Hodnocení hráčů

Newcastle 1:2 Arsenal –

Venkovní zápas po reprezentační pauze smrděl problémem, nakonec si však vezeme cenné tři body…

Brankář

 • 6,5

  Dnes ho spíše než střely zaměstnávaly centry, se kterýma si poradil dobře. S jednou střelou na bránu ke konci zápasu si také poradil, s gólem nemohl dělat vůbec nic. Rozehrávka pod tlakem ho trápila pouze ze začátku zápasu, poté již neměl problém. Fajn výkon.

Obrana

 • 6,0

  Zpočátku se mu moc dobře nevedlo a několikrát zbytečně ztratil míč, naopak postupem zápasu mě dosti překvapil ofenzivním přínosem do naší hry, kdy několikrát dobře posunul míč z první dopředu na Mesuta či Alexandra. Ani kombinačně to dnes nebyla tragédie. Dozadu moc prověřen nebyl.

 • 4,0

  Dle statistik náš nejlepší obránce, a to hlavně díky osmi vyhraným hlavičkovým soubojům. Bohužel, realita byla odlišná. V prvním poločase vytvořil dvě hrubky - jednou podklouzl, podruhé se nechal naivně odstrčit od míče. Poté měl až do konce zápasu pohodu, bohužel v rámci dvou minut si nepohlídal hráče při centru a v druhém případě z toho byl kontaktní gól. Což o to, stane se, mě osobně ale na těchto situacích fascinuje způsob, jakým si Shkodran hráče nepohlídal. V podstatě jen bezhlavě klusal směrem k brance a ani se neobtěžoval podívat, že jeho hráč je o kus vedle. Tohle si přece stoper nesmí dovolit.

 • 7,0

  Dnes měl plné ruce práce s hašením chyb jeho kolegů, hlavně Mustafiho. Poradil si s tím ale bravurně - dokázal držet rychlost se soupeři, prokázal sílu v soubojích na zemi i ve vzduchu. Jediná výtka směrem k němu je to, že občas (hlavně zpočátku) kazil ofsajdové pasti při centrech a dlouhých nákopech soupeře.

 • 6,0

  Dnes k němu nemám vůbec co napsat, neměl toho moc na práci a nic moc nepokazil. Oceňuji jeho kombinační schopnosti u lajny - několikrát se zde s jeho pomocí uvolnil dopředu Ramsey, Lacazette ale i Xhaka.

Záloha

 • 6,0

  Ve své podstatě podal dobrý výkon - 98% úspěšnost přihrávek a tři tackles za poločas nejsou vůbec špatná čísla. Jenže v prvním poločase naše záloha moc nefungovala. Dle mě je to z toho důvodu, že naši záložníci příliš předržují míč a dávají je pomalu od nohy, tím pádem eliminují jakýkoliv prvek překvapení. Možná i proto jsme si nebyli schopní vytvořit žádné šance. Po jeho vystřídání se hra rapidně zlepšila, ale jak jsem již zmínil, Matteo žádný propadák nepředvedl.

 • 7,0

  Platí u něj to samé, co u Mattea. Dnes nevyrobil žádnou hrubku, občas pěkně přenesl míč či našel spoluhráče dlouhým passem, takže žádný propadák. Navíc skóroval parádním kopem z přímáku.

 • 5,0

  Dnes rozhodně nejslabší ze zálohy. Přišlo mi, že se mu moc nechtělo pressovat, tím pádem spíš pobíhal vepředu a moc se nevracel. V prvním poločase pokazil jedinou slibnou příležitost, když jej elegantně uvolnil Lacazette, Aaron ale nedokázal nacentrovat na Pierra. V druhém poločase dobře vyřešil slibný brejk založený opět Lacazettem přihrávkou na Henrikha, který neproměnil. To je ale na jeho pozici dost málo a čekám od něj mnohem víc.

Útok

 • 5,0

  Čistý průměr, na naši hru měl minimální vliv. Dostal se do jedné velké příležitosti po přihrávce Lacazetteho, kterou ale neproměnil. Alespoň vypomáhal hlavně ze začátku při rohových kopech soupeře.

 • 7,0

  Ze začátku se mu individuálně moc nedařilo a hned několikrát ztratil míč, ale měl prsty v každé akci Arsenalu. V jediné šanci prvního poločasu krásně uvolnil Ramseyho, přímý kop, ze kterého skóroval Xhaka, byl po faulu na něj, v 60. minutě naservíroval balón do velké šance Pierrovi, v 73. minutě obral Kenedyho o míč a založil nebezpečný protiútok a k Mesutovi se při gólu dostal míč po zblokované střele Alexe (mimochodem v tomto měl opravdu smůlu, jelikož všechny jeho střely z dobrých pozic byly zblokovány). Za mě dost dobrý výkon.

 • 7,0

  MAN OF THE MATCH

  Po sérii nemastných neslaných výkonů se Mesut o něco zvedl. V prvním poločase vyslal krásnou přihrávkou do náběhu Pierra, načež nebezpečí na poslední chvíli uhasil skluzem Fernandes, naservíroval pár chytrých balónů do vápna (kdy ale střely skončily blokem) a dal vítězný gól. Pořád od něj ale čekám víc co se týče kreativity. Dnes opravdu nedokážu vybrat muže zápasu, vyberte si tedy každý sám. Mesut dal vítěznou branku, tak proč ne...

Střídající

 • Lucas Torreira

  6,5

  Jeho příchod byl hned znát - po jeho první přihrávce byl spáchán gólový faul na Lacazetteho. Jednou nahrál do brejku soupeři, chybu ale hned napravil. Měl i příležitost skórovat, ale přestřelil. Nejvíc se mi ale líbí rychlost, se kterou Lucas přemýšlí a hraje. Oproti Matteovi a Granitovi dává míč až neuvěřitelně rychle od nohy, a to nejen do boku nebo dozadu, ale i dopředu, čímž působí obraně soupeře velké problémy. Jakoby věděl, co udělá, hned když se k němu míč dostane. Myslím si, že toto byl jeden z důvodů, proč jsme odehráli druhý poločas v mnohem lepším tempu.

 • -

  Dostal se do jedné velké šance, ale jeho střela byla zblokována.

 • -

  Na konci zápasu nahrál Lacazettemu do šance.