Jack Wilshere – Arsenal je pro mě domovem.

Když se ocitl Jack Wilshere bez klubu a hledal příležitost dostat se zpět do formy před dalším krokem ve své kariéře zakročil právě jeho domovský klub.

Arsenal nabídl svému bývalému hráči šanci trénovat s prvním týmem a také být součástí trenérského štábu v mládežnických kategoriích. Tato příležitost je pro něj neocenitelnou zkušeností a sám přiznal, že to pro něj moc znamená.

„Bylo to perfektní a přesně to, co jsem potřeboval v ten správný čas. Všichni věděli, že předtím jsem trénoval sám. Trénoval jsem opravdu tvrdě, ale pobíháním na hřišti sem a tam se dostanete jen na určitou úroveň vaší kondice.

Přijde čas, kdy prostě potřebujete trénovat s ostatními hráči a také pomohlo to, jak moc jsou dobří, úroveň je opravdu vysoká, trvalo mi několik týdnů, než jsem se dokázal vyrovnat s rychlostí na tréninku, ale nyní se cítím opravdu dobře. A jak jste řekli i vy, potřeboval bych odehrát nějaké zápasy, ale z hlediska kondice a tréninkového procesu jsem připraven.

Když to tak vezmu, asi jsem si nemyslel, že jsem tolik potřeboval povzbudit, ale obrovsky mi to pomohlo s mým sebevědomím, díky úrovni hráčů a tomu, že jsem každý den s nimi, každý den na tréninku a dokazuji sám sobě, že na to stále mám i proti hráčům na této úrovni, to mě podpořilo v tom, že to dokážu i na celkem vysoké úrovni.

Arsenal je pro mě domovem. Pamatuji si, jak jsem tady byl naposledy a jeden ze starších hráčů mi řekl, neřeknu jeho jméno protože by to nebylo fér, že si neuvědomíte, jak moc dobrý Arsenal je, dokud klub neopustíte, jaká je to velká rodina. Já odešel a zjistil, že měl pravdu.

Jedna důležitá věc jsou i rodinné hodnosty. Když jsem na tom byl špatně, byl jsem hodně dole, objevili se a dali mi příležitost vrátit se a trénovat, znovu si vybudovat sebevědomí, získat opět kondici a za to budu klubu navždy vděčný.“

Díky tomu, že je Jack s týmem již nějaký ten pátek, prozradil, že je nadšený z mladých talentů, které se v týmu objevují. Jelikož je sám produktem naší akademie, tak moc dobře ví, co tyto kroky do prvního týmu vyžadují a prozradil, že viděl mnoho důvodů k tomu, aby byl ohledně naší budoucnosti pozitivní.

„Samozřejmě jsou tady Bukayo a Emile, které všichni už znají. Myslím, že se musíte prostě podívat na úroveň jejich výkonů. Konzistence, kterou každý týden předvádí, na jejich výkony. Mají manažera, který jim důvěřuje a myslím, že když jste teď hráčem akademie, měli byste se na ně podívat a říct si, že pokud budete dostatečně dobří, dostanete šanci bez ohledu na váš věk.

Předtím jsem zmínil konzistenci jejich výkonů, což je pro mladé hráče spíše výjimka. Často mladých hráčů vidíte, že odehraje dobrý zápas, možná tři nebo čtyři, pak mají zase jeden nebo dva špatné zápasy, ale u Emila a Bukaya se zdá, že to předvádí týden co týden, dělají neustále ta správná rozhodnutí.

Jednoho hráče mám ale opravdu rád a myslím si, že z něj bude top hráč, je to Martinelli. To, co s ním manažer dokázal je stejně tak geniální.

Když jsem poprvé přišel na tréninku a viděl jej, moc zrovna nehrál, ale trénoval opravdu skvěle a já si pomyslel, že svou šanci zde dostane, nakonec se tak stalo a jemu se dařilo naprosto skvěle.

Získal cenu pro hráče měsíce, byl prostě brilantní a tak i každý den trénuje.“

/arsenal.com/