Hodnocení hráčů

West Ham 0:6 Arsenal

V dalším kole PL nás čekal West Ham, se kterým máme letos nemalé starosti, což naznačovalo i prvních 20 minut, kdy se mohlo stát cokoliv. Naštěstí jsme zápas bravurně zvládli výsledkem 0:6. Jak se našim hráčům dařilo?

Brankář

 • David Raya

  6,0

  Připsal si zásah až ke konci zápasu proti střele z úhlu od Kuduse. Snažil se zrychlovat rozehrávku, ale jinak není co hodnotit.

Obrana

 • Ben White

  7,0

  Pěkně kombinoval se Sakou a Ødegaardem, připsal si i asistenci na náš poslední gól. Dozadu neměl žádné problémy, dobrý výkon.

 • William Saliba

  8,0

  Nejenže spolu s Gabrielem uzamkli obranu a soupeře k ničemu nepustili, ale navíc naši oba stopeři skórovali hlavou ze standardních situací, které nám letos opravdu jdou. Parádní stoperská dvojice.

 • Gabriel Magalhães

  8,0

  Viz hodnocení u Williama Saliby.

 • Jakub Kiwior

  6,0

  Do zápasu nevstoupil dobře, ztratil pár míčů a nahrával soupeřům. Pak se však dostal do tempa, začal být důrazný, a navíc to byl právě on, kdo vybojoval rohový kop, ze kterého jsme vstřelili první (a zároveň veledůležitý) gól. Nicméně stále z něj nemám pocit nějaké velké jistoty.

Záloha

 • Kai Havertz

  7,0

  Kai dneska hrál na zataženější pozici a nebylo to vůbec špatné. Vytvářel spoustu prostoru pro spoluhráče a vytvářel i dobré šance (3 klíčové přihrávky). Pěkně pustil míč na střílejícího Trossarda a až na pár zpomalení hry k jeho výkonu nemám žádné výtky.

 • Declan Rice

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Ke dvěma asistencím v podobě skvěle kopnutých standardních situací přidal i krásný gól ze střední vzdálenosti po nedomluvě svých spoluhráčů. Declan byl součástí nejsilnějšího příběhu zápasu – poprvé nastoupil proti svému bývalému klubu na London Stadium, někteří (a je důležité zdůraznit, že ne všichni) „fanoušci“ na něj dokonce i bučeli při jeho kontaktu s balonem. Declan však odpověděl nejlepším možným způsobem – nádherným gólem, který z respektu neslavil a byl následně vystřídán za potlesku celého stadionu. Pro mě to byl (i díky tomu příběhu) muž zápasu, tedy MOTM.

 • Martin Ødegaard

  8,0

  Neustále bušil do obrany soupeře, vykouzlil 7 klíčových přihrávek, ne všechno se mu povedlo, ale byl to právě on, kdo měl na výsledku utkání lví podíl, který částečně zapsal do statistik dvěma asistencemi.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,5

  Bylo dost vidět, že chce překonat tu smůlu a ne úplně dobré výkony, které ho v posledních zápasech provází. Byl na konci několika velmi dobrých šancí, kdy se mu bohužel míč do brány dostat nepovedlo. Velmi mu pomohla penalta, kterou si sám po parádním pasu od Trossarda i sám vybojoval. Penaltu proměnil a ve druhé půli přidal i druhý gól. V 67. minutě byl správně vystřídán, jelikož nás čeká ještě velká porce důležitých zápasů.

 • Leandro Trossard

  8,0

  Jeden z nejaktivnějších hráčů na hřišti. Leandro dnes hrál na hrotu útoku a většina akcí šla právě přes něj. Je pravda, že toho taky dost spálil (naše útočná čtyřka je opravdu žalostná v hlavičkování, což dnes ukázali v několika velmi dobrých příležitostech). Dal krásný gól a také byl ve správné chvíli vystřídán.

 • Gabriel Martinelli

  6,0

  Byl sice směrem dopředu aktivní, ale nebyl to úplně tak jeho zápas. K jeho smůle ho často spolu s Coufalem zdvojoval Kudus, takže toho prostoru moc neměl, což je nakonec i vidět ve statistikách produktivity. Neodehrál vyloženě špatný zápas, ale naše levá strana byla dnes slabší.

Střídající

 • Mohamed Elneny

  -

  Vždycky tohoto sympaťáka moc rád vidím na hřišti. I když celý internet nadával na Artetu, že místo něj neposlal do hry nějakého mladíka, tak z lavičky nedostali šanci u z řad mladých hráčů pouze stoper Reuell Walters a záložník Mauro Bandeira, který odehrál naposled 16 minut za Colchester v League Two (což tedy vyvolává otázku, proč je takový hráč dělá na lavičce A týmu). Mo jinak hrál jako vždy na jistotu a dvakrát to i zkusil přímo na bránu.

 • Reiss Nelson

  -

  Reiss působil převážně na levé straně hřiště, ale nevybavuji si výraznější moment, kterého by byl součástí.

 • Edward Nketiah

  -

  Nedokázal se prosadit ani proti zlomeného West Hamu.

 • Marquinhos

  -

  ETHAN NWANERI (omlouváme se, nemáme ještě Ethana v databázi). Ani tento šestnáctiletý hráč toho v letošní sezoně za mládežnické týmy moc neodehrál, ale líbil se mi jeho pohyb na hřišti a na svůj věk působil velmi klidně a kvalitně.

 • Cedric Soares

  -

  Spousta lidí nechápe, co vlastně u nás pořád tento portugalec dělá a proč dostává prostor v zápasech PL. Ale rozhodnutí je na trenérovi, který chce mít pravděpodobně rozehrané i náhradníky (přičemž je to aktuálně jediná prověřená náhrada na kraj obrany).