc Gabrielovi s bráněním Baileyho a nechal McGinna jen na Benovi - špatné rozhodnutí. Declan byl ale neúnavným motorem naší zálohy a opět předvedl nadprůměrný výkon bylo to z velké části jeho zásluhou, že jsme ve druhém poločase Villu zavřeli na jejich půlce.

 • Kai Havertz

  7,0

  MAN OF THE MATCH

  Neustále se snažil o zajímavé náběhy, které Zinchenko buď neviděl, nebo ignoroval, nebo mu poslal přihrávku pozdě. Vytvořil tutovku pro Odeho, Vstřelil gól, který nakonec nebyl uznán, bojoval jako lev až do konce. I za jeho srážku s Martinezem mu dávám MOTM.

 • Martin Ødegaard

  5,0

  Měl 2 tutovky, ale ani jednu neproměnil. Kdyby proměnil alespoň jednu, mohlo to úplně změnit momentum zápasu a mohli jsme i vyhrát. Velká škoda.

Útok

 • Bukayo Saka

  5,0

  Opět náš nejokopávanější hráč. Bohužel neproměnil velkou šanci na začátku, ke konci se trochu vytratil, přišlo mi to, že to bylo po jednom z mnoha faulů a že asi dohrával s nějakými bolestmi nebo menším zraněním. Od té doby jakoby se z hřiště vytratil. Snad bude v pořádku.

 • Gabriel Martinelli

  5,0

  Dařilo se mu dostávat se do zajímavých pozic. Předvedl nádherný pas na Saku, ale od té doby se mu finální přihrávka ani střelba nedařila. Byl správně střídán, ale bohužel Leo se do zápasu moc nedostal.

 • Gabriel Jesus

  5,0

  Několikrát dobře podržel míč a vymyslel i zajímavá řešení našich útočných akcí, ale jako hlavní útočník snad nevystřelil ani na branku a to je prostě špatně. Možná se po zákroku na něj mohla pískat penalta, ale pokud by takovou pískli proti nám, tak bych byl asi hodně naštvaný.

Střídající

 • Leandro Trossard

  4,5

  Vůbec se nedostal do hry. Jednou byl celkem tvrdě sestřelen a nepískal se ani faul.

 • Edward Nketiah

  -

  Bez hodnocení. Po lokti v jeho obličeji to měla být spíš červená karta, než žlutá, ale na to už si asi musíme zvyknout, že soupeři proti nám mohou hrát lokty do obličeje.

 • Reiss Nelson

  -

  Bez hodnocení.