Hodnocení hráčů

Sheffield Utd 0:3 Arsenal

Mezi oběma zápasy EL nám los celkem přál a přisoudil nám nedělní zápas s posledním Sheffieldem. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • 6,0

  Tuším, že na něj šla pouze jedna nebezpečnější střela a jedna standardní. Bernd si s oběma poradil a sebevědomě rozehrával nakrátko. Připsal si tak po dlouhé době celkem snadné čisté konto.

Obrana

 • Calum Chambers

  6,0

  Dopředu byl celkem aktivní, nicméně ani jeden z jeho tří centrů nenašel spoluhráče ve vápně soupeře. Jednou se nechal na malém vápně přeskočit (což bylo jednoduché, když vlastně ani nevyskočil) a vzadu dvakrát rychlostně propadl, nicméně v obou případech stačil protihráče ve finální fázi dohnat a akci utnout. Aktuálně máme na pravém beku dva/tři průměrné hráče, i když se mi pořád Calumova hra líbí více než hra vyčpělého Hectora.

 • 6,5

  Po dlouhé době se mi hra Roba líbila. Soupeře k ničemu většímu nepustil, ve vzduchu vyhrával souboje a dostával míč z naší šestnáctky. Z pohledu čísel byl aktivnější než jeho stoperský kolega, připsal si mimo jiné dva obranné zákroky a zablokoval dvě rány soupeře.

 • 6,0

  Obrana celkově nebyla od slabého Sheffieldu nikterak zvlášť prověřena, ale i Pablo Mari odehrál dobrý zápas. Předvedl klidný a spolehlivý výkon.

 • 7,0

  Po dlouhé době nastoupil na pozici levého beka a za mě předvedl opravdu dobrý výkon. Z levé strany řídil rozehrávku, poslal celkem 10 dlouhých balónů (především přes celou šířku hřiště na Caluma), z toho 9 přesných. Celkově jeho přesnost přihrávek atakovala hranici 95%, což je velmi vysoké číslo. Škoda, že téměř vůbec nepodporoval Gabiho na levé straně a často se raději stahoval dopředu na svou tradiční pozici. Na druhou stranu bychom asi nemohli po takto rychlostně vybaveném hráči, aby brousil lajnu tam a zpět. Hrál prostě na na jistotu na nevšední pozici a svou stranu si v obranné hře pohlídal.

Záloha

 • Thomas Partey

  7,0

  Je moc dobře, že si svým velmi dobrým výkonem v utkání zvedl sebevědomí do dalších zápasů. Až na jednu „xhakovinu“, kdy lehkomyslně ztratil míč (a poslal tak soupeře do brejku), hrál celkem spolehlivě. Svůj výkon vyšperkoval navíc parádní kolmicí na následně skórujícího Lacu, které předcházelo pěkné uvolnění, kdy se hrou tělem odpoutal od protihráče.

 • Bukayo Saka

  7,0

  V zápase nastoupil na pozici „desítky“ a byl opět velmi nebezpečný, aktivní a neustále bijící do obrany soupeře. Jednou nebezpečně vystřelil z levé strany, vymyslel dva klíčové pasy a byl též součástí krásné první gólové akce. Snad jeho stehenní sval bude v pohodě.

 • 7,0

  I Dani zahrál v záloze pěkně a byl plně součástí hry a našich útočných akcí. Často jsme ho mohli vidět u levé lajny, odkud zakládal útočné akce – buď narážečkou, pěknou přihrávkou nebo vyvezením míče do středu hřiště. Byl též součástí nádherného baga, kdy posledním dotekem patičkou asistoval Lacovi na první gól. Mimo to si připsal i dvě klíčové přihrávky a úspěšnost přihrávek měl nad 92%.

Útok

 • 7,0

  Nico tahal celý zápas útoky po své pravé straně, velmi dobře si v rámci kombinační hry rozuměl především se Sakou. Jeho nebezpečnou střelu, kterou vyrazil Ramsdale, dorazil do branky Martinelli. Aktuálně si díky své hře opravdu zaslouží základní sestavu na pravém křídle.

 • 8,0

  Tři šance, dva góly. Právě Laca udělal v zápase rozdíl. Prvním gólem po klasickém „Wenger ball“ trefil poprvé, následně ze slibné pozice zpoza vápna netrefil šibenici, nicméně v 85. minutě nepohrdl kolmicí od Thomase a z úniku zkušeně poslal míč k pravé tyči domácího gólmana. Lacovi se tak na hřištích soupeřů letos velmi daří – řečí statistik to byl již desátý venkovní gól, více má ze všech hvězdných útočníků v PL jen Salah s jedenácti zásahy.

 • Gabriel Martinelli

  7,5

  Gabi musí hrát základ. Ta jeho chuť, touha, hladovost… Opravdu se na něj a jeho hru pěkně kouká. Od začátku zápasu se dostával do šancí, zakončoval, kombinoval, tlačil se do vápna. Gól v podobě dorážky do prázdné brány si velmi zasloužil. A navíc - až bude mít za sebou útočně laděného Tiernyho (oproti defenzivnímu Granitovi ve včerejším zápase), bude se mu útočit o dost lépe. Opravdu nechápu, že MA jeho kvality nevidí a vykládá, že se musí oproti svým „konkurentům“ na své pozici zlepšit. Come on, Gabi!

Střídající

 • -

  Za celých 25 minut se celkem 6x dotknul balonu, všech 5 jeho přihrávek bylo přesných, neskutečný výkon!

 • Mohamed Elneny

  -

  Přišel na posledních 10 minut.

 • Edward Nketiah

  -

  Přišel na závěrečné 4 minuty.